Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Conquest » Annihilation: Conquest #1

Annihilation: Conquest #1

Postacie
Zapowiedź

Rozpoczyna się główny etap tego kosmicznego wydarzenia. Po podstępnym ataku rasy zwanej Phalanx, nasi bohaterowie zostali rozdzieleni, ale poczynili pierwsze kroki do wyzwolenia galaktyki. Teraz wszystkie wątki zaczynają się splatać, ale to nie koniec niespodzianek. Czego tak naprawdę chcą najeźdźcy? Jacy nowi uczestnicy zmienią oblicze wojny? I co takiego się stanie na ostatniej stronie, że wszystkim opadną szczęki z wrażenia?

Cytat

Warlock do Quasar: "Voice? You came here because a voice told you to? Did it claim to be God? I'll bet it did. They always do."

Streszczenie

Hala, stolica imperium Kree. Blastaar prowadzi grupę rebeliantów do starcia z Phalanx, przypominając im po raz wtóry, dlaczego muszą używać niezaawansowanego technologicznie uzbrojenia. Ktoś kwestionuje jego pozycję, więc przypomina, że był władcą innego świata i przybył tu, by pomóc w walce z Annihilusem, a potem dodaje, że nikt nie poznał całego planu dla bezpieczeństwa własnego i całego ruchu oporu. Błysk teleportacji oznajmia przybycie przeciwników, więc wydaje rozkaz do ataku. Jego oddział z zaskoczenia rozwala jednego z olbrzymich Stomperów Phalanx, ale inne odpowiadają ogniem. Atakujący zostają rozproszeni, a sam Blastaar powalony i rozdeptany przez olbrzyma.

Terma, obrzeża imperium. Quasar wyjaśnia Adamowi Warlockowi, w jaki sposób Phalanx podbili imperium Kree i jaki los spotyka teraz jego mieszkańców [to samo znajdziecie w poprzednich streszczeniach spod znaku Conquestu, więc nie będziemy się powtarzać - Gil]. Przedstawia się jeszcze raz i tłumaczy, dlaczego kazano jej go odnaleźć, ale Warlock stwierdza tylko, że chociaż imiona brzmią znajomo, nic nie pamięta. Nie wie nawet, kim sam jest, więc Moondragon próbuje pomóc mu telepatycznie, ale on nie chce przyjąć tej pomocy i denerwuje się, słysząc ich prośby. Phyla postanawia zacząć od początku, ale i tym razem to nie skutkuje, więc Heather telepatycznie pokazuje Warlockowi ostatnie wydarzenia. Teraz przypomina sobie, dlaczego przybył tutaj - ból, spowodowany śmiercią miliardów istnień podczas wielkiej wojny, niemal doprowadził go do szału i zmusił do zamknięcia się w kokonie. Quasar próbuje wyjaśnić, co się działo podczas ataku Annihilusa, ale on nie chce tego słuchać i tylko stwierdza, że został obudzony przedwcześnie i nie zdążył się uleczyć. Phyla przeprasza za to i przypomina, że głos kazał jej odnaleźć go, bo jest wybawcą Kree, ale Warlock kpi z jej wizji i oświadcza, że chce zostać sam. Nagle, dostaje jakiegoś ataku - zaczyna się miotać i emanować energią, krzycząc przy tym, że nie jest jeszcze gotowy, a potem w jakiś sposób, którego sam nie rozumie, tworzy sobie kostium i ostrzega towarzyszki, by przygotowały się do walki. Zanim zrozumieją, o co chodzi, w komnacie pojawia się oddział Phalanx z trzema potężnymi Selectami na czele. Korath atakuje Phylę, nazywając ją córką zdrajcy, ale ona odpowiada tylko swoim mieczem. Moondragon toczy telepatyczny pojedynek z Xemnu, ale przegrywa go i zostaje zaatakowana na planie fizycznym. Shatterax próbuje zmusić Warlocka do poddania się, ale odpowiada mu tylko cios, który wyrzuca go daleko na pustynię. Adam dokonuje wyboru stron i otacza swoje towarzyszki polem energii, tworząc bańkę, w której opuszczają planetę. Dla jasności oświadcza, że wciąż im nie wierzy, ale zna kogoś, kto będzie mógł rozwiać wątpliwości. Po krótkim locie, wlatują wprost w najbliższą gwiazdę, w której centrum znajduje się siedziba tego, którego Warlock zamierza prosić o pomoc.

Po drugiej stronie terytorium Kree, na pokładzie małego statku, Ronan, Wraith, Super-Skrull i Ra-Venn podążają na spotkanie z Ravenousem, z którym Ronan ma zamiar zawrzeć sojusz. Kl'rt wciąż uważa, że zły pomysł i niebezpieczny manewr, ale Ronan przypomina mu, że jeszcze niedawno sami byli zaprzysięgłymi wrogami. Wraith pyta, jaki dokładnie jest plan, ale Ronan nie chce wyjawić wszystkiego. Mówi tylko, że chce odpokutować za swoją porażkę i wszystko naprawić lub zginąć, próbując. Nagle, Ra-Venn oświadcza, że zostali namierzeni, a po chwili, statek zostaje ostrzelany i zaczyna spadać w płomieniach. Słychać tylko krzyk Super-Skrulla, który stwierdza, że miał rację.

Sfera Warlocka bez problemu przenika do wnętrza olbrzymiego, kulistego obiektu w centrum gwiazdy. Wewnątrz zastają coś, jakby olbrzymie laboratorium, a Warlock ląduje na wielkim stole w centrum, po którym chodzą jacyś ludzie. Wyjaśnia, że był tu już kiedyś, a to są Nu-Kree, produkty niedokończonego eksperymentu. Kiedy Quasar pyta, kto stworzył to wszystko, ogromny High Evolutionary wyłania się z cienia, by powitać swojego syna i największe dzieło.

Trzech Selectów powraca do centrum dowodzenia Phalanx po nieudanej misji schwytania Warlocka. Korath zdaje raport i oświadcza, że zlokalizowano już uciekinierów, jednak ten, przed którym składa pokłon uznaje, że zawiódł w swojej misji, za co musi zostać ukarany śmiercią. Pozostali dwaj otrzymują ostrzeżenie, że ani kolektyw, ani jego przywódca, nie będą tolerować porażek. Jeśli zaś chodzi o Warlocka, władca kolektywu uznaje, że osobiście zajmie się jego pozyskaniem, a wtedy Phalanx staną się niepokonani. Wcześniej jednak musi powrócić do swojej prawdziwej postaci - Ultrona.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Annihilation: Conquest #1 Annihilation: Conquest #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.