Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #378

Amazing Spider-Man #378

Amazing Spider-Man #378

"Maximum Carnage" - Chapter III: "Demons on Broadway"

Postacie
Cytat

Mary Jane: "Pete? Why are you holding your rib-cage? Does it hurt?"
Peter Parker: "Only when i laugh...cry...swallow...blink."

Streszczenie

Na lotnisku Laguardia w Nowym Jorku wylądował Eddie Brock. Idąc przez terminal lotniska zauważa stojak z gazetą na okładce której widnieje zdjęcie Carnage'a i informacja o jego akcji w mieście. Brocka ogarnia furia w wyniku której symbiot przemienia go w Venoma. Policjant próbuje go zatrzymać, lecz bezskutecznie. Venom wyskakuje przez okno i kilkoma długimi skokami dociera na dach jednego z autobusów. Odkłada zemstę na Spider-Manie na drugi plan, teraz musi zniszczyc zło, które pomógł stworzyć - Carnage'a.

Kościół świetego ducha na Manhattanie. Cloak nie moze pogodzić się ze śmiercią Dagger i zamierza ją pomścić. Spider-Man próbuje go uspokoić, ale w mgnieniu oka Cloak znika. Przemieszczając się na swojej sieci Peter rozmyśla o przeszłości i bliskich których stracił. Wujek Ben, Gwen i niedawno Harry. Jest też pozytywna część, tak jak powrót jego rodziców, chociaż przez ostatnie dwadzieścia lat myślał że zgineli. Póki co Peter próbuje się skupić na tym co tu i teraz, czyli zagrożeniu jakie niesie pojawienie się Carnage'a na dodatku w asyście sześciorękiego Dopplegangera i szurniętej Shriek.  

W innej części miasta do Shriek stojącej na dachu dołącza Cletus i Doppleganger. Carnage jest na nią wściekły za solową akcję i przypomina jej, że Spider-Man należy do niego i jemu przysługuje zabicie go.

Mary Jane odpala kolejnego papierosa czekając w domu na powrót męża. Ten w końcu się zjawia w żartach uskarzając się na bolące połamane żebra. MJ wpada we wściekłość słysząc żart Petera i wypomina mu, że obiecał zrezygnować z bycia Spider-Manem na kilka tygodni.

Inna kłótnia w inny miejscu. Doppelganger rzuca się na Cletusa w obronie Shriek, ale Kasady bez problemu odpiera jego atak i przypomina kobiecie że w tym zespole jest tylko jeden lider i to on nim jest.

Mary Jane pomogła Peterowi opatrzyć rany i pociesza go, że dzięki jego przyśpieszonemu gojeniu, po przespanej nocy żebra powinny się zagoić. Peter uswiadamia ją, że nie ma czasu na odpoczynek, gdyż Carnage i jego świta będą ciągle zabijać dopóki ktoś ich nie powstrzyma.

Shriek kokietuje Cletusa mówiąc, że właśnie takiego, władczego faceta potrzebuje i gotowa jest zrobić dla niego wszystko, dopóki doputy są razem. Carnage proponuje uczcić tę noc zabiciem kilku niespodziewających się tego ofiar.

Mary Jane ponownie krzyczy na Petera, nie zgadzając się z jego powrotem do pościgu za Carnagem. Kobieta nie chce go stracić, tak jak Liz straciła niedawno Harryego. Peter mówi, że nie może ich po prostu zostawić. MJ ze łzami w oczach pyta się czy naprawdę "nie może", czy po prostu nie chce? Peter milczy.

Central Park. Samochód z dwójką ludzi zostaje zaatakowany przez Carnage i jego bandę. Cletus morduje pasażerów, a Shriek wysadza samochód. Zaniepokojony dziwnym hałasem policjant zjawia się na miejscu i od razu zaczyna tego żałować. Doppelganger oplata jego szyje swoją siecią-drutem i urywa głowę. Carnage jest zadowolony z udanej małej rzeźi i proponuje poszukać kolejnych ofiar do ubicia.

Spider-Man przemieszcze się między blokami, myśląc o dzisiejszej małżeńskiej sprzeczce, gdy zauważa przelatującego niedaleko Demogoblina. Peter dochodzi do wniosku, że goblin może doprowadzić go do Carnage, gdyż przyjaźnił się z Doppelgangerem [w crossoverze Spirits of Vengeance - Foxdie]. Postanawia go śledzić, ale Demo spostrzega jego odbicie w szybie budynku i szybko znika za rogiem. Gdy Spider rusza za nim, zostaje nagle zaatakowany, na szczęście unika ataku płomieniem. Stara się trzymać Demogoblina na dystans i z dala od cywili. Goblin rzuca w Spidera jedną ze swocih dyniowych bomb, ale ta zamiast wybuchnąć, wystrzeliwuje w Spidera pewnego rodzaju żywą ciemną magmą, która chwilowo paralizuje go i pozbawia chęci do walki.

Kilka bloków dalej Venom zmierza w miejsce pojedynku Spidera z Demogoblinem, gdy słyszy dobiegajająca z taksówkarskeigo radia informacje aby omijać Central Park gdzie szaleje Carnage. Natychmiast rusza w stronę Central Parku.

Demogoblin trzyma sparaliżowanego Spider-Mana i wyjaśnia mu że został potraktowany bombą która sprawiła że poczuł to, co każdy śmiertelnik musi w końcu odczuć, niewyobrażalne męki. Z pomocą Spiderowi przychodzi ksiądz, podchodzący do goblina z krzyżem. Demo jest tym niewzruszony, puszcza Petera i rzuca się na księdza. W międzyczasie Spider-Man zbiera wszystkie siły i przezwycięża wewnętrzną niemoc, atakuje Demogoblina ratując jednocześnie księdza. Kolejny unik Spidera ratuje obu przed wybuchającą bombą goblina, który ucieka. Peter wie, że powinien go gonić, ale żebra po raz kolejny dają o sobie znać, dlatego postanawia udać się do domu.

Central Park. Alejki parku pełne są zakrawionych ciał niewinnych ofiar rzezi Carnage'a.  Jej sprawca spogląda na nie i żartuje, że przydałby się kalkulator gdyż nie ogarnia już ile osób zabił. Wtedy na miejscu zjawia się Venom gotów pomścić każdą ofiarę Cletusa. Ten chociaż jest zaskoczony widokiem Brocka, zaprasza go do "zabawy". Za venom pojawiają się Shriek i Doppelganger, rzucając się na Eddiego.

Soho. Peter i Mary Jane oglądają wiadomości odnośnie masakry w Central Parku. Pukanie do drzwi odciąga MJ sprzed telewizora. Kobieta jest przekonana że to Liz. Gdy otwiera drzwi krzyczy z przerażenia. Peter śpieszy jej na pomoc, gdy dobiega do drzwi, na podłodze zastaje zmasakrowanego Venoma.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #378

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.