Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: Swing Shift Director's Cut » Spider-Man: Swing Shift Director's Cut

Spider-Man: Swing Shift Director's Cut

Postacie
Zapowiedź

Dan Slott i Phil Jimenez stworzyli dla Was opowieść, która ma być ściśle powiązana z pajęczym światem w trakcie "Brand New Day". W "wersji reżyserskiej" możecie zajrzeć za "kurtyny" nowego pajęczego teamu.

Cytat

Nowojorczyk do Spider-Mana: "YOU SUCK!"

Streszczenie

Peter Parker idzie ulicą z ciastem cytrynowym dla cioci May. Przez telefon obiecuje jej, że na pewno będzie na dzisiejszym przyjęciu z okazji jej urodzin. Nagle odzywa się pajęczy zmysł i Pete z ledwością uskakuje przed pędzącym samochodem. Widząc, że auto ucieka przed policją, przypina do niego swój pajęczy nadajnik, zostawia ciasto zawinięte w sieć na jednym z budynków i przebiera się w kostium, ruszając za uciekinierem.

Tymczasem Overdrive, który kieruje samochodem, odbiera instrukcje od swojego zleceniodawcy - Mr. Negative'a. Boss upewnia się, czy wszystko w porządku z artefaktem, jaki przestępca ukradł z muzeum. Overdrive uspokaja szefa, lecz po chwili na masce jego auta ląduje Spidey. Bohater zrywa dach z pojazdu, ku swojemu zdziwieniu zastając we wnętrzu oprócz przestępcy pełno swoich maskotek. Overdrive wyznaje, że jest wielkim fanem Pajączka, jednak nie przeszkadza mu to porazić go prądem.

J. Jonah Jameson rozmawia z Robbiem o coraz dłużej trwającej nieobecności Spider-Mana w mieście i związanym z tym spadkiem popularności Daily Bugle. Nagle w drzwiach staje Betty Brant, oznajmiając, że Spidey powrócił. Zadowolony Jameson nakazuje pełną mobilizację swoich reporterów.

W Barze Bez Nazwy tłumnie zgromadzeni superprzestępcy obserwują na ekranie telewizora potyczkę Spider-Mana z Overdrivem. Po chwili bukmacher każący się nazywać po prostu Bookie ogłasza, jaki kurs ustala na ten pojedynek. Przestępcy momentalnie wyciągają pieniądze i zaczynają obstawiać wynik walki.

Spidey tymczasem po porażeniu prądem przez chwilę utrzymuje się przyczepiony pajęczyną do samochodu, nić zostaje jednak przerwana. W tym momencie na scenie wydarzeń pojawia się Jackpot, która ratuje przechodnia przed rozgnieceniem przez samochód odepchnięty przez Overdrive'a. Gapie chwalą jej interwencję, ganiąc jednocześnie Pająka, który dziękuje jej za pomoc i rusza dalej za swym przeciwnikiem. Jackpot obserwując bohatera, mówiąc sama do siebie nazywa go "Tygrysem" [tak Petera pieszczotliwie nazywała MJ; to oczywiście info dla świeżaków. No, ewentualnie dla tych, którzy nie skumali, ale takich tu nie ma, nie? Jaro w Was wierzy, dziewczyny i chłopaki, nie zawiedźcie go].

Spidey kontynuując pościg spada na radiowóz i instruuje policjantów, by zepchnęli auto Overdrive'a z mostu. Udaje się im to, a gdy po chwili wychodzą ze swojego rozbitego samochodu, odnajdują pojazd przestępcy przyczepiony siecią do przęsła i samego spętanego Overdrive'a, obok którego Spidey zostawił kartkę z pozdrowieniami. Przestępca pyta gliniarzy, czy pozwolą mu na pamiątkę zatrzymać ten kawałek papieru. Młodszy z policjantów stwierdza, że Spidey jest taki sam, jak wszyscy zamaskowani przestępcy, jednak jego starszy kolega tłumaczy mu, że bohatera nie można mierzyć taką miarą.

Spider-Man odnajduje ciasto dla cioci May, zadowolony, że zdąży na przyjęcie. Po chwili jednak orientuje się, że sieć rozpadnie się dopiero za pół godziny, zatem impreza go ominie.

May wraca do domu, odprowadzona przez znajomego imieniem Joe. Mężczyzna żałuje, że nie miał okazji poznać jej bratanka na przyjęciu. May stwierdza, że z Peterem nic nigdy nie wiadomo. Kiedy wchodzi do domu, zastaje Pete'a śpiącego na kanapie i ciasto z dedykacją na stoliku obok niego. Ciotka całuje mężczyznę w czoło, zastanawiając się nad tym, jak przez te wszystkie lata nie potrafił on nauczyć się odpowiedzialności.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.