Avalon » Serie komiksowe » Secret War » Secret War #2

Secret War #2

Postacie
Cytat

Cage po lądowaniu w Latverii: "I think I just raised the black population in this country by a hundred and fifty percent."

Streszczenie

Rok temu. Grupa zamaskowanych terrorystów próbowała uprowadzić ambasadora swojego kraju sprzed budynku ONZ w Nowym Jorku. Na ich nieszczęście w pobliżu był Captain America, który rozprawił się z nimi w okamgnieniu, nie odzywając się przy tym nawet, aby nie zaprzątać sobie głowy próbami zrozumienia ich postępowania. Gdy po zakończonej akcji odpoczywał na dachu, pojawił się Nick Fury, który pogratulował skutecznej roboty i zauważył, że staje się to wszystko coraz bardziej uciążliwe. To wystarczyło, by Steve pojął, że Fury przyszedł do niego w jakimś celu, więc od razu zapytał, jak zła jest sytuacja. Pułkownik pokazał mu to obrazowo, rozkładając ręce szeroko, na co Captain powiedział, że może wezwać Avengers w każdej chwili, Fury odparł jednak, że nie jest to misja dla Avengers, ani dla S.H.I.E.L.D., tylko coś zupełnie innego - sekretnego.

Po szybkim rozprawieniu się ze złodziejem torebek, Matt Murdock dociera wreszcie do biura swojej kancelarii. Sekretarka informuje go o sprawach bieżących, a na koniec dodaje, że w biurze czeka na niego nowy klient. Jednak już przed wejściem do biura, Matt wie, kto jest jego gościem, wyczuwa bowiem zapach cygar i słyszy zgrzytanie zębów, charakterystyczne dla Nicka Fury.

Na jednym z boisk do kosza w Harlemie, Luke Cage przyciska do siatki młodocianego dilera i każe mu powtarzać swoje imię tak długo, aż je zapamięta i zacznie się go bać, a potem wybije sobie z głowy dilerkę w dzielnicy. W końcu wypuszcza przestraszonego dzieciaka i niszczy jego towar, a potem zabiera się za zbieranie rozrzuconych pieniędzy. Za plecami słyszy głos Nicka Fury, który pyta, co zmierza zrobić z tą gotówką.

Spider-Man zeskakuje z dachu Daily Bugle z nadzieją, że choć raz uda mu się dotrzeć do domu bez wymuszonych przystanków i ataków znienacka, bo właśnie dzisiaj on i Mary Jane mają w planach trochę intymności. Udaje mu się ta sztuka, ale kiedy wchodzi przez okno w sypialni słyszy, że jego żona rozmawia z kimś. Ostrożnie zagląda do salonu i widzi Nicka Fury w swoim fotelu. Myśli pędzą przez jego głowę, kiedy próbuje się schować, ale zostaje zauważony, więc musi wyjść z ukrycia. Powitanie jest trochę nerwowe, ale w końcu Peter pyta, o co chodzi, przypominając o umowie, jaką zawarł z pułkownikiem. Fury stwierdza, że zamierza wyrównać rachunki za wszystkie przysługi i pyta go, co robi w przyszłym tygodniu. Ponieważ Peter nie ma żadnych planów, Nick zamierza wysłać go na wycieczkę, zaznaczając przy tym, że kostium i sieci ma zostawić w domu. Zaskoczony Peter chce wiedzieć, dokąd się wybiera.

Jakiś czas później, Parker wbiega spóźniony na lotnisko i słyszy ostatnie wezwanie do odprawy samolotu do Latverii. Po przejściu przez ochronę i odprawę dociera w końcu do samolotu i postanawia przez najbliższe kilka godzin cieszyć się miejscem w pierwszej klasie. Mina rzednie mu jednak, gdy widzi innych pasażerów. Co najmniej lekko zaskoczony przysiada się do Matta Murdocka i pyta, co tu robi. Odpowiedź brzmi: to samo, co ty. Rozglądając się, Peter rozpoznaje Cage'a, a wtedy jego uwagę zwraca zamieszanie przy wyjściu z toalety. Sprawcą zamieszania jest pijany Logan, który próbuje poderwać stewardesę do czasu, aż wyczuwa znajomy zapach. Zbliża się do Parkera i obwąchuje go dokładnie, po czym stwierdza, że nigdy nie widział go bez kostiumu, Peter zaś odpowiada, że nigdy nie widział go zalanego. Matt pyta, jakim cudem Logan dostał się do samolotu, więc ten wyjaśnia, że ma zaświadczenie o metalowej płytce w głowie. Stewardesa prosi go, żeby usiadł na miejscu, ale Logan znowu zaczyna do niej uderzać, więc do porządku przywołuje go Steve Rogers. Z nim Logan woli nie dyskutować i siada posłusznie, a stewardesa rozpoznaje Kapitana i dziękuje mu. Całej piątce wyjątkowych pasażerów przygląda się młoda dziewczyna.

Na lotnisku w Latverii, Steve zostaje powitany przez ambasadora, który jest przekonany, że Kapitan przybył tutaj w celach promocyjno-propagandowych, pozostała czwórka zaś pozostaje niezauważona. Peter zadaje mnóstwo pytań, kiedy kierują się do wyjścia, ale nikt nie potrafi udzielić na nie odpowiedzi. Przed wejściem podchodzi do nich Natasha Romanov, która okazuje się być ich łączniczką. Tylko Peter udaje, że nie rozpoznaje Black Widow, próbując w ten sposób ratować resztki swojej tajemnicy, bo ona zdaje się nie rozpoznawać jego bez kostiumu. Ponieważ za grupą wciąż podąża dziewczyna z samolotu, Logan sugeruje, żeby się odczepiła, a wtedy ona stwierdza, że jest z nimi. Zaskoczeni pytają, kim jest, a w odpowiedzi słyszą, że gdyby mieli to wiedzieć, ktoś by im powiedział.

Kiedy docierają do kryjówki na obrzeżach miasta, wciąż nie wiedzą nic konkretnego, a Peter nie przestaje pytać. Natasha sprawdza, czy lokal jest bezpieczny i wpuszcza do środka kobietę z tacą, która po dotknięciu zegarka zmienia się w Nicka Fury. Pora na trochę wyjaśnień, więc na początek Peter chce wiedzieć, dlaczego w czasie tej tajnej misji zebrał ich wszystkich w jednym samolocie. Odpowiedź jest prosta: razem tworzą dość przypadkowe zbiorowisko ludzi, podczas gdy Captain ściąga na siebie całą uwagę, a zależało mu na tym, aby pobyli trochę razem i przyzwyczaili się do siebie. Teraz pora na konkrety: Fury informuje, że niedawno S.H.I.E.L.D. odkryła źródło finansowania i zaopatrzenia dla super-złoczyńców działających w Stanach. Tym źródłem okazał się być rząd Latverii, więc przybyli do tego kraju, by ten rząd obalić.

Dzień dzisiejszy. Steve Rogers staje w drzwiach szpitalnej sali, w której leży Luke Cage. Gdy zauważa, że jest tu także Nick Fury mówi, że to wszystko jego wina i że ostrzegał go przed tym. Pułkownik każe mu się uspokoić, ale Captain uderza go w twarz i krzyczy, że tego właśnie się spodziewał i on sprowadził to na nich.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Secret War #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.