Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #1

Fantastic Four #1

Fantastic Four #1

"The Fantastic Four!"

Postacie
Cytat

Reed do Johnny'ego: "Grab me, Johnny boy!! That's it!!"

Streszczenie

Podniecony tłum spogląda na olbrzymi napis na niebie. Wszyscy, włącznie z policją, zastanawiają się, co mogą oznaczać słowa "Fantastic Four", unoszące się nad ich głowami. Człowiekiem odpowiedzialnym za całe to zamieszanie jest Reed Richards, przywódca Fantastycznej Czwórki, wzywający pozostałych członków swojego zespołu.

Herbata Susan Storm kończy się niespodziewanie za sprawą tajemniczych słów na niebie. W jednej chwili kobieta znika, a następnie, przewracając przechodzących obok ludzi, wsiada do taksówki. Pozostając niewidzialna odzywa się dopiero, gdy chce wysiąść, co wyprowadza z równowagi taksówkarza. Ponieważ w trakcie ucieczki zapomina on o pieniądzach, ten kurs Susan miała gratis.

Tymczasem w innej części miasta potężnie zbudowanego mężczyznę spotyka kolejny zawód. Również w tym sklepie Benjamin Grimm nie może otrzymać ubrań w swoim rozmiarze. W tym momencie znany nam już napis na niebie sprawia, że Ben zdejmuje swój płaszcz i kapelusz, a następnie udaje się do wyjścia, przy okazji niszcząc drzwi i ścianę. Jeden z policjantów strzela w jego kierunku, co zmusza Thinga do kontynuowania podróży przez kanały, z dala od tłumu, który się go obawia. Po chwili przebija się przez asfalt i wyłazi wprost pod koła pędzącego samochodu. Przerażeni ludzie uciekają, jednak gdy policja pojawia się na miejscu, nikogo już tam nie zastają.

Pracujący w warsztacie samochodowym Johnny Storm spogląda w niebo. Na jego oczach słowa, które jeszcze przed chwilą tam widniały, zmieniają się w olbrzymią czwórkę. Ciało chłopaka zaczynają spowijać płomienie. Kilka sekund później Human Torch przelatuje nad miastem, pozostawiając za sobą ognistą smugę. Nim minęła godzina, zostaje namierzony przez eskadrę myśliwców. Ponieważ samoloty za bardzo zbliżyły się do latającego mężczyzny, jego płomień roztapia je, a piloci zmuszeni są się katapultować. Wcześniej jednak udaje im się wystrzelić w kierunku Johnny'ego rakietę z głowicą nuklearną. Uciekający Pochodnia opada z sił i zaczyna spadać w kierunku ziemi. W tym momencie rozciągnięte do niewiarygodnych rozmiarów ręce łapią rakietę i wrzucają ją do morza, gdzie wybucha, nie czyniąc nikomu krzywdy. Natomiast spadający Human Torch łapie się rozciągniętego między budynkami ciała Reeda Richardsa, który pomaga mu wejść do mieszkania, gdzie czekają już na nich pozostali członkowie Fantastic Four.

Retrospekcja. Kłótnia Bena i Reeda. Ten pierwszy twierdzi, że nie powinni ryzykować lotu w kosmos, nie posiadając wiedzy na temat kosmicznego promieniowania i jego skutków. Susan przypomina mu, że jeśli będą się wahać, komuniści mogą ich wyprzedzić w tym wyścigu, a gdy to nie odnosi skutku, nazywa Grimma tchórzem. Mężczyzna wścieka się, ale zgadza się pilotować statek. Po chwili Ben, Reed, Susan i jej młodszy brat Johnny za plecami strażników dostają się do rakiety, przy budowie której pracował Richards, a następnie rozpoczynają swoją podróż w nieznane. Chwilę później pojazd dostaje się w obszar kosmicznej burzy, której promienie przechodzą przez jego osłony i zaczynają oddziaływać na członków załogi. Nagle Ben czuje się coraz cięższy i traci panowanie nad maszyną. Automatyczny pilot kieruje rakietę na Ziemię i ląduje na jakimś odludziu, a czwórka astronautów wysiada na zewnątrz. Niemal natychmiast zauważają zmiany, jakie w nich zaszły. Susan nagle znika, a następnie pojawia się z powrotem. Ben zmienia się w kamiennego stwora i atakuje Reeda, który rozciąga swoje ciało niczym gumę, by uspokoić przyjaciela. Johnny zaczyna płonąć i latać. Wspólnie postanawiają wykorzystać swoje nowe zdolności w służbie ludzkości jako Fantastic Four. Koniec retrospekcji.

Reed pokazuje swojej drużynie zdjęcia kraterów powstałych w miejscach, gdzie wcześniej stały elektrownie atomowe. W czasie, gdy bohaterowie dyskutują, kolejna elektrownia znika pod ziemią, a z powstałego otworu wyłania się olbrzymie stworzenie. Ostrzał artyleryjski nie stanowi dla niego żadnego problemu, jednak po chwili, na rozkaz tajemniczego człowieka, potwór wycofuje się tam, skąd przybył.

Tymczasem Fantastic Four udają się na Wyspę Potworów, którą urządzenia Reeda Richardsa wskazały jako źródło ostatnich problemów. Gdy tylko czwórka śmiałków stawia na niej stopę, spod ziemi wynurza się trzygłowy potwór, którego Reed po krótkiej walce ekspediuje w kierunku morza. W tym momencie Mr. Fantastic i Human Torch spadają do podziemnej jaskini. Bijące po oczach światło sprawia, że obaj tracą przytomność. Po jakimś czasie budzą się przebrani w kostiumy, które chronią ich oczy przed oślepiającym blaskiem. Znaleźli się w podziemnej dolinie pełnej diamentów, gdzie wita ich dziwny mężczyzna, przedstawiający się jako Moleman.

W innym miejscu, dziwny skalny stwór atakuje Susan, jednak w pojedynku z Thingiem nie ma najmniejszych szans i ląduje w wodzie. Dwójka bohaterów postanawia odszukać zaginionych przyjaciół. W tym czasie Reed i Johnny zmuszeni są wysłuchać opowieści Molemana o jego żałosnym żywocie i podróży, której celem było odnalezienie drogi do wnętrza Ziemi. Następnie władca podziemnego świata popisuje się swymi umiejętnościami w walce kijem, by już po chwili przechwalać się swoim złowieszczym planem wciągnięcia pod ziemię największych miast świata. Dzięki opatrzności jego wywody przerywa pojawienie się Bena i Sue, na co Moleman odpowiada wezwaniem wszystkich swoich stworów. Fantastic Four uciekają, a Human Torch topi skałę, by nikt ich nie dogonił. Kiedy odlatują swym samolotem, za ich plecami Wyspa Potworów wybucha.

Autor: dexx

Galeria numeru

Fantastic Four #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.