Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #50

Daredevil vol. 2 #50

Postacie
Cytat

Daredevil: "I am here to say: if you people so badly need some sort of Kingpin, someone to lord over you... Well from now on... it's me. I am not protecting this city anymore. I am running it!!"

Streszczenie

Atlantic City, Chinatown, Wall Street, Jersey, Montgomery w Pensylwanii, Harlem, Filadelfia, Brooklyn – wszędzie tam znalezione zostały zwłoki ludzi, którzy ośmielili sprzeciwić się Kingpinowi w jego powrocie na szczyt.

Hell's Kitchen, opuszczony magazyn. Wilson Fisk oświadcza swoim byłym współpracownikom, że odbiera swoje terytorium. Warunki, na których będą dla niego pracować, pozostają takie same, jak przed jego nieobecnością. Z takim wyjątkiem, że kary za ewentualne nieposłuszeństwo będą znacznie sroższe i szybciej wymierzane. Wilson jest oburzony ich działaniami w ostatnim czasie. Jeden z podwładnych usiłuje nieśmiało protestować. Fisk oznajmia, że nie jest tu po to, by z nimi dyskutować. Następnie wyjmuje fiolkę MGH. Zakazuje sprzedaży tego narkotyku. Ktokolwiek przyłapany na tym zostanie zlikwidowany. To ostatnie, co ma do powiedzenia. Rozkazuje im znikać. Gruby Azjata występuje z tłumu i oświadcza, że Wilson jest szalony. Miał swoją szansę rządzić miastem i zmarnował ją. Radzi mu, by lepiej wyjechał jeszcze dzisiaj, bo któryś z nich go wykończy. W tym samym czasie na zewnątrz ktoś obezwładnia strażników pilnujących magazynu. Fisk w odpowiedzi na groźby wyjmuje telefon i wystukuje numer. Wypowiada do słuchawki tylko trzy słowa – „Chinatown” i „zrób to”. Zaskoczony Azjata pyta, co to miało znaczyć. Wilson odpowiada, że właśnie zlecił zgwałcenie i zabicie jego żony. Następnie pyta, czy ktoś jeszcze chce mu coś powiedzieć. Nagle przez ścianę magazynu przebija się rozpędzony samochód. Uderza w jeden z wsporników i sprawia, że część dachu się zawala. Daredevil wkroczył do akcji. Wilson jest zdziwiony. Myślał, że kombinacja policji, Typhoid Mary i Bullseye'a wyeliminuje go z gry. Daredevil odpowiada, że myślał o nim to samo po tym, jak jego ludzie pod przewodnictwem jego syna zdradzili go, a jego żona doprowadziła do upadku jego imperium. Fisk zbliża się do niego i wyjawia, że za nim tęsknił. Jedną z pierwszych rzeczy, którą zobaczył po operacji przywracającej mu wzrok, był artykuł o jego podwójnej tożsamości. Miał ochotę zadzwonić i przeczytać mu go na głos. Podejrzewał, że Matt się wszystkiego wyprze. Dlatego sam nigdy nie wyjawił jego sekretu. Cały czas zastanawiał się, jak potoczy się ich rywalizacja w takiej sytuacji. Murdock odpowiada, że wszystko dobiegnie kresu dzisiaj i Fisk jest skończony. Ten przypomina, iż koniec będzie wtedy, gdy on tak powie. Daredevil ma dość gierek i manipulacji. Odrzuca swoją pałkę i wreszcie dwóch odwiecznych rywali staje do decydującej walki. Szybkość i zręczność Matta kontra brutalna zwierzęca siła Fiska. Wilsona nie powstrzymuje grad ciosów, w końcu chwyta przeciwnika swoim potężnym uściskiem. Daredevil kompletnie traci oddech. Znajduje w sobie jednak na tyle sił, by odepchnąć wroga i samemu zaatakować. Z dzikim okrzykiem zadaje cios za ciosem. Potężnym kopnięciem pozbawia Fiska przytomności.

Przez ścianę do wnętrza Baru u Josie wjeżdża samochód z Fiskiem na masce. Wysiada z niego Daredevil i ogłasza zgromadzonym bywalcom nowe zasady panujące w Hell's Kitchen. Kingpin został przez niego pokonany i spędzi resztę życia w więzieniu. Murdock zdejmuje maskę i radzi, by lepiej nie próbowali łamać prawa w jego mieście, bo teraz on jest nowym Kingpinem. Już nie broni ulic, on nimi rządzi. Mają albo się zmienić, albo wynosić się z jego miasta.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #50

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.