Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Conquest » Annihilation: Conquest #3

Annihilation: Conquest #3

Postacie
Zapowiedź

Im dalej w Conquest, tym gorzej idzie naszym bohaterom. Phalanx dogania Star-Lorda i jego drużynę. Ronan staje twarzą w twarz z żądnym zemsty wrogiem. Quasar i Moondragon odkrywają głęboko skrywaną tajemnicę, która może uratować Kree... ale najpierw muszą przeżyć, aby móc się nią podzielić!

Cytat

Ronan: "The enemy that brought down my empire is hammering at your door as well, Ravenous. It doesn't take a genius to guess why I'm here. Hmm. On reflection, maybe I should explain using colorful pictures and simple words."

Streszczenie

Warlock atakuje Ultrona z zaskoczenia, demonstrując nowe umiejętności kontroli pola siłowego. Atak nie wyrządza większej krzywdy robotowi, ale wywiera na nim wystarczające wrażenie, by rozkazać żołnierzom Phalanx schwytać go żywcem, a zabić pozostałych. Korzystając z faktu, że przeciwnicy są zajęci Warlockiem, Quasar próbuje przenieść Moondragon w bezpieczne miejsce, chociaż Heather upiera się, by ją zostawiła, bo jest już za późno. High Evolutionary wysługuje się w walce swoimi Nu-Kree, ale nie są oni w stanie zatrzymać napastników, więc gdy zostaje otoczony, najpierw wzywa na pomoc Warlocka, a potem teleportuje się, gdy pomoc nie nadchodzi. Adam przedziera się przez hordę Phalanx, ponownie atakując Ultrona, a ten od razu przechodzi do kontry, przy okazji zachwycając się jego nowymi umiejętnościami i dociekając, skąd się wzięły. Zgaduje, że Warlock nie ma nad nimi pełnej kontroli i właśnie w tej chwili, energia nagle się rozprasza, a Adam dostaje kolejnego ataku i zostaje powalony. W innej części sfery, Phyla błaga Heather, żeby wytrzymała jeszcze trochę, ale ta jest pewna, że jej obrażenia są zbyt rozległe i wkrótce umrze. Kiedy pojawia się Evolutionary, Quasar prosi go o pomoc, on jednak twierdzi, że fizjologia Moondragon jest dla niego obca i nie może nic zrobić. Doradza za to natychmiastową ucieczkę i zniszczenie kryjówki razem z przeciwnikami. Phyla protestuje, ale Heather prosi ją, by jej zaufała i ratowała siebie. Zapewnia, że zawsze będzie ją kochać, po czym umiera, a jej ciało zamienia się w mgłę, która rozprasza się. Evolutionary próbuje przedstawić jej swój plan, ale Quasar nie słucha, bo wpada w furię i wraca na pole bitwy. Chociaż Evolutionary nazywa ją idiotką, atak przychodzi we właściwym momencie, by uratować Warlocka przed uwięzieniem. Korzystając z faktu, że przeciwnicy zajęli się Quasar, Evolutionary kontaktuje się z Warlockiem i przedstawia mu swój plan: jedynym sposobem na zniszczenie Ultrona jest według niego wywołanie w gwieździe, przy której znajduje się kryjówka, reakcji typu supernowa, co już rozpoczął. Słysząc to, Adam zrywa się i rusza na pomoc Phyli, co sprawia, że Ultron orientuje się, że coś jest nie tak. W następnej sekundzie, gwiazda eksploduje.

Tymczasem, Ronan i jego ekipa zostali doprowadzeni przed tron Ravenousa na Kree-Lar. Ten gotów jest świętować zwycięstwo nad odwiecznym wrogiem, ale Ronan przypomina mu, że teraz mają wspólnego wroga i próbuje namówić do współpracy. Ravenous kpi z niego, a jednak jest zainteresowany osobą, o której słyszał, że potrafi wzbudzać strach u żołnierzy Phalanx. Przyglądając się wszystkim po kolei odgaduje, że jest nią Wraith i domaga się wyjaśnienia. Za przyzwoleniem Ronana, Wraith demonstruje swoje umiejętności, uwalniając chmurę pasożytów, która równie skutecznie paraliżuje strachem Ravenousa i jego robale. Gdy przywódca zostaje obezwładniony, a jego żołnierze zastygają w niepewności, Ronan ujawnia prawdziwy cel swojej wizyty. Nie przybył po to, by paktować z Ravenousem, ale by strącić go z tronu, za którym ukryte jest tajne przejście do miejsca, gdzie znajduje się coś, co może ocalić imperium Kree, ale także być zgubą Ronana.

Mniej więcej w tym czasie, Peter Quill i jego ekipa, podzieleni na pary, infiltrują główną wieżę Phalanx, instalując ładunki wybuchowe, które mają ją przynajmniej poważnie uszkodzić. Wiedzą, że maja mało czasu, bo jak tylko przeciwnicy zorientują się, że Blastaar żyje, poddadzą go asymilacji, a wtedy zdradzi szczegóły ich planu. Szybko okazuje się jednak, że to już się stało, gdy select Blastaar na czele oddziału Phalanx staje na drodze Starlorda i Captaina Universe. Ich salwa z konwencjonalnej broni zupełnie go nie wzrusza, natomiast wyładowanie energii, którym odpowiada, zamienia Gabriela w mięsną papkę. Peter broni się jeszcze przez chwilę, ale powala go potężny cios. Ktoś jednak powstrzymuje Blastaara przed zabiciem go - to Ultron, który właśnie zakończył re-load osobowości do nowego ciała po zniszczeniu poprzedniego w eksplozji gwiazdy i chętnie wyładuje na czymś swój gniew. Quill nie może uwierzyć w to, co widzi, a Ultron chwyta go za gardło i unosząc w powietrze pyta z pogardą, czy naprawdę miał nadzieję, że uda mu się zwyciężyć.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Annihilation: Conquest #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.