Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #379

Amazing Spider-Man #379

Amazing Spider-Man #379

"Maximum Carnage" - Chapter VII: "The Gathering Storm"

Postacie
Cytat

Venom do Black Cat: "Oooo, aren't you the sassy pussycat! We're almost sorry we broke your nose once! Almost..."

Streszczenie

Brooklyn, ruiny sierocinca St. Este. Cloak, Black Cat, Venom i Spider-Man zebrali się w miejscu gdzie wychował się Carnage aby znaleźć jakieś wskazówki, co do miejsca przebywania szaleńców Carnage'a i zatrzymania ich. Na ścianie widnieje wielki napis "Carnage Rules!". Spider stwierdza że Kasady w swojej rzezi widzi drogę do pełnej wolnosci, a odkąd sprzymierzył się ze Shriek i pozostałymi, powstrzymanie go może okazać się niemożliwe. Venom słusznie zauważa że chociaż Carnage mutował to narodził się z jego symbiotu, więc może posiadać te same słabości. Brock mówi, że zawsze źle na niego działał karabin soniczny Richardsa, ale Peter dodaje, że FF i Avengers są poza miastem. Za to przychodzi mu na myśl Firestar, w poszukiwanie, której udaje się Cloaka. Przemieszczając się po mieście z Cat i Venomem, Spider myśli o Mary Jane i tym jak ciężko musi znosić ostatnie wydarzenia.

Morbius zakrada się do zniszczonego Ravencroft, aby zdobyć informacje na temat Shriek, które mogą okazać się bardzo istotne w walce z nią. Na dostarczenie ich do swoich sprzymierzeńców będzie musiał jednak poczekać, gdyż powoli świta, co oznacza że Michael musi schować się w swojej komorze.

Metropolitan Museum. Carnage ze swoją świtą demoluje muzeum i zabija strażników. Do akcji wkraczają specjalnie utworzone jednostki N.Y.P.D, ale jeden z jej funkjonariuszy zostaje zaatakowany od tyłu przez tajemniczą rekę, której dotknięcie zabija go na miejscu. Okazuje się, że to Carrion, który zabija swym dotykiem, roznosząc w ten sposób zabójczy wirus. Cletus jest zadowolony z pozyskania nowego partnera, który podobno zginął jakiś czas temu [w Spectacular Spider-Man #163 - Foxdie].

Soho. Mary Jane przez drzwi odrzuca zaproszenie Liz na śniadanie. Jest wściekła na Petera i złamanie jego obietnicy, że nie będzie Spider-Manem przez jakiś czas, a zamiast tego ładuje się w nieywobrażalną falę przemocy w jakiej pogrąża się całe miasto.

W swojej cyber przestrzeni, Deathlok sprawdza napływające informacje o fali przemocy w mieście i stwierdza, że sytuacja coraz bardziej się pogarsza. Cyborg poszukuje źródła problemu, aby je wyeliminować.

Cat, Venom i Spider zblizają się do odbudowywanego po wybuchu Freedom Plaza [jeśli chcecie wiedzieć o co chodzi z wybuchem zajrzyjcie do Infinity War #2 - Foxdie]. Peter zauważa, że na ulicy ma miejsce kradzież samochodu, postanawia ratować właściciela. Ku swojemu zaskoczeniu, zostaje zaatakowany również przez ofiare napadu, która ubzdurała sobie, że Spider też chce ukraść jej samochód. Cat ratuje Spidera przed oprychem, który celował do niego z pistoletu. Felicia upomina Spidera, że w momencie gdy ten zajmuje się drobnymi rzezimierzkami Carnage mógł zamordować kolejne osoby. Venom pospiesza oboje. W drodze do celu, Spider zaczyna podejrzewać, że musi byc jakaś przyczyna rosnących zamieszek.  

Richard wraz z May idzie ulicą pospieszając ją. May mówi mu, że jest innego zdania niz on, w sprawie ludzi i ich złych intencji. Według niej ludzie są z natury dobrzy i trzeba tylko dać im szansę to pokazać. Z zauku wychodzi na nich zdenerwowany mężczyzna, popierając Carnage. Atakuje Richarda i probuje wyrwać torebkę May. Parker podnosi się i powala napastnika uderzajac go deską, po czym pyta May czy powinien dać mu drugą szansę? Kobieta jest przerażona.

Manhattan. Carnage i jego ekipa kontynuują swoją rzeź zabijając każdą napotkaną osobę. Gdy Cletus rusza w stronę matki z dwójką dzieci zostaje zaatakowany przez Deathloka. Carrion jako pierwszy próbuje powstrzymać napastnika, ale jego dotyk rozkłada tylko organiczną materię, więc nie skutkuje na metalowym pancerzu cyborga. Następnie Deathlok strąca Demogoblina z jego lotni i odpiera atak Doppelgangera. Shriek wściekła zaatakowaniem jej pupila uderza w Deathloka wiązką swojej energii i posyła go w neon reklamowy. W wyniku spięcia elektrycznego cyborg traci przytomność.  Carnage stoi nad nim gotów do kolejnego aktu przemocy.

We Freedom Plaza, Spider-Man i jego ekipa przedostają się przez liczne systemy zabezpieczające budynek i zabierają karabin soniczny. Komputer wysyła do swojego konstruktora wiadomość o naruszeniu bezpieczeństwa.

Brooklyn, ruiny sierocińca St. Este. Spider-Man, Venom i Black Cat czekają na powrót Cloaka. Ten zjawia się w samą pore i nie jest sam. Spod jego płaszcza wyłania się Firestar. Spider-Man w końcu zaczyna wierzyć w zwycięstwo nad Carnagem i jego bandą. Ponieważ po swojej stronie mają teraz technologie, a Kasady i jego ludzie bazują po prostu na emocjach ludzi prymitywnych. W starciu z nowoczesną technologią nie mają szans. W tym czasie na Manhattanie, Deathlok wisi podczepiony do neonu reklamowego.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #379

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.