Avalon » Serie komiksowe » 1602 » 1602 #4

1602 #4

1602 #4

Część 4

Streszczenie

A oto postacie zarówno sławne i niesławne, o których dzisiaj padnie słów parę:
* sir Nicholas Fury, Dr Stephen Strange, Anioł, Peter Parquagh, Matthew, Wielki Inkwizytor, Virginia Dare, Rojhaz, Scotius Summerisle, Robert Trefusis, John Grey, Natasza, McCoy, więźniowie von Dooma, Banner
zaś specjalnym udziałem zaszczyci nas
* Król Jakub Stuart

Niechaj zaś mottem przewodnim dzisiejszej opowieści będzie co rzekł Wielki Inkwizytor:
"Now all their lesson begin"

Tym razem nastąpią wyjaśnienia, lecz wydarzenia rozwijają się w niepomyślny sposób...
Spójrzcie za okno, gdzie wzrastający sztorm oznacza iż nadchodzi koniec świata, a ja mam jeszcze tak wiele do opowiedzenia, abyście dowiedzieli się jak do tego doszło. Dziś serca nasze wypełnia przerażenie, lecz jeszcze nie tak dawno wypełniała je żałoba. W dnich które nastały po śmierci Królowej, Virginia Dare przebudziła się pod opieką Clei Strange, żony imć Stephena nie pamiętając tego co zaszło nie tak dawno. Przypomniał jej to dr Strange, który wraz z Rojhazem i paniczem Parquaghem opiekowali się nią przez ostatnie dni. Zdaniem medyka Virginia w pałacu zmieniła się w gryfa, a do ludzkiej postaci powróciła dzięki zaklęciom. Indagowany o nie magik, wyjasnił iż porwano go za młodu, czego dokonali Berberowie, przeklęte niech będą te psy Mahometa! Czcigodnego Stephena sprzedano jako niewolnika w Ankarze, zaś jego nowy pan posłał go w dalekie góry za Indiami w poszukiwaniu tajemniczych ziół. Tam Stephena odnaleźli mnisi dziwnego obrządku, którzy nauczyli go wielu sekretów. Po powrocie do Anglii dr Strange został nadwornym medykiem królowej. Królowej, po której śmierci wybuchły nieopisane zamieszki, a wśród potęgujących się burz i sztormów, tron objął Jakub Szkocki. Władca do którego udali się sir Fury i jego młody sługa, a który zapowiadał prześladowanie każdego kto para się szatańską wiedźmią magią.

Albowiem wówczas w Newcastle sir Nicholas stanął przed obliczem miłościwie panującego Jakuba. Lecz ten nie uwierzył, iż za zamachem na Królową stoi Otto Przepiękny, Rozkazał sir Nicholasowi zabrać oddział wojska i schwytać rzeczywistych sprawców zamachu, ukrywających się w Warwick czarowników niejakiego Javiera. Ostrzegł także Fury'ego iż stąpa po cienkiej linie, bowiem skoro nie udało mu się ochronić Królowej, musi dokładnie wykonywać królewskie rozkazy, chcąc udowdnić swą przydatność i lojalność.

W tymczasie nieopodal Triestu Natasza przekonała ślepego grajka, aby zdradził jej gdzie mają spotkać starca podążającego ze świętego miasta. Matthew odrzucając swe obawy, iż Natasza mogłaby wpaść w ręce wroga i zdradzić tajemnicę nieprzyjacielowi, powiedział jej. A wówczas fantastyczna piosnka którą śpiewał przyniosła mu nieszczęście, bowiem kobieta uderzyła go w głowę i zrzuciła z mostu w wodną otchłań.

W Anglii Fury dokonał zdrady, albowiem kazał swemu słudze Peterowi pędzić do posiadłości imć Javiera i ostrzec go, że przybędzie tam z wojskiem. Tymczasem w twierdzy Domdaniel diabelski inkwizytor z radością słuchał, jak jego szatański plan zbiera swe żniwo. Nie niepokoił się Rzymem i papieżem, który zaczęli żądać odeń wyjaśnień.

W odległej Latverii Otto von Doom, władca o anielskiej twarzy zszedł do lochów, bowiem zamkiem jego targnął potężny wstrząs. Wiedział że czyni to jeden z więźniów, który przerwał mu tym samym magiczny eksperyment ożywiania stworzeń czarami elektryczności. Uprzedził swego więźnia iż za karę on i jego towarzysze nie otrzymają posiłku przez okres tygodnia. Inny więzień spoglądał nań nienawistnie z wysepki otoczonej z wszystkich stron przez wodę. Wreszcie Doom dotarł do celi wielkiego maga, który zdradził mu sekret elektryczności, a także opracował zabawkę która zabiła Królową. Mag błagał aby go uwolnił wraz z jego towarzyszami, lecz Otto nie chciał o tym słyszeć. Czekał na nowe czary, które uczynią jego armię niezwyciężoną. Maga niepokoiła jednak dziwna pogoda, o której usłyszał od Ottona, bowiem podług jego czarów, nawet światło miało szybkość, co władca Latverii rzecz jasna wyśmiał.

Naonczas do Warwick dotarł już młody Parquagh, przekazując posłania swego pana mistrzowi Javierowi. Sir Fury prosił aby nie występował on orężnie przeciwko żołnierzom, lecz pokojowo się poddał. Koncept ten wzburzył uczniów Javiera, zaś ich nauczyciel rzekł jedynie iż nadchodzący dzień okaże się interesującym.

Virginia Dare smuła zaś swą opowieść o Roanoke, samotnej kolonii założonej na odległym kontynencie. O tym jak pierwszą zimę kolonistom pomogli przetrwac Indianie, jak kolonią wstrząsnęła dziwna pogoda, jak została ona zaatakowana przez potężne uskrzydlone jaszczury, wreszcie jak Virginia odnalazła dziwne białe światło którego dotknęła. Od tego czasu zaczęły się jej przemiany w różne zwierzęta, podczas gdy kolonia walczyła z olbrzymimi smokami. Zacny Strange rozważał to co usłyszał, a zwłaszcza iż dziwna pogoda zaczęła się nieopodal Roanoke, potem stopniowo objęła obie Ameryki, a wreszcie cały świat. Nie słuchał już Virginii mówiącej, iż posłano ją aby uprosiła Królową o więcej kolonistów, których tak bardzo brakowało.

I tak przerwę na chwilę tę opowieść, lecz powiem wam jeszcze iż w Trieście Natasza i jej słudzy, poddani Otto Pięknego schwytali starca i zdobyli skarb jaki przewoził. A wówczas pojawił się ślepy Matthew, którego sam Bóg musiał ocalić od niechybnej śmierci. Lecz jego próba ocalenia starca zakończyła się porażką, a on sam wpadł w ręce wroga. I tak skarb Templariuszy, wraz z jeńcami podążył do odległej o dwa dni jazdy twierdzy Otto von Dooma.

Autor: Kumos

Galeria numeru

1602 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.