Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #88

Ultimate X-Men #88

Ultimate X-Men #88

"Sentinels" - part 5

Postacie
Zapowiedź

X-Men kontra Stryfe! X-Men kontra Fenris! X-Men kontra Sentinele! Jak oni sobie z tym wszystkim poradzą?

Cytat

Iceman: "Man, I can't believe Peter is playing for the other team... Er..."

Streszczenie

Przyszłość. Cable dziękuje Bishopowi za raport i każe swojemu robotowi Joe zapisać współrzędne czasowe jego rozmówcy. Nagle baza Logana zostaje zaatakowana przez obce roboty. Joe wypuszcza Xaviera z celi, po czym zostaje zniszczony przez napastników. Cable mówi Charlesowi, że potrzebna jest mu jego pomoc i nie ma wyboru, jeżeli chce przeżyć. Wysuwa pazury i niszczy obrożę Xaviera. Profesor jest zaskoczony, że ma przed sobą człowieka, którego znał jako Wolverine. Ten mówi mu, że naprawił jego kręgosłup, więc ma wstać i biec za nim.

 

Teraźniejszość. Storm nie może uwierzyć, że przed nią stoi Beast. Hank mówi, że nigdy nie zginął, ale nie ma czasu teraz tłumaczyć, lecz zapewnia, że to naprawdę on. Wolverine wącha go i stwierdza, że zapach się zgadza. Beast pyta się, czy Ororo choć trochę się cieszy, że go widzi, ale ona mówi, że nie wie. Do parku zaczyna przyjeżdżać coraz więcej radiowozów, więc Bishop proponuje wrócić po Angela, a potem do Sydney i tam kontynuować rozmowę. Wszyscy mutanci, łącznie z Beastem, wchodzą do portalu.

 

Instytut Xaviera. Trwa mecz bejsbolowy między gospodarzami, a zaproszonymi studentami Akademii Jutra Emmy Frost. Iceman mówi Rogue, że widział w wiadomościach, że drużyna Bishopa zakończyła sprawę z Sentinelami, za którymi stali Fenris. Dziewczyna stwierdza, że Scott miał rację, aby odciąć się od X-Men, ale ma uczucie, że powinni byli z nimi tam być i pomóc im w walce. Bobby natomiast uważa, że ich praca w szkole jest równie ważna i mogą ją spokojnie wykonywać wiedząc, że ktoś inny zajmuje się złoczyńcami. Tymczasem Jean cieszy się z kolejnego punktu zdobytego przez Scotta. Emma pyta się jej, czy nie widziała jej chłopaka Shinobiego i wyraźnie jest z czegoś niezadowolona. Jean odpowiada, że rozmawia z Geraldem Lavinem. Mecz trwa dalej.

 

Sydney, baza X-Men. Beast kończy opowieść mówiąc, że zostawił zabrany sprzęt S.H.I.E.L.D. w Instytucie i nie będąc dalej śledzonym udał się do Central Parku. Kiedy tam dotarł, walka między mutantami a Sentinelami już trwała, więc postanowił pomóc. Psylocke uważa, że on nie kłamie i wraz z potwierdzeniem zapachu Hanka przez Logana jej to wystarcza, aby mu uwierzyć. Bishop mówi, że według jego zapisów Beast powinien żyć w tym czasie, więc również uważa, że mają do czynienia z prawdziwym McCoyem. Storm wciąż potrzebuje trochę czasu, aby to przetrawić. Hank pyta się, czy Bishop jest naprawdę z przyszłości. Ten potwierdza i mówi, że wie, że Beast pracował dla Fury’ego, ponieważ uwolnienie go i powstrzymanie badań nad wirusem Legacy miało być następnym zadaniem nowych X-Men. Bishop tłumaczy, że tak naprawdę chodziło tu o próbę stworzenia serum podobnego do tego, które zażył Steve Rogers. W jego przyszłości udało się to, ale powstała substancja była zabójcza dla mutantów. Niedługo potem doszło do wielkiego konfliktu, w który byli zamieszani prawie wszyscy mutanci. Kiedy dobro zaczęło przegrywać, Fury zdecydował się użyć wirusa i zabić populację homo superior, ale nie zmieniło to losów wojny. Przerywając pracę i uciekając, Hank przyczynił się do tego, że uratował wielu mutantów i nie dopuścił do tego, że dobry człowiek, jakim jest Nick Fury, stał się winnym ludobójstwa i został skazany za to na śmierć.

 

Szkoła Xaviera. Mecz dobiegł końca i rozpoczynają się przygotowania do grilla. Emma oficjalnie przedstawia Shinobiego Jean, która zauważa, że nie jest jej łatwo czytać jego myśli.

 

Sydney. Psylocke zostaje sama z Bishopem i pyta się, co ma zamiar teraz zrobić. On mówi jej, że miał jej nigdy tego nie powiedzieć, ale kiedy był młody, poznał ją, zakochali się w sobie i pobrali się. Oczywiście teraz nie ma zamiaru niczego próbować, ale prosi, aby nie miała mu za złe, jeżeli czasami obdarzy ją ciepłym uśmiechem, ponieważ widzieć ją znów żywą, to dla niego wspomnienie dawnych dobrych czasów.

 

Instytut. Grill trwa w najlepsze, kiedy Jean zostaje zaatakowana w łazience przez Geralda i Shinobiego. Shaw wstrzykuje jej coś w szyję, mówiąc, że zabiła jego ojca. Nagle Jean zmienia się w Phoenix i powoduje pożar w budynku.

 

Sydney. Storm znajduje Beasta i mówi mu, że przeprasza za jej początkową oziębłość, ale musiała się przyzwyczaić do tego, że Hank żyje. Mówi, że kiedy ostatni raz się widzieli, nie było między nimi najlepiej, ale teraz wie, że go kocha. Para całuje się.

 

Szkoła. Policja aresztowała Shawa i Lavine’a, a straż pożarna ugasiła ogień. Scott mówi Jean, że Emma znosi to wyjątkowo dobrze biorąc pod uwagę, że nie znała prawdy o Shinobim, a dzięki interwencji Lilandry policja nie zabierze Marvel Girl na przesłuchanie. Jean martwi się, że to Gerald przeprowadził na niej testy, które, według niego, wykluczyły, że jest ona wcieleniem Phoenix. Ale skoro był szpiegiem klubu Hellfire, to mógł kłamać w tej sprawie i jej urojenia mogą być prawdziwe.

 

Emma Frost przybywa do siedziby klubu Hellfire. Spotyka się z pozostałymi członkami i mówi im, że tak jak się spodziewała ich plan nie wypalił i wciąż są daleko od uwolnienia Phoenix z ciała Jean Grey.

 

Przyszłość. Xavier pyta się Cable’a, dlaczego go właściwie porwał. Logan odpowiada, że jak tylko znajdą nową kryjówkę, rozpocznie trenować Charlesa. W jego czasie niedługo nastąpi wielki konflikt, który tylko profesor może rozstrzygnąć. W tej linii czasowej nie był przygotowany i przegrał, czego efektem jest rzeczywistość, w jakiej żyje Cable. Xavier chce wiedzieć z kim ma walczyć, ale Logan stwierdza jedynie, że wkrótce się dowie. Posąg Apocalypse’a, który stoi niedaleko ruin miasta, stanowi pełną odpowiedź na pytanie profesora.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate X-Men #88 Ultimate X-Men #88

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.