Avalon » Serie komiksowe » Secret War » Secret War #1

Secret War #1

Postacie
Cytat

Agent Sitwell: "So, Agent Woo, I guess we basically know everything about this low rent super-villain piece of filth who never really amounted to anything."

Agent Woo: "We do. Except for what the heck a Shrike is, and what makes him so killer."

Streszczenie

Harlem, Nowy Jork. W drodze powrotnej do domu, Luke Cage prosi Jessickę, aby pomogła mu przekonać Iron Fista, że nie musi zmieniać kostiumu tylko dlatego, że jakiś dzieciak śmiał się z jego butów. Tuż przed wejściem zaczepia ich grupa chłopaków z sąsiedztwa, którzy mają ochotę na pogawędkę z bohaterem. Cage stwierdza, że jeśli chcą się przydać, mogą zdobyć dla niego nazwisko faceta, który diluje w okolicy boiska do koszykówki. Obiecuje pogadać z nimi później, bo teraz ma w planach obiad ze swoją panią. Jessica uważa, że rozmawiał z nimi trochę za ostro, ale Luke twierdzi, że za jakiś czas respekt, jaki zdobywa u małolatów zaprocentuje. Gdy wchodzą do mieszkania, zauważają kobietę stojącą w cieniu pod oknem. Cage stwierdza, że popełniła wielki błąd włamując się tu, ale ona odpowiada, że dobrze wie, gdzie jest i co robi. Chwilę później, całe mieszkanie wylatuje w powietrze.

Na pokładzie Helicarriera S.H.I.E.L.D. trwa zwyczajowa odprawa, podczas której poszczególni agenci raportują na temat swoich akcji na całym świecie. Chociaż niektóre z raportów brzmią co najmniej dziwnie, Nick Fury siedzi na swoim miejscu, na uboczu, wyraźnie znudzony. Jego uwagę zwraca dopiero wiadomość o wybuchu w Harlemie i przewiezieniu Cage'a do szpitala w stanie śpiączki. Fury domaga się szczegółów, ale nikt nie potrafi mu ich podać. Ktoś pyta, dlaczego tak interesuje się tą sprawą, ale nie zamierza odpowiedzieć.

Jessica i Danny siedzą przy łóżku Cage'a - ona przygląda mu się w milczeniu, a on głośno czyta gazetę. Nagle do sali wchodzi Nick Fury oświadczając, że przybył, jak tylko się dowiedział. Oboje są zaskoczeni, bo nie wiedzieli, że Luke i Fury się znają, ale pułkownik nic nie wyjaśnia, a jedynie pyta, co się dzieje. Danny wyjaśnia, że ponieważ skóra Cage'a jest nie do przebicia, lekarze musieli wprowadzić sondy do naturalnych otworów jego ciała i w ten sposób zająć się urazami organów wewnętrznych. Jessica pyta, czy Fury wie, kto to zrobił, bo podejrzewa, że zjawił się tu właśnie z tego powodu. W pokoju zapada cisza.

Rok wcześniej. Dwaj agenci: Sitwell i Woo rozpoczynają przesłuchanie Simona Maddicksa, znanego również jako Killer Shrike, od pokazania mu zapisu wideo starcia z Iron Manem i Thorem, po którym został aresztowany. Maddicks domaga się sprowadzenia jego adwokata, bo zna swoje prawa, ale agenci ignorują to. Zamiast tego, mówią, co wiedzą o nim: wiedzą, że ma chirurgicznie wszczepiony generator antygrawitacyjny i nosi pancerz, zwiększający siłę oraz, że jest ekspertem od sztuk walki. Przede wszystkim jednak interesują ich miotacze energii z ostrzami, które nosi na obu nadgarstkach i które zostały wykonane w unikatowej technologii, z trudno dostępnego stopu tytanu. Wiedzą też, że nie zbudował ich sam i że na jego koncie znajduje się zaledwie kilka tysięcy dolarów, więc to, co zamierzają od niego uzyskać, to nazwisko osoby, która zafundowała mu te zabawki. Shrike odmawia jednak odpowiedzi mówiąc, że nie mogą go tak przetrzymywać i że zna regulamin FBI. Dopiero, kiedy agenci wyjaśniają, jak bardzo się myli pojmuje, że ma do czynienia z S.H.I.E.L.D.. Agenci postanawiają mu pomóc w podjęciu decyzji dodając, że wiedzą o jego kontaktach z Phineasem Masonem, znanym jako Tinkerer. Ponieważ i to nie pomaga, agent Sitwell na zachętę uderza głową więźnia o stół, podczas gdy agent Woo wymienia wszystkich ludzi, którzy chętnie zrobią mu krzywdę, gdy już wyląduje na wyspie Rykera. W tej sytuacji, Maddicks zgadza się na wszystko, byle nie trafić do więzienia. Obserwujący całą sytuację Nick Fury tylko się uśmiecha.

Jakiś czas później, Maddicks staje przed budynkiem w Philadelphii, głośno wyrażając nadzieję, że nie zostanie oszukany. Ukryci w furgonetce w pobliżu agenci zapewniają, że nie trafi do Rykera, jeśli tylko zrobi, co trzeba. Shrike naciska dzwonek domofonu, a gdy ktoś się odzywa mówi, że ma problem ze spięciem w miotaczu. Głos po drugiej stronie pyta, czy to prawda, że go zgarnęli, Maddicks twierdzi, że udało mu się uciec i zapewnia, że jest sam. Glos każe mu wejść, ale gdy tylko dotyka drzwi, zostaje porażony prądem. Agenci natychmiast zawiadamiają o porażce misji i uruchamiają plan awaryjny. Ulica błyskawicznie zapełnia się agentami w cywilu, którzy otaczają budynek, jeden z nich stwierdza, że Shrike nie żyje.

Trochę później, gdy budynek został już opanowany, Sharon Carter oprowadza Nicka Fury po odkrytym magazynie zaopatrzenia dla super-złoczyńców, w którym znajdują się kostiumy i akcesoria dla prawie wszystkich znanych przeciwników superbohaterów. Informuje też, że odkryli tajne przejście, kilka fałszywych paszportów i zapas pieniędzy oraz spalony twardy dysk komputera. Nagle włącza się komunikator pułkownika. Kiedy odbiera, Natasha Romanov oznajmia, że ma dla niego informacje, za które ją pokocha. Znajduje się teraz na lotnisku w stolicy Latverii i właśnie widziała Tinkerera przy stanowisku odprawy. Fury nie musi jej mówić, aby go śledziła i już po chwili Black Widow informuje, że ktoś odbiera Tinkerera z lotniska. Gdy wychyla się, by zrobić zdjęcie tym osobom zauważa, że samochód, którym przyjechali, ma rządowe tablice rejestracyjne.

Następnego dnia, podczas nadzwyczajnego zebrania w Białym Domu, Fury przedstawia swój raport na temat operacji "Circuit" prezydentowi i najwyższym oficerom. Poproszony o wprowadzenie wyjaśnia, że operacja została zaplanowana po aresztowaniu Jasona Macendale a.k.a. Jack O'Lantern, gdy próbował zbiec do Australii po napadzie na bank w Albuquerque. Gdy FBI przekazało go S.H.I.E.L.D., jeden z agentów zauważył, że Macendale używał sprzętu wartego prawie milion dolarów, aby ukraść niecałe dwanaście tysięcy. Od dawna S.H.I.E.L.D. wiedziała, że większość przestępców wykorzystujących zaawansowaną technologię zaopatruje się u Tinkerera, powszechnie jednak uważano, że zapłatą za to jest część zysków z napadów. Macendele wyjawił jednak, że Tinkerer pracuje na zlecenie kogoś innego, kto płaci za jego wynalazki, a więc w praktyce finansuje niemal całkowicie działalność super-łotrów w Stanach Zjednoczonych, w związku z czym, S.H.I.E.L.D. zaklasyfikowała cały proceder jako zorganizowaną działalność terrorystyczną i postanowiła się nią zająć. Schwytali wielu przestępców z listy Tinkerera, jednak jego samego nie udało się ująć. Przełom nastąpił dopiero niedawno, gdy Black Widow zlokalizowała go na głównym lotnisku Latverii i śledziła jego eskortę aż do zamku Doom, gdzie rezyduje obecnie premier Latverii - Lucia von Bardas. Prezydent stwierdza, że to komplikuje sytuację, więc Fury odpowiada, że właśnie dlatego prosił o zwołanie zebrania. Chodzi jednak głównie o to, że Lucia von Bardas została wybrana na stanowisko premiera przy poparciu rządu USA, w zamian za odbudowę kontaktów dyplomatycznych i gospodarczych, a w tym roku Kongres udzielił już jej rządowi pożyczki w wysokości ponad siedemdziesięciu milionów dolarów w ramach pomocy gospodarczej. Fury zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i twierdzi, że przygotował już odpowiednią strategię, ale prezydent odpowiada, że nie będzie to konieczne, bo nad wszystkim panują i załatwią sprawę dyplomatycznie, dzięki bliskiej znajomości między panią premier, a sekretarzem obrony. Fury próbuje wyjaśnić, że w ten sposób nic nie zdziałają, ale prezydent dziękuje ma za raport i każe odejść.

Przed budynkiem do Nicka dołącza Valentina i pyta, jak poszło. On z pochmurną miną stwierdza, ze sytuacja się powtarza - rząd został poinformowany o zagrożeniu, ale ignoruje je myśląc, że uda się wszystko załatwić dyplomatycznie, albo nic się nie stanie, podczas gdy tylko kwestią czasu jest, zanim znowu zginą ludzie. Fury stwierdza, że nie może na to pozwolić, a Val pyta, co zamierza zrobić.

Dzień dzisiejszy. Stojąc nad łóżkiem Cage'a, Fury zdaje sobie sprawę, że to wszystko jego wina.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Secret War #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.