Avalon » Serie komiksowe » Secret War » Secret War #3

Secret War #3

Postacie
Cytat

Spider-Man: "I'm probably finally going insane once and for all… I'm three days away from you finding me running around Times Square in nothing but my web-shooters and my mask whooping it up about power and responsibility."

Daredevil: "Good enough."

Streszczenie

Podczas obiadu w restauracji z Mary Jane, Peter ma dziwną wizję wielkiej bijatyki udziałem całej armii super-łotrów i kilku znajomych bohaterów. Opowiada o tym MJ, ale ona każe mu się rozluźnić i skupić na kolacji, bo to w końcu ich rocznica. Ten sam obraz nawiedza go jednak w nocy i sprawia, że budzi się z krzykiem.

W szpitalu, Steve potrząsa Furym i krzyczy, że stało się to, czego się spodziewał. Pułkownik powtarza, żeby się uspokoił, a załatwią wszystko na zewnątrz. Captain w końcu opanowuje się i zgadza się wyjść, ale wcześniej pyta Jessickę, czy nic się nie stało jej dziecku. Upewniwszy się, że wszystko z nią w porządku i że Danny wciąż posiada swoje zdolności mówi, że powinni czym prędzej przenieść Cage'a w bezpieczne miejsce, bo za dużo ludzi wie, że tu jest, a Jessica powinna trzymać się z daleka dla dobra dziecka. Gdy wychodzi, zdezorientowana Jessica stwierdza, że musi zadzwonić do swojego adwokata.

Skoro o tym mowa, Daredevil właśnie wyczuł kogoś w swoim mieszkaniu z dachu naprzeciwko. Zmysły podpowiadają mu, że to Peter Parker, ale na wszelki wypadek zbliża się ostrożnie, dopóki się nie upewni, że to naprawdę Peter wypija właśnie mleko z jego lodówki. Zaskoczony Spider-Man przeprasza za wtargnięcie i tłumaczy, że chciał pogadać o wizji, która go prześladuje. Nagle pojawiają się obrazy bitwy z bandą łotrów, którą stoczyli on, Matt, Cage, Wolverine i inni, i z jakiegoś powodu jest pewien, że było to w Latverii, ale nie pamięta, żeby coś takiego się zdarzyło. Matt mówi, że nic podobnego jemu się nie przydarzyło i również nie pamięta takiego wydarzenia, więc to pewnie zwykły koszmar. Peter wie o koszmarach dość dużo, by być pewnym, że to coś więcej, ale stwierdza, że pewnie w końcu mu odbiło i niedługo zacznie biegać po ulicach w samej masce. Kiedy zbiera się do wyjścia, Murdock odsłuchuje wiadomość z automatycznej sekretarki, w której Jessica informuje o tym, co stało się z Cagem. Kiedy jednak słyszą, że pojawił się Fury, a potem Captain i o coś się pokłócili, postanawiają natychmiast udać się na miejsce. Tuż po wyjściu na balkon, Daredevil słyszy jakiś odgłos, który go niepokoi i sugeruje szybo się zmywać, a wtedy coś wybucha w budynku za ich plecami. Gdy próbują się oddalić, ktoś strzela do nich. Spidey zauważa, że napastników jest dwóch, ale to Daredevil już wie, kiedy zaś wreszcie identyfikuje ich jako Scorchera i Diamondback [uwaga, to nie jest Rachel Leighton - Gil], okazuje się, że został sam, bo jego partner przeszedł już do kontrataku. Tuż przed otrzymaniem kopniaka w głowę, Scorcher mówi, że ktoś kazał im zaatakować Daredevila, zanim coś się stanie. Matt odbija się od niego i atakuje Diamondback, a tymczasem Peter włącza się do akcji, blokując miotacze Scorchera. Ten nie jest jednak zachwycony widokiem Spider-Mana, bo miał z nim przykre doświadczenia w przeszłości i woli się wycofać. Diamondback również nie zamierza walczyć sama, ale przed rejteradą zdąży jeszcze uprzedzić Murdocka, że to jeszcze nie koniec. Spidey twierdzi, że spodziewał się tego, odkąd prasa ujawniła tajną tożsamość Daredevila, ale on sam jest przekonany, że to wszystko ma związek z czymś innym i powinni jednak zajrzeć do szpitala.

Przed budynkiem szpitala, Captain America właśnie opowiada pułkownikowi o tym, jak został zaatakowany przed drzwiami prywatnego mieszkania przez Hobgoblina i Dr. Octopus [wersja żeńska - Gil]. Zmusił napastników do ucieczki, chociaż nie wiedział nawet kim są i czego od niego chcą, a kiedy zameldował o tym S.H.I.E.L.D., dowiedział się o ataku na Cage'a oraz, że Fury osobiście pofatygował się do niego. W tej chwili pojawiają się Spider-Man i Daredevil, a ten drugi mówi, że również został zaatakowany i wszystko wskazuje na to, że ktoś na nich poluje. Ponieważ wszystko wskazuje na to, że na celowniku znaleźli się ci bohaterowie, których tożsamość jest publicznie znana, Spidey żałuje, że się wplątał w coś, co jego by nie dotknęło, ale Steve wyprowadza go z błędu mówiąc, że mija właśnie rok od ich tajnej wojny. Peter ani Matt nie wiedzą, co to znaczy, a Fury nie kwapi się do wyjaśnienia. Nagle, Daredevil zauważa, ze coś tłumi jego radarowe zdolności, a chwilę później pozostali dostrzegają serię wybuchów na Manhattanie. Captain i Fury wzywają posiłki, a już po chwili następuje kolejna eksplozja - tym razem na szpitalnym parkingu. Z kurzu i dymu wyłania się armia super-złoczyńców.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Secret War #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.