Avalon » Serie komiksowe » Secret Wars » Secret Wars #2

Secret Wars #2

Secret Wars #2

"Prisoners of War"

Postacie
Cytat

Wasp: "It's a cinch to slip through debris like that at wasp size."
Magneto: "You are, of course, correct, Madam! I shall have to pack you in order to contain you!"

Streszczenie

Superbohaterowie próbują odeprzeć niespodziewany atak złoczyńców. Oprócz zaskoczenia, grupa dowodzona przez Kanga posiada również przewagę w posiadanym uzbrojeniu, które znaleźli w fortecy przygotowanej przez Beyondera. Wysiłki Kapitana Ameryki, który próbuje uporządkować szyki swojego zespołu przynoszą mizerne rezultaty - z walki wypadają kolejne osoby: Colossus, Charles Xavier, Rogue, Hawkeye, Nightcrawler... Absorbing Man już zaczyna świętować zwycięstwo, ale Kang przestrzega przed niedocenianiem przeciwnika, zwłaszcza, że nie mogą liczyć na pomoc Doctora Dooma, którego uważa za martwego.

Tymczasem Doom żyje i znajduje się całkiem niedaleko. Nie interesuje go jednak starcie bohaterów i złoczyńców - zastanawia się nad swoim kolejnym krokiem. Po chwili poszukiwań odnajduje Galactusa, który nie podniósł się jeszcze po upadku na planetę. Liczy, że jedna z najpotężniejszych istot we Wszechświecie wysłucha jego słów i przyłączy się do planu powstrzymania Beyondera. Galactus przebudza się i wstaje, ale nie reaguje na słowa Dooma. Odchodzi w nieznanym kierunku, ignorując prośby i groźby władcy Latverii. Doom wścieka się, że wszyscy poza nim podporządkowali się woli Beyondera. Nie zamierza iść ich śladem i udaje się do fortecy złoczyńców, w której może znaleźć przydatne narzędzia. Bez większych problemów rozbraja system obronny i odnajduje zdezaktywowanego przez Galactusa Ultrona.

Na polu bitwy sytuacja ulega zmianie. Przegrupowani przez Kapitana Amerykę herosi przeprowadzają kontratak i przejmują inicjatywę. Po chwili część złoczyńców leży nieprzytomna, a reszta ucieka w popłochu. Storm udaje się na rekonesans w poszukiwaniu schronienia, które ułatwiłoby obronę w przypadku kolejnego zagrożenia. Po chwili odnajduje ogromną twierdzę, do której udają się wszyscy bohaterowie wraz z pojmanymi złoczyńcami. Colossus zauważa, że gdzieś zaginął Lockheed i boi się reakcji Kitty, gdy wrócą na Ziemię bez jej ulubionego smoka, ale Logan pociesza go, że powrót do domu nie jest wcale pewny.

Technologia, w jakiej wykonano fortecę, jest niezwykle zaawansowana i nawet Reed Richards musiał poświęcić sporo czasu na rozpracowanie niektórych jej systemów. Po zabezpieczeniu więźniów, bohaterowie opracowują dalszy plan działania. Wolverine sugeruje natychmiastowy atak na pozostałych na wolności przeciwników, ale Kapitan Ameryka forsuje ostrożniejszy plan, którego pierwszym krokiem jest powietrzny rekonesans Thora, Iron Mana i Human Torcha.

Tymczasem, w odległym zakątku planety, Magneto podziwia widok z innej fortecy na dziwny krajobraz planety. Planeta stworzona przez Beyondera robi na nim wielkie wrażenie i skłania do przemyśleń.

W zupełnie innym stanie znajduje się czterech złoczyńców, którzy uciekli z pola bitwy. Molecule Man, Doctor Octopus, Wrecker i Absorbing Man po kilku godzinach docierają wreszcie do swojej fortecy, na progu której wita ich Doctor Doom. Za pomocą przebudowanego Ultrona wymusza posłuszeństwo całej czwórki, która nie ma ochoty na kolejne lanie.

Jakiś czas później, siedziba herosów. Pod osłoną nocy, Magneto wkrada się do fortecy i kieruje w stronę reaktora będącego źródłem jej zasilania. Nikt z superbohaterów nie zauważa tej niespodziewanej wizyty, bo w większości skupiają się na rozmyślaniach o niespodziewanym losie, jaki zgotował im Beyonder. Niepowstrzymywany przez nikogo Mistrz Magnetyzmu manipuluje reaktorem i próbuje doprowadzić do katastrofy, która ma być dywersją potrzebną do wykonania reszty jego planu. Pierwszy na zagrożenie reaguje Spider-Man, ale Magneto bez problemu obezwładnia go. Błyskawiczna reakcja Avengers i Fantastic Four zmusza Magneto do modyfikacji planów - zadowala się porwaniem Wasp, którą umieszcza w metalowej kuli. Bliski powstrzymania go jest Thing, ale ku zaskoczeniu wszystkich, nagle odzyskuje on swoją ludzką postać, w której nie jest w stanie zagrozić mutantowi. Herosi muszą teraz odpowiedzieć sobie na kilka pytań: w jaki sposób uratować Wasp? dlaczego żaden z X-Men nie pojawił się pomóc w walce z Magneto? czemu Ben Grimm odzyskał ludzki wygląd? No i chyba najważniejsze - jakie intencje ma Galactus, którego właśnie wykryły sensory fortecy?

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Wars #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.