Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man Unlimited » Spider-Man Unlimited #2

Spider-Man Unlimited #2

Spider-Man Unlimited #2

"Maximum Carnage" - Chapter XIV: "The Hatred, The Horror & The Hero!"

Postacie
Cytat

Venom do Carnage'a: "Poor baby! We fully intend to end your torment... Permanently!"

Streszczenie

Spider-Man odskakuje przed nacierającym Carnage'em, a Venom ściera się z nim w brutalnej walce, obiecując, że go zabije. Gdy są blisko siebie, uderzeniami w uszy ogłusza go, po czym zrywa symbionta z jego twarzy. Ponownie odgraża się, że go zabije, przeciwnik jednak ucieka. Spider-Man chce wezwać Kapitana Amerykę, Brock ma jednak inne plany. Uderza Parkera w bolące żebra i gdy ten zwija się z bólu, sam podąża za czerwonym symbiontem i jego nosicielem, mając zamiar wyrwać mu płuca. Po pewnym czasie Spidey jest w stanie się podnieść i chwiejnym krokiem idzie do domu.

Na ulicach trwa feta z powodu domniemanej śmierci Carnage'a. Z dachu ludzi obserwują Nightwatch i Morbius, zastanawiając się, czy ich następne spotkanie będzie równie pokojowe, jak to. Chwilę później wampir odlatuje.

MJ jest na ostrym dyżurze. Jak się okazuje, czeka na Petera, który pozwolił lekarzom zająć się swoimi żebrami. Po wyjściu z gabinetu, Parker opowiada żonie o powrocie Carnage'a.

Więzienie na Wyspie Rykera. Spokojną noc pewnego więźnia przerywa pojawienie się Carnage'a, który wrócił w miejsce, w którym zaczęła się jego historia. Nie ma jednak chwili spokoju, bo tuż za nim pojawia się Venom, od razu atakując Cletusa. Po chwili pojawiają się zwabieni hałasem strażnicy. Carnage przymierza się do zabicia jednego z nich, ale Brock nie pozwala mu na to i swoim ciałem zasłania mężczyznę, ratując go przed śmiercią. Wyjaśnia strażnikowi, że nie jest mordercą, który zabija przypadkowe ofiary, lecz takim, który je uważnie wybiera. W zamieszaniu Carnage ucieka, po chwili z więzienia znika także Brock.

Peter wraca do mieszkania, gdzie czeka reszta jego rodziny. Swoje zniknięcie tłumaczy pracą fotografa. Prosi ojca o rozmowę i mówi mu, że pomimo tego, co od niego usłyszał, nie wierzy, że czasem trzeba pokonać wroga bez względu na cenę. Należy mieć nadzieję, bo dzięki niej samemu nie staje się potworem. Jakiś czas później, MJ budzi się i widzi, że Peter przygotowuje się do wyjścia i niszczy zdjęcia, jakie zrobił podczas walk. Zatrzymuje męża, mówiąc mu, że rozumie, dlaczego robi on to, co robi i ma jej pełne poparcie, po czym całuje go na drogę. Chwilę później Peter szybuje ponad miastem obiecując sobie, że tym razem powstrzyma rzeź Carnage'a.

Kasady zwinięty w kłębek leży na podłodze sierocińca, w którym się wychowywał. Otaczają go duchy ludzi, z którymi wtedy żył. Jego zwidy przerywa pojawienie się Venoma. Mężczyźni znów zwierają się w walce. Jeden z ciosów Brocka sprawia, że Carnage wylatuje przez ścianę budynku i traci przytomność. Venom nachyla się już nad bezbronnym Kasadym, lecz eliminację Cletusa przerywa Spider-Man. Odciąga wściekłego Brocka od jego niedoszłej ofiary. Ten wściekły mówi, że to jedyne wyjście, by Cletus zapłacił za swoje grzechy. Peter jest innego zdania i wywiązuje się krótka walka, która kończy się w chwili, gdy mężczyźni spostrzegają, że Carnage zniknął.

MJ odbiera telefon od Black Cat. Informuje ją o tym, co się stało.

Spidey i Venom znów ruszają jako duet. Widząc uciekających z cmentarza ludzi zmierzają w jego kierunku. Carnage tymczasem próbuje znaleźć trochę spokoju i oczyścić umysł. Odwiedza grób matki i wykopuje jej trumnę, gdy stają przed nim Spider-Man i Venom, którzy zauważają, że Carnage jest w złym stanie psychicznym, ten jednak atakuje ich. Venom, przy lekkiej pomocy Petera powala go na ziemię. Kasady pada niemal nieprzytomny obok generatora prądu, lecz w ostatniej chwili życie ratuje mu Spider-Man. Moment później Carnage znów jest w pełni sił. Odrzuca Pająka, który spada tuż obok grobów Normana i Harry'ego Osbornów. Gdy oszołomiony zastanawia się, czy wylądował tu przypadkiem, Carnage już skacze w jego stronę z zamiarem zabicia go. Życie Spideya ratuje pojawienie się Black Cat. Dla Kasady'ego robi się zbyt tłoczno. Łapie za trumnę swojej matki i zamierza uciec, na co nie pozwala mu Venom, potężnymi ciosami powalając go na ziemię. Mówi, że słowa Petera brzmią mu w uszach. Zastanawia się, czy Carnage powinien być obiektem nienawiści, czy żalu. Cletus w odpowiedzi mówi, że jeden z ciosów wreszcie rozjaśnił mu umysł. Brock dopada jednak do niego i rzuca w generator prądu. Cmentarzem wstrząsa ekslpozja. Spidey w płomieniach dostrzega nagiego Kasady'ego i wyciąga go, ratując mu tym samym życie. Nie widać jednak nigdzie Venoma, który na pobliskiej drodze wsiada do przejeżdżającej ciężarówki, postanawiając zostawić problem Carnage'a w rękach Spider-Mana.

Wkrótce potem na miejsce zdarzenia przybywają Avengers, którzy zabierają dotkliwie poparzonego i wciąż nieprzytomnego Kasady'ego. Spidey obserwuje ich razem z Black Cat, a po chwili przechodząc obok grobu Harry'ego Osborna, stwierdza, że chciałby, by niektóre potwory wróciły do życia.

Autor: redevil

Galeria numeru

Spider-Man Unlimited #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.