Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Conquest » Annihilation: Conquest #2

Annihilation: Conquest #2

Postacie
Zapowiedź

Na ostatniej stronie poprzedniego numeru jeden z najbardziej lubianych złoczyńców został ujawniony jako osoba stojąca za tytułowym podbojem. Ale jaki jest jego cel? I co to ma wspólnego z niespodziewanym sojusznikiem, którego niedawno zyskali bohaterowie? Ponadto zobaczymy szczęśliwców z grupy Star-Lorda, którzy przeżyli swoją misję oraz nową ekipę Ronana.

Cytat

Super-Skrull do Ronana: "Is there any part of this galaxy you haven't pissed off, Kree?"

Streszczenie

Naukowcy Phalanx próbują torturami zmusić Blastaara do wyjawienia szczegółów na temat organizacji ruchu oporu. Ten najpierw oświadcza, że nic nie powie, ale w trakcie tortur zmienia śpiewkę i twierdzi teraz, że nic nie wie, bo wszystko zorganizowane jest tak, że nie zna nawet ludzi, od których dostaje rozkazy. Ta odpowiedź również nie zadowala katów, więc próbują jeszcze intensywniejszych tortur, jednak wkrótce okazuje się, że przesadzili. Reanimacja nie daje rezultatów, więc zawiedzeni faktem, że nie zdobyli informacji, każą pozbyć się zwłok i sprowadzić następnego więźnia. Tymczasem, Blastaar wykrwawia się powoli.

High Evolutionary wita Warlocka w swojej twierdzy, dziwiąc się nieco, że zbudził się tak wcześnie po traumie, jakiej doznał. Phyla wyjaśnia, że to ona przyczyniła się do wyrwania go z uśpienia, ponieważ Kree go potrzebują. Moondragon uprzedza ją, by nie ufała zbytnio High Evolutionary, bo nie raz walczył z ziemskimi bohaterami, on sam zaś nie jest specjalnie zainteresowany tym, co ona ma do powiedzenia, bo uważa, że nikt nie jest w stanie zrozumieć jego celów, które są ponad wszystko, czym interesują się zwykli śmiertelnicy. Postanawia jednak wysłuchać Quasar i dosłownie zniżyć się do jej poziomu, wskakując na stół, gdzie stoją. Heather próbuje telepatycznej sondy, ale Evolutionary ostrzega ją, by tego nie robiła i zwraca się do Phyli po wyjaśnienia. Ona pokrótce opowiada o ataku Phalanx i zniewoleniu Kree, a potem dodaje, że głos wysłał ją na poszukiwanie wybawcy. Warlock znowu kpi z niej, ale Evolutionary zainteresował się tym faktem i docieka, czyj to był głos, a gdy słyszy, że jego właścicielem okazał się Supremor stwierdza, że wszystko nabiera sensu. Pyta Warlocka, czy to on jest wspomnianym wybawcą, ale on odpowiada, że nic o tym nie wie i nie pozwoli bawić się swoim przeznaczeniem. Gdy jednak Evolutionary pyta, jakie jest jego przeznaczenie, również odpowiada, że nie wie i zaczyna się miotać w jakimś ataku i emanować energią. Quasar wyjaśnia, że to efekt przedwczesnego przebudzenia, bo nie dokończył swojej przemiany. Evolutionary zastanawia się przez chwilę, w co miałby się zmienić Warlock, a potem postanawia wyjawić gościom powody swojego pobytu w imperium Kree.

Ronan i czworo najważniejszych członków jego załogi przetrwali jakoś awaryjne lądowanie na Kree-Lar, a wydostawszy się z wraku, trafili na regularną bitwę między robalami Ravenousa, a oddziałami Phalanx. Super-Skrull proponuje, by nie mieszali się w to i poszukali na razie jakiejś kryjówki, ale okazuje się, że już zostali zauważeni i stali się celem małego oddziału Phalanx. Z pomocą Wraitha i jego pasożytów udaje im się przeprowadzić skuteczny odwrót, jednak kiedy Kl’rt zauważa, że najwyższy czas ujawnić plan Ronana, wpadają na oddział żołnierzy Ravenousa. Ronan powstrzymuje Super-Skrulla przed atakiem i zwraca się do dowódcy oświadczając, że przybył w pokojowych zamiarach i chce się widzieć z ich władcą, by zaproponować przymierze.

Po zakończeniu zwiadu w pobliżu głównej wieży Phalanx, Peter Quill wraca do swojego oddziału, by wysłuchać najnowszych wieści. Jego entuzjazm opada nagle, gdy dowiaduje się, że ich człowiekiem wewnątrz wieży jest Blastaar, jednak Rocket Raccoon zapewnia, że jest on idealnym kandydatem do tego zadania. Zgodnie z planem, dał się schwytać i zabrać do wieży, gdzie został zabity, a w momencie śmierci uwolnił z krwi zarodniki Groota, które rozprzestrzeniły się po wieży, niewidzialne dla systemów bezpieczeństwa, umożliwiając Mantis stworzenie jej dokładnego przestrzennego planu dzięki biopatii. Efekt zadziwia wszystkich, ale Szop sugeruje, że powinni się pospieszyć i uratować Blastaara, który wcale nie zginął, tylko przeszedł w stan hibernacji i kwestią czasu jest, kiedy Phalanx się zorientują i spróbują go zasymilować. W tej sytuacji, Quill próbuje poderwać swoich ludzi do działania entuzjastycznym okrzykiem, ale odpowiadają mu tylko spojrzenia politowania.

Moondragon ostrzega Quasar, by nie ufała zbytnio ich gospodarzowi, ale jednocześnie przyznaje, że muszą lepiej poznać jego rolę w całej sytuacji. Tymczasem High Evolutionary bada Warlocka, zachwycając się jego doskonałością i dochodzi do wniosku, że powtarzające się ataki są ubocznym efektem wykształcania się jakiś nowych zdolności i wkrótce powinny dać się kontrolować. Gdy badanie dobiega końca, przechodzi do wyjaśniania swojej obecności tutaj. Okazuje się, że do imperium Kree zaprosił go sam Supremor, który uznał, że jako gatunek, Kree zabrnęli w ewolucyjny ślepy zaułek i poprosił go, by dzięki inżynierii genetycznej wprowadził ich na wyższy etap rozwoju. Nu-Kree, którzy plączą się po sferze, są etapem przejściowym tych eksperymentów, które zostały zakończone pomyślnie, jednak inwazja Annihilusa uniemożliwiła kontakt z Supremorem i przekazanie mu efektów. Teraz jednak, Evolutionary wątpi, czy powinien wywiązać się z kontraktu, ponieważ boi się, że to zwróci na niego uwagę Phalanx i zostanie zasymilowany. Rozważa opuszczenie imperium, ale Phyla wyjaśnia, że to niemożliwe, bo Phalanx w jakiś sposób zamknęli granice. Nagle, Warlock wyczuwa nadchodzącą teleportację i chociaż Evolutionary twierdzi, że to niemożliwe, w następnej sekundzie pojawia się Ultron na czele oddziału Phalanx. Moondragon rozpoznaje go natychmiast i osłania Quasar przed ciosem, lecz zostaje przebita na wylot. Ultron oświadcza, że przybył po Warlocka, ten jednak rozbłyskuje energią i stwierdza, że może mu się nie spodobać to, co znalazł.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Annihilation: Conquest #2 Annihilation: Conquest #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.