Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #494

Uncanny X-Men #494

Uncanny X-Men #494

"Messiah CompleX" - chapter 10

Postacie
Zapowiedź

Marauders kontynuują polowanie na dziecko. Cały czas znajdują się jeden krok przed X-Men. Czy nowe X-Force zniweluje tą przewagę? Zdrajca ujawnia wreszcie swoje prawdziwe zamiary, co dramatycznie zmieni rozkład sił.

Cytat

Madrox: "My God... This future sucks."

Streszczenie

Eagle Plaza, Dallas. Bishop właśnie zamierza zabić niemowlę, ale powstrzymuje się na chwilę, gdyż patrzy ono na niego. Mówi, że jednak musi to zrobić, i odbezpiecza broń, lecz w tym momencie za jego plecami otwiera się portal, a z niego wychodzą Gambit, Malice, Sunfire i Vertigo. LeBeau, rzucając w Lucasa kartami, mówi, że cieszy się, iż ten po tylu latach pokazał prawdziwe oblicze. Gambit każe Malice zająć się dzieckiem, a pozostałym wyeliminować Bishopa. Sunfire szybko reaguje i strzela do Lucasa płomieniami. Następnie Vertigo używa swojej mocy, aby wytrącić przeciwnika z równowagi. Bishop w odpowiedzi trafia ją z pistoletu. Sunfire łapie Lucasa i zaczyna przypiekać, ale ten uderza go głową w twarz i się uwalnia z uścisku. Krzyczy, że Marauderzy nie wierzą, co robią, ale Gambit odpowiada, że doskonale sobie zdają sprawę z tego, że ratują dziecko. Remy rzuca w Bishopa kilkoma kartami. Eksplozja powala go na ziemię. Kiedy próbuje się podnieść, Sunfire trafia go płomieniami w plecy. Decydując, że czas zakończyć walkę, Gambit zwala na Lucasa sufit. Shiro uważa, że powinni go zabić, ale LeBeau stwierdza, że powinni zostawić go X-Men – w ten sposób bohaterowie stracą trochę czasu zajmując się zdrajcą. Malice mówi Gambitowi, że dziecku nic nie jest, a według jej sensorów X-Men są już blisko Eagle Plaza. Pyta się Remy’ego, nad czym się zastanawia. Gambit odpowiada, że ciekawi go, dlaczego Bishop zwrócił się przeciwko przyjaciołom.

 

Obóz dla mutantów, 80 lat w przyszłości. Madrox pyta kolejno więźniów, czy nie widzieli jego przyjaciółki. Wszyscy starają się go ignorować. Strażnicy, stwierdzając, że Jamie sprawia problemy, przewracają go w błoto, kopią i obijają kolbami. Każą mu się uspokoić i przestać zachowywać jak ktoś wyjątkowy, bo nikt w tym miejscu takim nie jest. Madrox słyszy swoje imię i zauważa Laylę Miller, która podobnie jak on została ogolona i oznaczona tatuażem w okolicach prawego oka. Dziewczyna mówi mu, że nic jej nie jest i że uda się jej to przetrwać. Jamie zastanawia się, czy ma jakiś plan ucieczki. Layla stwierdza, że ma pewien pomysł, ale, co ważniejsze, już wie, po co tu przybyli. Każe Madroxowi iść za sobą, ponieważ musi poznać Lucasa Bishopa, który jako młody chłopak jest więźniem w obozie.

 

Eagle Plaza. Korzystając ze sprzętu Forge’a, Bishop próbuje ustalić pozycję X-Men i dowiaduje się, że Blackbird właśnie ląduje na dachu budynku. Narzeka, że potrzebuje więcej czasu na realizację swoich zamiarów.

 

Później, po zaopiekowaniu się Forgem, Bishop opowiada Cyclopsowi, co się stało. Dostał wiadomość od sióstr Cuckoo, ale kiedy dotarł do Eagle Plaza, Czejen był już ranny, a Cable buszował wśród jego maszyn. Doszło do walki z Nathanem, podczas której Bishop postrzelił przeciwnika, ale wtedy do budynku teleportowali się Marauderzy. Zanim Lucasowi udało się wydostać spod gruzu, złoczyńcy, dziecko i Cable zniknęli. Cyclops mówi mu, żeby przestał się obwiniać i wziął się w garść, ponieważ potrzebuje wszystkich X-Men zdolnych do walki. Pyta się Emmy, czy odbiera jakieś sygnały z umysłu nieprzytomnego Madroxa. Frost odpowiada, że jeżeli ma na myśli jakieś wiadomości z przyszłości, to nie – mózg Jamiego sprawia wrażenie martwego. Scott mówi Bishopowi, że chce skorzystać z jego statku, ponieważ stracili jeden z Blackbirdów. Każe Wolverine’owi i X-Force wystartować z Lucasem i w powietrzu czekać na dalsze instrukcje – jak tylko będzie wiedział, gdzie mają lecieć, to da im znać. Logan wraz z Bishopem wychodzi z pokoju i każe swojej drużynie przygotować się do odlotu. Warpath mówi, że Hepzibah zostaje, ponieważ po tym, co się stało z Calibanem, nie chce, aby narażała się na niebezpieczeństwo, zwłaszcza że to nie jest jej walka. Kosmitka mówi, że ona wybiera sobie swoich wrogów i ostrzega, żeby James za chwilę nie został jednym z nich. Wolverine ucina kłótnię i wyjaśnia Warpathowi, że to jego drużyna i to on decyduje, kto do niej należy, a obecnie umiejętności Hepzibah są mu potrzebne. X-Force bez słowa podążają za swoim dowódcą.

 

Siostry Cuckoo telepatycznie wyjaśniają Emmie, że Cerebra nie może sobie poradzić z wykryciem niemowlęcia, ponieważ jego sygnał pojawia się i znika tak, jakby był zakłócany. Frost i Prodigy zgadzają się, że dziecko samo nie może tego robić. Trojaczki nie wiedzą, co robić dalej, ale Emma stwierdza, że to oczywiste: skoro nie da odnaleźć się dziewczynki, należy poszukać tych, którzy ją mają. Cyclops chce również, aby siostry wykryły również Cable’a, ponieważ ma dosyć walki na dwóch frontach, a Nathan narobił dosyć szkód.

 

Poza Dallas. Cable, niosąc sprzęt Forge’a, dzięki któremu ma zamiar naprawić odniesione uszkodzenia, dociera do skradzionego wcześniej Blackbirda. Wyrzuca sobie, że zachował się jak idiota i przez chwilę nieuwagi dał sobie odebrać dziecko. Nie może dalej walczyć sam, więc decyduje się na plan B. Naciska guzik na swoim ramieniu i wysyła telepatyczną wiadomość do Xaviera. Ten jest zaskoczony kontaktem. Cable proponuje Charlesowi, aby go posłuchał, ponieważ nic nie jest takie, na jakie wygląda, i teraz tylko profesor może mu pomóc uratować przyszłość.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #494 Uncanny X-Men #494 Uncanny X-Men #494

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.