Avalon » Serie komiksowe » Secret Wars » Secret Wars #9

Secret Wars #9

Secret Wars #9

"Assault on Galactus!"

Postacie
Cytat

Colossus: "Lenin's beard! Galactus has begun to devour the planet!"

Streszczenie

Galactus rozpoczął destrukcję planety - pierwsi na ten czyn odpowiadają mutanci. Colossus ze smutkiem opuszcza Zsajię, żeby uratować jej życie. Pierwsza uderza jednak Storm - potężne pioruny trafiają w Galactusa, ale nie robią na nim żadnego wrażenia. Reszta mutantów nie jest w stanie w ogóle dotrzeć do przeciwnika, który wysłał przeciwko intruzom niewielką kulę, część systemu obronnego. X-Men i Magneto mają ogromne problemy ze zniszczeniem maszyny - gdy to się w końcu udaje, mechanizm dokonuje autodestrukcji i mutanci znikają w potężnej eksplozji.

Wasp, Hawkeye i Captain Marvel ze strachem oglądają los X-Men. Czekają na resztę superbohaterów i zamierzają uderzyć na Galactusa. Pozostali herosi wyruszyli już z fortecy Dooma. Na pokładzie statku panuje nerwowa atmosfera: Hulk zauważa, że traci inteligencję Bannera, a nie zyskuje siły; Iron Man podejrzewa Spider-Woman, która trzyma się na uboczu; a Spider-Man powoli zaczyna odkrywać możliwości nowego kostiumu. Reed po raz kolejny rozmyśla o przedsięwzięciu Beyondera i nie potrafi zrozumieć jego zachowania. Przez to zamyślenie nie zauważa strumienia energii pochodzącego z maszyny Galactusa, który strąca statek herosów. Lądowanie superbohaterów amortyzuje Colossus i po chwili wszyscy herosi ruszają w stronę Galactusa. Zmasowany atak przynosi rezultaty - Iron Man uszkadza maszynę Galactusa. Kapitan Ameryka widzi szansę i nawołuje do frontalnego ataku, ale niespodziewanie Reed prosi o wstrzymanie ofensywy. Tłumaczy, że muszą pozwolić Galactusowi na zwycięstwo, bo po jego odniesieniu, Pożeracz Planet z pewnością zaatakuje Beyondera. Nieważne, kto wygra w tym pojedynku, wszechświat pozbędzie się jednego śmiertelnego zagrożenia. Nagle Reed, Galactus oraz jego maszyna znikają bez słowa wyjaśnienia. Reszta herosów nie wie, że Galactus przeniósł Reeda do swojego domu, na orbitę planety. Ma dla niego pewną propozycję...

Tymczasem Doom odzyskuje siły i wydostaje się z celi. Pozostaje głuchy na prośby innych łotrów i nie wypuszcza ich z więzienia. Zmierza do Klawa, który jako jedyny może mu pomóc pokonać Galactusa.

Colossus przeszukuje zbocze, na którym ostatnio widział X-Men. Na szczęście mutanci ukryli się przed wybuchem i wyszli z niego bez szwanku. Teraz zamierzają połączyć swoje siły z resztą superbohaterów. Docierają do nich mniej więcej w momencie, gdy powraca Reed, który dalej twierdzi, że nie warto walczyć z Galactusem. Reszta herosów nie podziela tego zdania i gdy po chwili Galactus i jego maszyna powraca, Avengers, mutanci, Spider-Man, Spider-Woman oraz Hulk ruszają w jego stronę.

Doom ogląda starcie ze swojej fortecy. Znowu wszystko idzie z jego planem. Złoczyńca powraca do krojenia Klawa na kawałki.

Niespodziewanie do walki z Galactusem włączają się członkowie Fantastic Four. Reed tłumaczy, że dalej uważa, że zwycięstwo Galactusa byłoby dobrym wyjściem, ale zbyt mocno zależy mu na obejrzeniu narodzin swojego dziecka i będzie walczył o zwycięstwo. Osłabiony Pożeracz Planet musi ratować się ucieczką. To jednak nie koniec zagrożenia z jego strony. Rozpoczyna konsumpcję swojego własnego statku kosmicznego - dzięki temu będzie miał energię na błyskawiczne zniszczenie przeciwników. Nie wie, że Doom przewidział ten plan i wykorzystując Klawa, związanego wcześniej ze statkiem Galactusa, zamierza przejąć energię Pożeracza Planet.

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Wars #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.