Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #26

X-Factor vol. 3 #26

X-Factor vol. 3 #26

"Messiah Complex" - chapter seven

Postacie
Zapowiedź

Mutanci kontynuują pościg za porywaczem dziecka. Niestety nie są w tym odosobnieni. W tym czasie Layla Miller i Madrox odkrywają straszliwą przyszłość grożącą ich rasie.

Cytat

Cyclops: "Charles, you trained me to be the leader of the X-Men. Didn't it ever occurred to you that, for me to take the reins, you'd have to stop driving?"

Streszczenie

Podczas sprzątania gruzowiska po starciu z Sentinelami Xavier podchodzi do Cyclopsa i zarzuca mu, że nie bardzo wie, co robi. Summers zgaduje, że chodzi mu o sformowanie X-Force i wysłanie ich za Cablem, potrafi jednak uzasadnić to stanem najwyższej konieczności. Kiedy jednak Charles oświadcza, że zawiódł się na nim, Scott każe wszystkim oddalić się, by mógł rozmówić się ze swoim mentorem na osobności. Xavier przeprasza za ten wybuch, ale nadal uważa, że postąpił niewłaściwie, wysyłając zabójców za swoim synem. Cyclops przypomina, że całe życie uczył się, by być liderem X-Men, wiec jeśli ma spełnić swoje zadanie, Charles musi pozwolić mu dowodzić. Ten jednak twierdzi, że okoliczności są szczególne i dodaje, że co dwie głowy to nie jedna. W odpowiedzi słyszy, że dwie głowy na nic się zdadzą, jeśli chcą podążać w różnych kierunkach. Xavier zgadza się odpuścić tym razem, ale Summers stwierdza, że nie może sobie pozwolić na podobne konfrontacje w przyszłości, więc jeśli ma być sprawnym przywódcą, Charles musi się wycofać całkowicie.

 

Tymczasem Cable przemierzający śnieżne pustkowia Kanady razem z dzieckiem zostaje ostrzelany i otoczony przez Reavers. Ich przywódczyni - Lady Deathstrike - niszczy jego broń i każe się przygotować na śmierć.

 

W innym miejscu samochód nagle wypada z drogi i zatrzymuje się na drzewach. Kierujący nim mutant, Peepers, ledwie utrzymuje przytomność, a gdy zauważa, że ktoś się zbliża, pyta, czy to ktoś z X-Factor. Odpowiada mu tylko ryk Predatora X.

 

Osiemdziesiąt lat w przyszłość. Patrol zmierzający do obozu przesiedleńczego dla mutantów zatrzymuje się nagle, zauważając leżącą na środku drogi Laylę. Podejrzewają, że to pułapka, ale odczyty wskazują, że dziewczyna nie jest mutantem, więc wychodzą z pojazdu, by sprawdzić, co się stało. Odczyt zmienia się nagle, gdy Layla otwiera oczy, a duplikaty Madroxa wyskakują z ukrycia i atakują żołnierzy. Jeden z nich zostaje obezwładniony, podczas gdy nadrzędny Jamie zabiera się do przesłuchiwania drugiego, a ponieważ ten nie chce współpracować, nie żałuje pięści i butów. Layla powstrzymuje go i upomina, ale Madrox przypomina, że to jedyna przyszłość dla mutantów, więc za wszelką cenę musi się dowiedzieć, co tu się stało.

 

W Cooperstown na Alasce pewien policjant pilnujący szpitala zdaje raport, nie zauważając, że za jego plecami klika osób przekrada się do środka. Nie zauważyłby niczego, gdyby idący na końcu Warpath nie znokautował go, żeby zabrać krótkofalówkę. Dowodzący oddziałem Wolverine upomina go za to, ale James stwierdza, że przyda im się radio do podsłuchiwania rozmów policji. Z tym argumentem trudno dyskutować. Przekradają się na oddział noworodków, gdzie Logan przypomina cel misji i dzieli oddział na trzy grupy, które mają szukać śladów Cable'a. Warpath nie jest zadowolony z podziału, bo chciałby być z Hep, ale Logan przydziela mu Wolfsbane, w tajemnicy każąc jej obserwować go, bo obawia się, czy bliska znajomość z Cablem nie wpłynie na jego przydatność dla misji. James domyśla się dokładnie o co chodzi, chociaż Rahne próbuje zaprzeczać. Zapytany, dlaczego zgodził się wziąć w tym udział, odpowiada, że Cable nauczył go, by zawsze stawiać misję na pierwszym miejscu. W głębi serca ma jednak nadzieje, że uda im się jednocześnie uratować dziecko i Nathana.

 

W tym czasie Cable samotnie stawia czoła bandzie Reaversów i zamiata po śniegu Lady Deathstrike.

 

Madrox chce wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za powstanie obozów, ale ponieważ żołnierz uważa to za oczywistość, musi dodać, że są nietutejsi i chcą dokładnie wiedzieć, co się dzieje i dlaczego. Dowiaduje się, że mutanci są tematem tabu - nie wolno o nich pisać, ani nawet mówić, bo specjalne jednostki monitorują wszystko i usuwają popełniających takie wykroczenie. Jamie pyta, kto odpowiada za powstanie obozów, ale słyszy, że wszystkiemu winni są mutanci, bo sami sprowadzili to na siebie.

 

Siryn lata nad drogami, wypatrując Peepersa, z którym miała się spotkać. W końcu znajduje jego samochód i zauważa, że miał wypadek. Próbuje jakoś pomóc, ale gdy zagląda do środka, znajduje tylko kilka obgryzionych kości. Predatora X oddala się, pędząc przez las.

 

Seria strzałów zwraca uwagę X-Force, którzy natychmiast biegną w kierunku ich źródła i znajdują Hepzibah oraz Calibana wśród pobitych policjantów. Okazuje się, że Caliban nie mógł utrzymać języka za zębami, kiedy znalazł trop, i zaalarmował patrol, a teraz wszystkie jednostki są ściągane do szpitala. Wolverine ogłasza odwrót, a Warpath prowadzi wszystkich do tuneli pod szpitalem, którymi mogą bezpiecznie się wydostać. Po drodze Rahne zapewnia, że James nie będzie sprawiał problemów, ale Logan nadal nie jest pewien.

 

Xavier odchodzi powoli, odprowadzany spojrzeniem milczącego Summersa, a gdy ten w końcu odwraca się i odchodzi w przeciwnym kierunku, pozostaje tylko leżące na ziemi rozbite zdjęcie Cable'a i pierwszych X-Force.

 

Walka na pustkowiu trwa. Cable jest już zmęczony i ledwie może się bronić, gdy Deathstrike przebija jego bioniczne ramię. W końcu osuwa się na kolana i zostaje otoczony. Deathstrike oświadcza, że to koniec, ale po jego spojrzeniu widać, że nie zamierza się poddać.

 

Madrox uważa, że żołnierz go okłamuje i zamierza porozmawiać z nim inaczej, kiedy przerywa mu Layla. Okazuje się, że rozmawiając o mutantach, ściągnęli sobie na głowę oddział cenzorów. Jamie natychmiast zostaje zidentyfikowany jako mutant, ale odczyty znowu nie rejestrują Layli, więc żołnierz, którego przesłuchiwali próbuje uprzedzić, że to jakaś sztuczka, ale jeden z duplikatów go ogłusza. Madrox absorbuje wszystkie kopie, kiedy uruchomiony zostaje jakiś inhibitor mocy, a następnie zostaje zakuty w kajdanki i wpakowany do transportowca. Żołnierze chcą puścić Laylę wolno, sądząc, że była zakładniczką, ale ona sama prosi się o aresztowanie, wyjawiając całą prawdę. Kiedy oboje zostają zamknięci, Madrox stwierdza, że zrobiła coś strasznie głupiego, ale ona odpowiada, że wyglądało to na dobry pomysł.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #26 X-Factor vol. 3 #26 X-Factor vol. 3 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.