Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man Unlimited » Spider-Man Unlimited #1

Spider-Man Unlimited #1

Spider-Man Unlimited #1

"Maximum Carnage" - Chapter I: "Carnage Rising!"

Postacie
Cytat

Carnage: "Here comes the bride! All dressed in white! I wish it was red! Then you'd all be dead!"

Streszczenie

Strażnicy prowadzą więziennym korytarzem odpowiednio unieruchomionego Cletusa Kasady'ego, nie zwracając uwagi na zaczepki z jego strony. Docierają do laboratorium, gdzie doktor Pournella chce pobrać jego krew do badań. Według teorii kobiety szaleństwo Kasady'ego jest spowodowane anomalią, jaka została wykryta w jego krwi. Ten jest bardzo zadowolony, gdy w jego ramię wbita zostaje strzykawka. Chwilę potem z rany po igle wydostaje się na zewnątrz symbiot i oplata Cletusa. Ten, już jako Carnage, rozpoczyna rzeź. Na sam koniec zostawia sobie doktor Pournellę, która próbuje przekonać go, by darował jej życie, gdyż poświęca je dla ratowania innych. Carnage stwierdza, że w takim razie jej życie jest jakimś chorym żartem i oznajmia, że ma zamiar wymordować wszystkich znajdujących się w budynku, aby godnie uczcić swe niespodziewane uwolnienie.

Podczas uroczystości pogrzebowych na cześć Harry'ego Osborna [czyli drugiego Green Goblina, który zginął ratujać Petera w The Spectacular Spider-Man #200 - Jaro] wspominają go jego znajomi i przyjaciele. Peter jest tu wraz z MJ, May i swoimi niedawno odnalezionymi rodzicami [taa, "rodzicami" - J.]. Parker mówi żonie, że powinni złożyć kondolencje Liz Osborn, lecz Mary Jane prosi go, by zrobił to bez niej, gdyż nie ma pojęcia, co powinna powiedzieć. Peter podchodzi więc sam do Liz, po czym zaczyna zastanawiać się nad tym, jak fatalnie zakończyła się jego przyjaźń z Harrym.

Carnage kontynuuje radosną rzeź w Ravencroft. Nagle słyszy kobiecy głos, który dopinguje mu w jego działaniach. Zaciekawiony wyrywa drzwi do celi swojej "fanki". Okazuje się nią być Shriek, która prosi, by Kasady uwolnił ją z kaftanu bezpieczeństwa, aby razem mogli kontynuować jego dzieło zniszczenia.

Po powrocie do domu Mary Jane przeprasza męża za swe zachowanie na pogrzebie, zapalając przy tym papierosa. Pete zwraca jej uwagę, że w trosce o swe zdrowie powinna skończyć z tym nałogiem. Kobieta zastanawia się, jak o swe zdrowie i życie dba on sam. Parker tłumaczy, że nie może ignorować wielkiej mocy, jaka została mu dana. MJ prosi jednak, by po prostu na tydzień czy dwa zrezygnował z bycia Spider-Manem, aby oboje mogli dojść do siebie po ostatnich wydarzeniach. Peter obiecuje jej, że postara się tak zrobić.

Carnage i Shriek rozbijają się po mieście. Kobieta mówi o tym, jak znalazła się w Ravencroft, po czym prosi, by Kasady zdradził jej swoją historię. Ten opowiada, że zaczynał jako zwykły seryjny morderca, lecz pewnego dnia został schwytany i umieszczony w jednej celi z Eddiem Brockiem. Miał już gotowy plan zgładzenia go, lecz wtedy jego współwięźnia odwiedził niespodziewany gość. Kosmiczny symbiont połączył się z Brockiem, ponownie tworząc Venoma. Kiedy jednak Venom uciekał z więzienia, zostawił nasienie kosmity, które połączyło się z Kasadym, tworząc Carnage'a. Aby go schwytać, Spider-Man i Venom musieli połączyć swe siły, a ostatecznie Spidey wykiwał i "ojca" i "syna", za pomocą fali dźwiękowych unieszkodliwiając obydwóch. Kasady przerywa swoją opowieść, gdy nagle dostrzega w oddali Spider-Mana poruszającego się na sieci. Kiedy razem ze Shriek szybko doganiają go, okazuje się, że nie jest to prawdziwy Spidey, tylko jego sześcioręka uzębiona karykatura. Bestia atakuje ich, lecz Carnage łatwo sobie z nią radzi, dobrze się przy tym bawiąc. Chce zabić sześciorękiego przeciwnika, lecz nie pozwala mu na to Shriek, sonicznym uderzeniem rozdzielając walczących. Kasady jest zaskoczony jej umiejętnościami, ona zaś stwierdza, iż każda kobieta lubi trzymać coś w sekrecie i oznajmia, że chce zatrzymać sześciorękiego. Carnage zgadza się, stwierdzając, że takie "dziecko" może dotrzymywać jej towarzystwa, gdy on będzie zajęty gdzieś indziej.

Peter i MJ postanawiają spędzić trochę czasu w domu, mężczyzna zatem udaje się po chińszczyznę na wynos. Po drodze w myślach zgadza się z żoną, że należy im się nieco odpoczynku po ostatnich wydarzeniach. Gdy jednak dociera do restauracji i chce odebrać zamówienie, słyszy w radiu informację o masakrze w Ravencroft. Błyskawicznie wybiega z lokalu, wskakuje na dach pobliskiego budynku, ściąga ubranie, odsłaniając kostium, po czym wyrusza na poszukiwanie zbiegów. Nagle pajęczy zmysł ostrzega go przed niebezpieczeństwem, którym okazuje się sześcioręki przyjaciel Shriek. Spidey rozpoznaje w nim Spider-Doppelgangera [stwora z kosmosu, nasłanego przez Magusa w czasie Infinity War razem z podobnymi paskudnikami wzorowanymi na innych bohaterach - J.] i odpiera atak potwora. Udaje mu się kilkakrotnie unikać jego ciosów, w końcu jednak sześć pięści tłucze go po klatce piersiowej. Powala przeciwnika na ziemię, lecz wówczas Shriek atakuje go sonicznym wystrzałem.

Tymczasem Mary Jane w domu zastanawia się, co tak długo zatrzymało męża. Gdy słyszy w telewizji o rzezi w Ravencroft, nie ma już wątpliwości. Zapala kolejnego papierosa.

Spidey unika ataków Shriek, jednocześnie walcząc z Doppelgangerem. W pewnym momencie słyszy z ust kobiety imię Carnage'a i dowiaduje się dzięki temu, że dwoje wykolejeńców działa razem z "synem" Venoma. Pozbawia Shriek przytomności, lecz wtedy Doppelganger niespodziewanie potężnie kopie go w klatkę piersiową. Spidey odbijając się od ścian spada z dachu, na którym walczyli. Po upadku próbuje się podnieść, widząc, jak Doppelganger zabiera nieprzytomną Shriek. Ciosy bestii połamały mu jednak żebra i Spidey upada, tracąc przytomność.

J. Jonah Jameson i Joe Robertson idą korytarzem redakcji Daily Bugle, rozmawiając o śmierci Harry'ego Osborna. Nagle przerywa im sekretarka, mówiąc, że policja dzwoniła, by ostrzec Jamesona przed Cletusem Kasadym, który znów jest na wolności [Jonah był kiedyś zakładnikiem Cletusa - J.]. Szef Bugle'a wystraszony oznajmia, że ma nagłe spotkanie w Paryżu i udaje się do swojego biura, by zabrać tylko paszport i uciekać jak najdalej stąd. Kiedy jednak otwiera drzwi, czeka na niego za nimi Carnage, oznajmiając, że Jonah pomoże mu sprowadzić Venoma z powrotem do Nowego Jorku.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Spider-Man Unlimited #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.