Avalon » Serie komiksowe » Secret Wars » Secret Wars #7

Secret Wars #7

Secret Wars #7

Berserker!

Postacie
Cytat

Volcana: "Klaw! My Little Owie is hurt! He needs me! I've got to go to him!"
Klaw: "I can't help you, my plump pretty! I'm as mad as a loon! Loon! Oon, oon, oon!"

Streszczenie

Human Torch odkrywa kobietę podsłuchującą rozmowę superbohaterów. Okazuje się, że to Spider-Woman, przeniesiona na planetę Beyondera wraz z kawałkiem przedmieść Denver. Zauważyła ślady walki i poszukiwała herosów, by zaoferować i swoją pomoc. Spider-Man jest pod wrażeniem jej siły i zastanawia się, czy jej moce nie przewyższają jego zdolności. Powitanie Julii przerywa atak członków Wrecking Crew, którzy atakują wioskę w czołgopodobnym pojeździe. Po chwili odjeżdżają zostawiając w prezencie ciało Wasp. Herosi próbują ją ratować, ale nawet Zsaji jest bezradna. Śmierć Wasp wzbudza wściekłość jej przyjaciół, którzy chcą ją natychmiast pomścić. Kapitan tonuje nastroje - przypomina, że głównym zagrożeniem jest Galactus i oznajmia, że na razie muszą pozostać w pobliżu budowanej przez niego maszynerii.

Profesor Xavier telepatycznie gratuluje Cyclopsowi udanej akcji. Ustala z nim kolejny ruch - spróbują wspólnie przeciąć drogę części sił Dooma powracających do bazy. Wspomniani złoczyńcy to Doctor Octopus, Titania, Absorbing Man oraz nieprzytomny, raniony przez Wolverine'a, Molecule Man. Najbardziej zaniepokojona stanem rannego jest Volcana, która błaga Ecnhantress o teleportację z głównej bazy Dooma na statek, którym powraca jej wybranek. Bogini spełnia jej prośbę, ale nie za darmo - w przyszłości Volcana będzie musiała jej się odwdzięczyć. Zaraz po jej teleportacji, statek złoczyńców zaatakowany zostaje przez mutantów. Walka jest bardzo brutalna - Wolverine odcina ramię Absorbing Mana, a po chwili sam pada ofiarą mocy Volcany. Profesor Xavier sprawnie dowodzi mutantami i po chwili ich przewaga staje się bardzo wyraźna. Złoczyńcy ratują się ucieczką, osłaniani przez energię Volcany.

Statek Galactusa. Doom znajduje wiele zaawansowanych mechanizmów, ale żadne z nich nie pozwoli mu na pokonanie Galactusa, a tym bardziej Beyondera. Tymczasem Galactus zwraca uwagę na serię wulkanicznych eksplozji na drugiej stronie globu i dochodzi do wniosku, że będzie musiał się nimi zająć przed skonsumowaniem planety. Odnajduje również intruza na pokładzie swojego domu i brutalnie wyrzuca go w przestrzeń kosmiczną.

Baza Dooma. Volcana nie może liczyć na pomoc Ultrona, który wykonuje wyłącznie rozkazy swego pana, oraz Enchantress, która nie chce wyleczyć Molecule Mana bez zysku dla siebie. Absorbing Man z niepokojem sprawdza, czy po zmianie ze swojej kamiennej formy w człowieka, jego ramię będzie trzymało się reszty ciała - na jego szczęście nie ma z tym problemów. Do fortecy wraca reszta Wrecking Crew. Zamykają w celi niezadowolonego Lizarda i rozchodzą się do swoich kwater. Bulldozer ma pecha - w ścianie jego pokoju znajduje się wielka dziura, przez którą wtargnęła She-Hulk. Kobieta nie chciała bezczynnie czekać w wiosce i postanowiła zemścić się na zabójcach Wasp wbrew rozkazom Kapitana Ameryki. Ze złością pokonuje kolejnych członków Wrecking Crew, ale gdy do akcji włącza się Titania, traci przewagę i po chwili leży obezwładniona. Do swej bazy powraca również Doom - jest w złym stanie po ataku Galactusa i nie widzi szans na powstrzymanie Pożeracza Planet.

W tym samym czasie Kapitan Ameryka, który nie wie o wulkanicznych eksplozjach, próbuje zrozumieć, dlaczego Galactus nie przystąpił do zniszczenia planety. Hawkeye informuje go o zniknięciu She-Hulk, ale Rogers nie pozwala na zorganizowanie misji ratunkowej - los Wszechświata zależy od powstrzymania Galactusa i nie mogą rozdzielać sił. W innej części wioski Colossus wreszcie jest w stanie wstać z łóżka i poszukuje Zsaji, którą jest zafascynowany. Odnajduje uzdrowicielkę, gdy ta wychodzi, słaniając się, z miejsca pochówku Wasp. Tymczasem Kapitan dostaje telepatyczną ofertę od Xaviera. Mutanci przejmą straż przy Galactusie, a reszta superbohaterów będzie mogła w tym czasie uderzyć na siły Dooma. Rogers przyjmuje ofertę i superbohaterowie wyruszają na bitwę.

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Wars #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.