Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #548

Amazing Spider-Man #548

Amazing Spider-Man #548

"Blood Ties"

Postacie
Zapowiedź

Pierwszy niesamowity miesiąc "Brand New Day" ma przynieść zabójczy konflikt i niespodziewane odkrycie, dzięki któremu życie Spider-Mana stanie się o wiele bardziej skomplikowane. Marvel mówi: "Ej, Pająkofile, trzy razy w miesiącu to i tak będzie dla Was za mało!"

Cytat

Dexter Bennett widząc redakcję Buglea: "No wonder Jameson didn't croak. No one would be caught dead here."

Streszczenie

Hotel Vandemere. Spider-Man leży na podłodze obok zwłok jednego z mafiosów. Powoli podnosi się z ziemi analizując obecną sytuację. Zauważa, że poza nim wciąż żywi są pracownicy hotelu i jeden z przestępców. Gaz, który zabił pozostałych wydostaje się przez okno wprost na ulicę. Spider zaczyna panikować, gdy zdaje sobie sprawę z tego jak działa gaz. Zabija tylko ludzi związanych z mafijną rodziną, którzy powiązani są więzami krwi z Bruno Karnellim, z którego krwi została zrobiona trucizna. Peter upewnia się o swojej teorii gdy okazuje się że przetrwały członek mafii został adoptowany, co oznacza, że w jego żyłach nie płynie krew Karnellich. Carmine Karnelli zdaje sobie sprawę, że zagrożone są ich dzieci, które wraz z żonami poszły do cyrku.

Na ulicy przed hotelem roi sie od policji i straży pożarnej. Limuzyna Osborna zatrzymuje się przed miejscem wypadku. Harry ze złością spogląda na przelatującego Spider-Mana. Carlie widząc co się dzieje postanawia zostawić Lilly i Harry'ego, aby pomóc na miejscu zbrodni. Dziewczyna podchodzi do jednego z policjantów, legitymując się i służąc pomocą. Mundurowy odsyła ją mówiąc, że potrzebują tutaj bardziej doświadczonych osób.

Na tyłach baru Blind Spot, Sean Boyle znany szerzej jako Spider-Mugger chce odkupić skradzione rzeczy które wcześniej sprzedał. Dooley, który kupił od Boylea wszystkie "fanty" domyśla się że było w nich coś cennego i dlatego ten chce je teraz odzyskać. Sean widząc że nic nie wskóra, wystrzeliwuje sieć na rękę Dooyla, ale ten bez trudu przyciąga agresora i zaczyna go podduszać tą samą pajęczyną. Dooyle chce wiedzieć na czym tak bardzo zależy Seanowi.

Spider-Man w drodze do cyrku, traci cały zapas pajęczyny, a na dodatek wciąż ma tylko jeden wyrzutnik. Postanawia zatrzymać taksówkę. W tym czasie Carmine próbuje dodzwonić się do żony ale ta nie odbiera, gdyż najwyraźniej jest już na występie. Początkowo taksówkarz wygania Spidera z dachu swojej taksówki, ale słysząc, że chodzi o życie niewinnych dzieci, postanawia pomóc ścianołazowi i rusza w stronę cyrku.

Szpital Mount Sinai. Marla odwiedza oprzytomniałego męża, który pyta się o sytuacje Bugle'a, ale kobieta milczy.

Daily Bugle. Robbie przekazuje wszystkim że dostał wiadomość od Becky i Jonah wyjdzie z tego. W tym momencie otwiera się winda, z której wysiada Dexter Bennett i zaczyna wydawać polecenia odnośnie wystroju informując, że właśnie został właścicielem gazety po tym jak Pani Jameson sprzedała wszystkie udziały męża. Robbiego natomiast wysyła na dół po dostarczenie posiłku. Robbie przedstawia się i wyjaśnia że jest redaktorem naczelnym i dla dobra Bennetta będzie udawał że ostatnie dwie minuty nigdy się nie wydarzyły.

Spider z pomocą taksówkarza dociera do cyrku. Negative zauważa go wskakującego do namiotu i zdaje sobie sprawę że musi go zniszczyć żeby w końcu się od niego uwolnić. Wydaje polecenie swoim ludziom aby zatrzymali go do czasu wypuszczenia trucizny i upewnili się że zobaczy śmierć tych wszystkich niewinnych dzieci. Spider-Man wskakuje na scenę i krzyczy do widzów aby natychmiast opuścili namiot, zapewnia że nie jest to część przedstawienia. Po chwili pojawiają się ludzie Negative i rzucają się do walki z Peterem. Publiczność przygląda się całej akcji uznając ją za część występu. Nagle odzywa się pajęczy zmysł Spidera. Peter zauważa bombę ukrytą pod siedzeniami. Gdy do niej dociera licznik wskazuje 6 sekund do wybuchu. Nie mając zbytnio czasu, Parker dochodzi do wniosku że bomba była zapewne w miejscu gdzie siedzi rodzina Karnellich, więc wystarczy że wyrzuci truciznę na drugą stronę namiotu. Korzystając z cyrkowych lin Spider wystrzeliwuje pojemnik na przeciwległą część pomieszczenia gdzie gaz zostaje uwolniony nad publicznością. Dopiero wtedy wszyscy zaczynają uciekać z cyrku. Przy okazji obwiniają Spider-Man za przeprowadzenie tego ataku. Parker osobiście dopilnowuje aby rodzina Karnellich wyszła z namiotu. Na zewnątrz, przy przystani już czeka na niego Mr. Negative, trzymając sztylet przy szyi jednej z dziewczynek Karnellich. Negative wyjaśnia że interes który chce przejąć po mafii, ma mu przynosić zyski przez długie lata, aż do starości, pomyślał więc że zniszczy problemy na przyszłość jeszcze w zarodku. Niestety Oddech Diabła wymaga użycia wielu rzadkich i drogich składników, a jemu zostało już ledwo na jedną porcję. Dlatego rzuca Spider-Manowi pojemnik na krew który ma wypełnić w zamian za życie dziewczynki. Peter nie widząc za bardzo wyjścia wykonuje polecenie. Negative po otrzymaniu krwi, ostrzega Spidera że jeśli jeszcze raz wejdzie mu w drogę to zginie nie tylko on ale i cała jego rodzina [czyli nikt, bo ani MJ ani May nie są powiązani z Peterem więzami krwi - Foxdie]. Parker chce dostać dziewczynkę, na co Negative wrzuca ją do wody. Spider-Man wskakując za nią, jest zdziwiony super siłą przeciwnika i stwierdza że wciąż musi się wiele dowiedzieć na jego temat. Spider wyciąga małą z wody i oddaje jej matce. Kobieta jest mu wdzięczna i oznajmia że za ocalenie ich rodziny, cała mafia będzie mu na zawsze dłużna, od teraz jest jej częścią. Spider odchodząc jest niezadowolony z publicznego głoszenia takich rewelacji.

W biurze koronera, Carlie przygląda się nieboszczykowi, który wyglądem przypomina ofiary sprzed hotelu. Mężczyzna obok wyprowadza ją z błędu mówiąc że tego trupa wyłowili ze wschodniej rzeki i wygląda na to że poleżał tam jakiś czas. Carlie znajduje w jego ustach spider nadajnik.

Peter siedzi na gzymsie jednego z budynków zastanawiając się nad tym jak beznadziejnym okazał się ostatni dzień. Nie dość że zyskał nowego wroga, to na dodatek ma on truciznę, która może go zabić. Chłopak dzwoni sprawdzić co słychać u May. Ta mówi że właśnie wchodzi do schroniska. Mr. Negative zastanawia się czy byłby w stanie przeciągnąć Spider-Mana na swoja stronę i odkłada jego próbkę krwi po czym transformuje się do ludzkiej formy, jako Martin Li, sponsor schroniska w którym udziela się May. Li widząc May podchodzi do niej, a ta akurat mówi Peterowi przez telefon że nie musi po nią przychodzić gdyż Martin obiecał podwieźć ją do domu. Peter kończy rozmowę gdyż jego spider nadajnik właśnie dał o sobie znać.

Spider-Man dociera do ciemnej alejki i jedyne co znajduje to ciało Spider-Muggera. Peter zabiera z jego ręki wyrzutnik sieci. W pobliżu pojawia się policyjny radiowóz, zainteresowany ruchami w alejce. Spider w tym czasie zdejmuje z nieboszczyka swój nadajnik i akurat zostaje przyłapany przez policjantów. Jeden z nich gotów jest strzelać, ale zostaje powstrzymany przez partnera, co daje Spider-Manowi czas na ucieczkę. Policjanci myślą że to Spider odpowiedzialny jest za morderstwo.

Spider-Man dochodzi do wniosku że wystarczył jeden dzień na powrót do kostiumu, a policjanci mają go za mordercę, dorobił się kolejnego śmiertelnego wroga a jedynymi osobami, które go lubią są członkowie miejscowej mafii i nie zrobił on ani jednego zdjęcia dla Bugle'a. To coś więcej niż tylko Parkerowe szczęście, to wręcz "dar".

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #548

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.