Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Emperor Vulcan » X-Men: Emperor Vulcan #5

X-Men: Emperor Vulcan #5

Postacie
Zapowiedź

Polaris kontra Straż Imperialna. Marvel Girl kontra Gladiator. Havok kontra Vulcan. Kto zdobędzie kryształ M'Kraan? Czy imperium Shi'Ar się zjednoczy, czy rozpadnie? Co się stanie z Scy'Ar Tal? I czy wszyscy X-Men przeżyją?

Cytat

Ch'od: "Hrm. Teleportation in progress."
Polaris: "More Imperial Guard?"
Ch'od: "No. All of the Imperial Guard."
Polaris: "Any thoughts?"
Ch'od: "$@%*."

Streszczenie

Starjammer znajduje się pod ostrzałem okrętów wojennych Shi’ar, a Straż Imperialna również się do niego zbliża. Wszyscy pytają się Polaris, co mają robić dalej, ale ona nie może ogarnąć sytuacji. Rachel mówi, że nie może wyczuć obecności Havoka na stacji i obawia się, że Vulcan go zabił. To otrzeźwia Lornę, która wiązką energii niszczy jeden z okrętów Shi’ar. Mówi pozostałym, że zgodnie z planem zniszczą broń Scy’ar Tal, a jeżeli będą musieli, zabiją wszystkich członków Straży Imperialnej. Potem poszukają Alexa i jeżeli coś mu się stało, Gabriel odpowie przed nią.

 

Stacja kontrola. Mentor mówi, że mechanizmy struktury rzeczywiście bazują na technologii Shi’ar, ale modyfikacje Scy’ar Tal powodują, że zbudowanie drugiego silnika zasilającego bramy czasoprzestrzenne zajęłoby mu dziesiątki lat. Vulcan stwierdza, że w zasadzie potrzebuje użyć broni jedynie raz i proponuje teleportować jedną z gwiazd w środek floty Scy’ar Tal. Nie interesuje go to, że znajduje się ona blisko planety z kryształem M’kraan.

 

Starjammer. Załoga przygotowuje się na atak Straży Imperialnej. Pierwsza pojawia się Plutonia, która fazuje przez Razę. Pojawiają się następni: Manta oślepia Marvel Girl, a Electron i Flashfire atakują Korvusa i Ch’oda. Ten jednocześnie zauważa na monitorach, że ze stacji została wystrzelona identyczna boja, jak ta podczas zniszczenia Feather’s Edge i kieruje się w stronę floty Scy’ar Tal. Polaris każe Rachel i Korvusowi powstrzymać ją przed zniszczeniem planety z kryształem. Marvel Girl mówi, że nie mogą zostawić reszty w walce ze Strażą, ale Lorna, owijając kawałami metalu Electrona i Mantę, mówi, że dadzą sobie radę.

 

Na stacji Gladiator zauważa, że Rachel i Korvus opuścili Starjammera. Vulcan domyśla się ich zamiarów i każe Kallarkowi ich zabić, a resztę straży wysyła do walki z pozostałymi buntownikami. Zostawszy sam, mówi, że już wkrótce wyruszy na Ziemię zabić znienawidzonego Xaviera, kiedy nagle trafia go strumień plazmy, paląc mu lewą część twarzy. Podnosi głowę i z niedowierzaniem patrzy na naładowanego do granic możliwości Havoka.

 

W pobliżu planety M’kraan flota buntowników radzi sobie z chaotycznymi Scy’ar Tal, którzy prbują się przegrupować. Nagle zauważają boję i Lilandra podejrzewa, że Vulcan postanowił ich zabić. Ka’ardum nie jest tego taki pewien i pyta się kapitana statku, gdzie zmierza czujnik. Ten mówi, że w kierunku floty ich przeciwników. Po chwili otwiera się kolejna brama, z której wylatują Rachel i Korvus w pogoni za boją. Marvel Girl prawie ją chwyta, ale zostaje zaatakowana przez Gladiatora. Pyta się go, dlaczego służy Vulcanowi, skoro wie, że tron należy do Lilandry. Ten odpowiada, że słucha jedynie rozkazów, które daje mu ten, który jest władcą. Rachel mówi Korvusowi, aby zatrzymał boję – ona zajmie się Gladiatorem.

 

Na stacji, Vulcan krzyczy, że jest bogiem i nie da się pokonać Havokowi. Alex nie zgadza się – po tym, jak został wrzucony do wnętrza gwiazdy, może to zrobić bez problemu i udowadnia to, paląc Gabriela. Trafiając go kolejnymi wystrzałami i ciosami pięści, mówi, że morderstwa jego brata dobiegły końca.

 

Starjammer. Raza krzyczy, że stracili jeden z silników. Plutonia fazuje przez niego kolejny raz pozbawiając go przytomności. Polaris wyłącza ją z gry, a Ch’od wbija twarz Flashfire’a w konsolę. Lorna mówi, że muszą dostać się do stacji i zniszczyć ją. Ch’od wykrywa kolejne sygnały teleportacji – pozostali członkowie Straży Imperialnej zaraz pojawią się na statku.

 

Gdzie indziej. Marvel Girl zaczyna zdobywać przewagę nad Gladiatorem, a Korvus prawie dogonił boję. Lilandra cieszy się, ale Ka’ardum prosi ją o wybaczenie za to, co za chwilę zrobi: daje sygnał do strzału i niszczy pojazd Korvusa. Lilandra krzyczy, że jej wuj oszalał i sprawił, że kryształ zostanie zniszczony, a wraz z nim cała rzeczywistość. Ka’ardum wierzy, że M’kraan, jako dar od bogów, przetrwa, ale Scy’ar Tal, zgodnie z jego planem – nie. Rachel zostawia Gladiatora i spieszy za boją.

 

Stacja. Havok, trzymając Vulcana, mówi mu, że to koniec. Ten stwierdza, że X-Men nie zabijają, ale Alex przypomina mu, że już nie należy do nich. Wtedy na stacji pojawiają się Deathbird i Straż Imperialna z pochwyconymi Starjammerami. Cal’syee każe Havokowi zostawić jej męża, albo zacznie patroszyć jego przyjaciół. Korzystając z zamieszania, Vulcan każe Mentorowi uruchomić broń. Brama otwiera się. Ka'ardum daje flocie sygnał do teleportacji. Rachel przestaje ścigać boję, zabiera Korvusa i ucieka. W środku floty Scy’ar Tal pojawia się gwiazda i niszczy ją. Planeta z kryształem M’kraan zostaje osłonięta barierą i wytrzymuje atak.

 

Na stacji Vulcan śmieje się i mówi Havokowi, że może go zabić, ale potem będzie musiał patrzeć, jak ginie Polaris. Ch’od mówi, że Lorna kazała przekazać Alexowi wiadomość : „to może się skończyć tylko w jeden sposób”. Havok o tym wie i strzela plazmą w podłogę. Mentor mówi, że broń została zniszczona, a stacja zaraz eksploduje. Vulcan jest wściekły i mówi bratu, że powinien go zabić w tej chwili. Alex radzi mu to zrobić, ponieważ on nigdy nie spocznie, dopóki go nie powstrzyma. Gabriel każe Deathbird teleportować ich w bezpieczne miejsce.

 

Flota buntowników. Ka’ardum każe Lilandrze uciekać i spotkać się z Rachel i Korvusem, ponieważ on przechodzi na stronę Vulcana. Gabriel pokazał, że jest w stanie zrobić wszystko, aby chronić imperium, i Ka’ardum jest przekonany, że pod jego rządami ono rozkwitnie. Lilandra ze łzami w oczach opuszcza statek.

 

Chandilar, parę dni później. Otoczony sojusznikami, prezentując schwytanych Starjammerów, Vulcan przemawia do poddanych. Mówi, że flota Shi’ar została zjednoczona, a Scy’ar Tal zniszczeni, ale to dopiero początek. Zamierza zając się pozostałymi wrogami imperium, zwłaszcza tego, którego nazywają Mummudrai – Charlesa Xaviera.

 

Trzynaście tysięcy lat temu. Flota Scy’ar Tal znajduje planetę z kryształem M’kraan. Najstarszy mówi, że wreszcie dotarli do celu podróży. Jeden z jego ludzi wykrywa na orbicie planety ślady życia. Przywódca Scy’ar Tal mówi, że obcy znajdują się na świętej ziemi i będą musieli ją opuścić lub zginą.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Emperor Vulcan #5 X-Men: Emperor Vulcan #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.