Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #5

Daredevil vol. 2 #5

Daredevil vol. 2 #5

"Guardian Devil" - part 5: "Devil`s Despair"

Postacie
Cytat

Bullseye do celującej w niego Karen: " First rule in the "cleaning" bussiness. Never discard a loaded weapon."

Streszczenie

Daredevil, pogrążony w ciemnościach, przypomina sobie historię z dzieciństwa, jaką opowiadał mu jego ojciec - o tajemniczym magiku, który potrafił otwierać międzywymiarowe przejścia i porozumiewać się z demonami. Z biegiem lat Matt przestał wierzyć w opowiastki jego ojca, jednak teraz stały się one jak nigdy wiarygodne, kiedy ów magik stoi przed nim... Daredevil udał się z pomocą do Stephena Strange`a z nadzieją, że tutaj znajdzie odpowiedź na tak wiele pytań związanych z niemowlęciem zostawionym pod jego opieką. Magik za pomocą mistycznych mocy Oka Agamotto sprawdza krzyżyk, który Matt otrzymał od Macabesa. Jednak przedmiot nie zawiera w sobie kompletnie żadnych oznak mistycznych mocy, został natomiast wykonany dość niedawno i budowa wskazuje, że jego celem jest przenoszenie narkotyku halucynogennego, który jest wdrażany do krwioobiegu. Daredevil nie mógł wykryć go swoimi zmysłami, ponieważ trucizna jest bezbarwna, bezwonna i nie posiada smaku. Prawdopodobnie również i Oko Agamotto by jej nie wykryło, gdyby nie dostała się do jego krwioobiegu. Matthew nie ukrywa zdziwienia faktem otrucia go, pyta się Doktora, czy dziecko na pewno nie jest mesjaszem? Ten jednak nie jest w stanie go o tym zapewnić, gdyż w ciągu ostatnich dni nie jest pewien wielu rzeczy. Proponuje jednak, że gdyby miał okazję zbadać dziecko, może mógłby udzielić mu sto procentowej odpowiedzi. W umyśle Daredevila tworzy się kolejna teoria spisku, uważa, że Czarnoksiężnik celowo chce zobaczyć dziecko, aby obudzić w nim demona, który zniszczy ludzkość. Devil unosi swoją laskę z zamiarem uderzenia doktora, ten jednak w porę orientuje się że znowu jest on pod wpływem narkotyku. Za pomocą zaklęcia oczyszcza ciało Murdocka. Toksyna, która była w ciele śmiałka, "aktywowała" się dopiero, gdy podważyło się niewinność dziecka. Matthew musi się dowiedzieć kto za tym stoi, pyta Stephena, czy nie ma on żadnego innego sposobu, żeby dotrzeć do prawdy? Magik odpowiada, że jest jeszcze jeden sposób, ale wymaga to jego zaangażowania i potrzebuje jednego dnia, aby go przygotować.

Karen siedzi na ławce w parku, rozmyślając o swoich ostatnich trzydziestu kilku latach, w ciągu których była córką, uczennicą ze średnią 3.8, przewodniczącą cheerlederek, następnie sekretarką w małej kancelarii prawniczej, jak prawie stała się aktorką, jednorazowo gwiazdą porno, bezdomnym, popularnym dj-em radiowym, a teraz jest nosicielką wirusa HIV. Rozmyśla także nad mężczyznami w jej życiu i tym, kim dla nich była, poczynając od córki poprzez przyjaciela, kochankę, obiekt westchnień, klientkę, głos w ciemności, a kończąc na tym jednym, dla którego była zawsze kimś więcej i zdradziła go, aby potem odnaleźć w nim zbawienie, opuścić go, po czym znowu powrócić w chwili słabości i cierpienia... Matt Murdock. Zawsze był on punktem zwrotnym w jej życiu, bez względu na to, co się działo, zawsze wracała do niego. Zawsze obsypywała go własnymi problemami, zapominając kompletnie o jego nieszczęściach. Prawdziwy związek powinien opierać się na pomaganiu sobie nawzajem, o czym ona kompletnie "zapomniała". Teraz nadszedł czas, aby spłacić swój dług i pomóc ukochanemu w chwili załamania. Karen w biegu opuszcza park śpiesząc na spotkanie z Mattem.

Sanktuarium Dr. Strange`a.
Magik rysuje na ziemi wielki krąg, przygotowując się do otwarcia połączenia z Piekłem. Stephen podaje Daredevilowi zatyczki do nosa, ponieważ woń piekieł, przy jego wyostrzonych zmysłach, mogłaby go udusić. Przestrzega, aby podczas rozmowy milczał, gdyż najdrobniejszy błąd w rozmowie z demonem może spowodować, że wydostanie się on z każdego magicznego kręgu. Strange wzywa demony używając wymarłego języka, języka który jest zapisany w jedynym, mającym osiem tysięcy lat, manuskrypcie, który trzyma zamknięty w skrytce szwajcarskiego banku pod przybranym nazwiskiem. Doradza, że najlepiej unikać kontaktu wzrokowego z bestią, aby przypadkiem jej nie sprowokować. Strange powiedział wiele rzeczy, ale nie wspomniał o tym, kogo wzywa. Krąg rozświetla się tęczą kolorów, po czym w jego środku ukazuje się demon, demon z którym Daredevil miał już do czynienia... Mephisto. Strange użył zaklęcia, które nie pozwala bestii wyjrzeć poza magiczny krąg, więc nie jest świadom obecności śmiałka, ale wyczuwa obecność znajomego magika. Stephen żąda odpowiedzi na temat wiarygodności powrotu Zbawiciela pod postacią sieroty. Demon w odpowiedzi nawiązuje do Biblii, w której zawarta jest odpowiedź. Napisano, że Zbawiciel powróci nie jako dziecię kobiety, ale jako sędzia i egzekutor, jako lew, a nie lama. Do Matta dopiero dociera fakt, że biblijny Mesjasz powróci pod postacią, jaką opuścił ten świat, czyli dorosłego mężczyzny, a nie dziecka. Strange żąda od demona, aby w takim razie ujawnił, kto stoi za tym wszystkim. Mephisto ironizuje pytając, czy ktoś oszukał jego przyjaciela, dając mu sierotę Zbawiciela pod opiekę? Czy jego przyjaciel może być aż tak "ślepy"? Magik zaczyna zamykać portal, bestia mówi w stronę Matta, nazywając go bluźniercą, ten który zwie siebie diabłem, a stoi po stronie prawa. Mephisto z chęcią opuściłby magiczny krąg, ale wystarczającą przyjemność sprawia mu przyglądanie się, jak ktoś zabiera śmiałkowi dużo więcej, niż jego wzrok. Stephen prawie zamknął portal, Matthew zaczyna krzyczeć, pytając kto jest za to odpowiedzialny i co więcej zostało mu zabrane? Mephisto znikając w otchłani portalu mówi, że wcześniej lub później każdy syn zawiedzie swoją matkę. Przerażony Daredevil wybiega z sanktuarium.

Kościół misyjny.
To jedna z chwil, kiedy Matt docenia swoje kalectwo, gdyż to jedna ze scen, których nie chciałby oglądać. Całe pomieszczenie wypełnia woń śmierci i terroru. Bezdomni z powbijanymi w głowę sztućcami, zakrwawione zakonnice, ściany ociekające świeżą krwią, pośrodku leży ostatnia ocalała - siostra Maggie. Mówi synowi, że morderca chciał dostać dziecko, jednak ona ukryła je w bezpiecznym miejscu. Nagle pomieszczenie wypełnia śpiew mężczyzny, Devil nie może jednak zlokalizować miejsca, z którego wydobywa się dźwięk, przez odbijające się echo. Za plecami Matta pojawia się Bullseye, rzucając w niego czterema gwiazdkami. Tylko jedna trafia śmiałka w ramię, pozostałe trzy były dla rozproszenia uwagi. Devil rzuca w napastnika pałką wybijając mu dwa przednie zęby, którymi Bullseye rzuca, mierząc w oczy przeciwnika. Następnie wyciąga rewolwer i rani Murdocka w ramię, w ten sposób wyrównując swoje szanse. Matt pada na ziemię, odczuwając ogromny ból, wciąż stara się utrzymać na dystans Bullseye`a, którego szkielet został podobno wzmocniony adamantium. Kolejne uderzenie potwierdza te pogłoski. Psychopata żąda wydania dziecka. Do siostry Maggie podczołguje się Karen, pytając o miejsce, w którym jest dziecko. Zabiera matkę swojego ukochanego. Matthew słabnie z każdym otrzymanym uderzeniem. Tym razem Bullseye zdaje się być zwycięzcą. Cierpienie Matta zostaje chwilowo przerwane pojawieniem się Karen z zawiniątkiem w rękach. Oferuje mordercy dziecko w zamian za życie Daredevila. Psychopata godzi się na ten układ. W czasie gdy siostra Maggie próbuje uciec z prawdziwym dzieckiem, Karen przekazuje Bullseye`owi lalkę. Ten rozwścieczony rzuca zabawką w dziewczynę. Rozlega się płacz dziecka, morderca dopada "uciekinierów" tuż przy samych drzwiach, wyrywa dziecko zakonnicy i szykuje się do zadnia śmiertelnego ciosu. Powstrzymuje go Karen celująca do niego z broni, którą postrzelił Matta. Bullseye z lufą przystawioną do głowy, z uśmiechem na ustach mówi o pierwszej zasadzie "sprzątania": "nigdy nie zostawiaj naładowanej broni". Dziewczyna naciska spust... magazynek jest pusty. Przerażona rzuca broń i podbiega do leżącego Daredevila. Bullseye odchodząc zatrzymuje się aby "oddać" śmiałkowi jego laskę. Rzuca nią w stronę Matta, którego własnym ciałem zasłania Karen...

Matthew trzyma ukochaną w ramionach, słysząc tylko śmiech mordercy i dźwięk krwi wypływającej przez dziurę w klatce piersiowej dziewczyny. Paige ostatnim tchem wyznaje Mattowi miłość. Karen Paige spoczywając w ramionach diabła, umiera przed ołtarzem w obliczu Boga.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #5 Daredevil vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.