Avalon » Serie komiksowe » Secret Wars » Secret Wars #8

Secret Wars #8

Secret Wars #8

Invasion!

Postacie
Cytat

Wasp (po wybudzeniu się ze śpiączki): "Oh! Oh, no! I just realized! I don't have any make-up on! And my hair must be a mess! Oh, goodnes!"

Streszczenie

Avengers i reszta superbohaterów zbliżają się do siedziby Dooma w celu ratowania She-Hulk. Z zaskoczeniem zauważają, że baza nie jest broniona i bez trudu dostają się do środka. Złoczyńcy zajęci są własnymi problemami: Enchantress jest załamana brakiem odwzajemnienia uczucia przez Thora i topi żale z pomocą alkoholu; Volcana nie zamierza opuścić nawet na krok rannego Molecule Mana; szalony Klaw wypuszcza na wolność Lizarda; Doom nie może otrząsnąć się z ran odniesionych na skutek ataku Galactusa, a reszta łotrów znęca się nad nieprzytomną She-Hulk. Do walki z superbohaterami staje Wrecking Crew i Doctor Octopus. Udaje im się zneutralizować Human Torcha oraz Thinga, który powraca znowu do ludzkiej postaci, ale po chwili superbohaterowie odnoszą zwycięstwo. W innej części fortecy Enchantress wykorzystuje swoje moce i usypia Hulka, ale nie potrafi powstrzymać Kapitana Ameryki, który dysponuje żelazną siłą woli i nokautuje boginię. Po kolei padają kolejni złoczyńcy: Titania, Volcana, Molecule Man i Ultron. Kapitan odnajduje Dooma i z zaskoczeniem odkrywa, że ten nie jest w stanie walczyć.

Po triumfie superbohaterów, Mr. Fantastic umieszcza rannych z obu stron w komorach regeneracyjnych. Pozostali złoczyńcy zostają umieszczeni w osobnych celach i wszystko wskazuje na to, że superbohaterowie mogą zapisać na swoje konto spory sukces.

Tymczasem w wiosce kosmitów, Colossus próbuje ratować Zsajię. Udaje mu się nawiązać z nią kontakt telepatyczny i odkrywa, że uzdrowicielka poświęciła większość swych sił życiowych, żeby uratować Wasp, która nie była martwa, tylko w głębokiej śpiączce. To samo odkrywają Hawkeye i Captain Marvel, gdy przybywają pochować ciało Wasp - zamiast trupa spotykają swoją żywą przyjaciółkę.

Herosi wykorzystują możliwości bazy Dooma - Reed Richards wprowadza modyfikacje do pancerza Iron Mana. Thor zastępuje zniszczony strój dzięki maszynie, która tworzy dowolne ubranie, jakie wymyśli sobie osoba korzystająca z niej. Spider-Man również chce zastąpić swój podarty kostium, ale zamiast czerwono-niebieskiego stroju dostaje niewielką czarną kulę, która po chwili rozwija się i zaczyna obejmować całe jego ciało. Po chwili Peter ma już na sobie nowy kostium - czarny z białymi elementami, podobny do stroju Spider-Woman. Nie ma czasu na dłuższe przemyślenie tej zmiany, bowiem Xavier przesyła dramatyczną wiadomość: GALACTUS ROZPOCZĄŁ POŻERAĆ PLANETĘ.

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Wars #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.