Avalon » Serie komiksowe » Secret Wars » Secret Wars #4

Secret Wars #4

Secret Wars #4

"Situation: Hopeless!"

Postacie
Cytat

Wolverine: "First Spider-Man trashes us... Now the Wasp? I've had it with gettin' dumped on my butt!"

Streszczenie

Potężna eksplozja niszczy kompletnie opuszczoną twierdzę superbohaterów. Triumfujący złoczyńcy rozpoczynają poszukiwania zbiegłych przeciwników i po chwili lokalizują uciekających superbohaterów pięć mil od ich pozycji. Wściekła Titania błyskawicznie rozpoczyna atak i rzuca pozostałościami twierdzy w odległy cel. Wrecking Crew idzie w jej ślady, a reszta grupy, która nie posiada takich zdolności, rusza w pościg. Molecule Man chce zaimponować flirtującej z nim Volcanie i postanawia przygnieść wrogów ogromnym łańcuchem górskim.

Nieświadomi zagrożenia superbohaterowie próbują się przegrupować. Spider-Man, Mr. Fantastic, She-Hulk, Ben Grimm oraz Captain Marvel są nieprzytomni, a Human Torch mocno poturbowany. Przed atakiem Titanii ratuje ich strzała Hawkeye'a oraz uzbrojenie Iron Mana. Niestety w niczym nie pomogą przeciwko atakowi Molecule Mana, który zrzuca na superbohaterów łańcuch górski potężniejszy niż ziemskie Andy.

W oddalonym zakątku planety Thor pyta Enchantress, czego zażyczyłaby sobie od Beyondera. Bogini ujawnia, że poprosiłaby o odwzajemnienie miłości, jaką od wieków darzy Thora. Syn Odyna zastanawia się, czy mógłby obdarzyć ją uczuciem, ale rozmowę przerywa potężne trzęsienie ziemi, które jest efektem działań Molecule Mana. Enchantress teleportuje się ze swym towarzyszem w miejsce, z którego przybyli. Thor jest zaskoczony zniszczeniem fortecy i otaczającymi go wrogami. Nie zamierza się poddawać mimo liczebnej przewagi i po kolei rozprawia się z kolejnymi przeciwnikami. Gdy wydaje się, że zwycięstwo jest po jego stronie, Ultron wykorzystuje swoją nową moc i powala Thora. Wygląda na to, że po asgardzkim bogu pozostał tylko kawałek peleryny i hełm. Doom wie, że musi jeszcze zająć się X-Men, Magneto oraz Galactusem. Wcześniej jednak postanawia ukarać Kanga, który na początku pobytu na planecie Beyondera próbował zabić Dooma. Ultron wykonuje rozkaz swojego pana i likwiduje Kanga.

Tymczasem X-Men zbliżają się do siedziby Magneto. Podczas podróży Colossus wspomina Shadowcat, Rogue zastanawia się, czy nie stanie po stronie Dooma, jeśli osiągnie on przewagę, a Profesor Xavier rozmyśla o tym, co zrobił Spider-Manowi [poprzedni numer - dop. Lex]. Po dotarciu do twierdzy Magneto, Charles proponuje mu sojusz. Erik jest zadowolony z oferty, ponieważ sam uważa, że powinni przyjąć bardziej aktywną rolę i zaatakować Dooma, a jeśli Kapitan Ameryka stanie im na drodze, to również jego. Po zwycięstwie Beyonder spełniłby ich życzenie i w całym Wszechświecie zapanowałby złoty wiek, w którym mutanci ludzie żyliby w pokoju i zgodzie. Niespodziewanie sprzeciwia się temu Wasp, która tylko udawała poparcie dla Magneto. Teraz wymyka się jemu oraz X-Men i kieruje się w stronę bazy superbohaterów. Magneto chce ją zabić, ale Xavier powstrzymuje go stwierdzeniem, że przyświeca im szlachetny cel i nie mogą stosować metod takich zbrodniarzy jak Doom albo Hitler.

Daleko od bazy Magneto, pod miliardami ton kamieni, superbohaterowie znajdują się w niewielkiej grocie, którą podtrzymuje słabnący Hulk. Na szczęście przytomność odzyskuje Reed, który opracowuje plan wydostania się z pułapki, z wykorzystaniem wyrzutni sieci Spider-Mana, pancerza Iron Mana oraz mocy Human Torcha i Captain Marvel. Superbohaterowie wydostają się na wolność i spotykają ocalałego Thora. Captain Marvel rusza na rekonesans i znajduje miejsce, które może być dobrym schronieniem dla jej grupy. Po kilku godzinach wszyscy docierają do wioski zamieszkałej przez humanoidalnych kosmitów, którzy z lekkim niepokojem i nieufnością witają przybyszów, ale w końcu udzielają im pomocy i leczą rany. Niespodziewanie Ben Grimm traci ludzką formę i ponownie staje się Thingiem. Mr. Fantastic nie chce na razie dzielić się z przyjacielem podejrzeniami na temat tych dziwnych transformacji, bo nie ma dla niego dobrej wiadomości. Rozmyślania geniusza przerywa niespodziewany ruch - na pobliskim wzgórzu stojący nieruchomo od wielu godzin Galactus podnosi ręce do góry...

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Wars #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.