Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #202

The Spectacular Spider-Man #202

The Spectacular Spider-Man #202

"Maximum Carnage" - Chapter IX: "The Turning Point"

Postacie
Cytat

Venom: "Your' re too soft! Too weak! You' ll never be like us!"

Spider-Man: "Best news I' ve heard all day!"

Venom: "Oh, how we hate you!" 

Streszczenie

Kasady, który na powrót stał się Carnagem przechwala się mówiąc, iż teraz on i symbiot to jedno i mogą zabijać go w kółko, a on i tak odżyje. Zaraz po tym wraz z "rodzinką" atakuje grupe Spider-Mana. Pete próbuję uchronić wszystkich przed mackami Cletusa swoją siecią, ale rozbiją ją Venom przechodząc do ofensywy. Razem z Morbiusem i Cloakiem mają zamiar zabić Carnage'a. Firestar jest zniesmaczona tym z kim musi współpracować i zaczyna kłócić się ze Spider-Manem, który ją w to wciągnął. Spidey zaczyna się usprawiedliwiać, ale przerywa im Black Cat, której nie podoba się ich zrzędzenie podczas gdy inni narażają swoje życie. Po chwili cała trójka atakuję przeciwników.

Mary Jane próbuje skupić się na czytaniu książki, ale nie może przestać myśleć o swoim mężu. Książka jest na tyle kiepska, że dziewczyna ma dość po przeczytaniu ledwie siedemdziesięciu kartek. Obok niej leży popielniczka zapełniona pozostałością po wypalonych papierosach. Przypomina sobie jak będąc dzieckiem dokańczała każdą rozpoczętą książke, ale teraz jest już starsza i wykrzykując to rzuca książką przez pokój. Wściekłość szybko znika z jej twarzy i dziewczyna przytula poduszkę prosząc, żeby jej mąż przeżył.

W parku Sheirk pojedynkuje się z Cloakiem, który cały czas pamięta jak kobieta zabiła Dagger i traktuje ją swoją ciemnością. Kobieta udaje pokonaną i kiedy zbliża się do niej przeciwnik gryzie go w dłoń i atakuje. Strzelając mówi o tym jak ją stworzył w rezultacie czego zgineła Dagger. Wiedząc jak zranić chłopaka zmusza go do ucieczki. Chwilę po tym zjawiają się mieszkańcy NJ, którzy ujawnili swoją złość dzięki kontaktowi z jej mocą. Spidey słysząc to domyśla się, że to ona jest odpowiedzialna za zamieszki w całym mieście. Zastanawia się jak moce Shriek wpłyną ja resztę towarzyszy.

Tuż obok Morbius przymierza się do zabicia cywila, który wszedł mu w drogę. Powstrzymuje go Felicia, ale po chwili zostaje znokautowana. Jej upadek przyciąga uwagę Morbiusa. Jego dekoncentrację wykorzystuję Demogoblin i powala go przy pomocy swoich bomb.

Tymczasem Spider-Man wdał się w walkę z Carnagem. Pomaga mu Firestar. Jej ogień odstrasza symbiot i Spidey razem z Venomem dochodzą do wniosku, że mimo odporności na ultra-dźwięki nie jest odporny na jej moce [ciepło to promieniowanie, a Angela wysyła dodatkowo mikrofale - profesor Snak3]. Eddie ma plan, który opiera się na paleniu Kletusa póki ten nie zginie. Angelica nie chcę nawet o tym słyszeć, wturuje jej Spider-Man mówiący, że musi być inne wyjście, co rozwściesza Brocka, który przypomina, że mówił tak od początku i jakoś do tej pory nie powstrzymali Carnage'a. Po chwili namysłu Spider-Man przystaję na to, a Jones zgadza się. Zaczyna przypiekać Carnage'a, ale powstrzymuje ją głos, Petera, który krzyczy, że się mylił. W rezultacie Angelica zostaję zaatakowana przez Venoma, który obwiania ją o zdrade, a Carnage pada nieprzytomny na ziemię. Spidey próbuję powstrzymać Brocka, ale zostaje pokonany i poteżny cios odrzuca go o kilkaset metrów. W tym momencie zjawia się Cletus wraz z Shriek i mówi, że doszli razem do wniosku, że mimo "pokrewieństwa" muszą zabić Eddiego. Venom rzuca się na Shriek, który strzela ze wszystkich sił w jego kierunku. Strzał trwa kilka sekund i ostatecznie oddziela symbiot od nosiciela, który zostaję pobity do nieprzytomności i zabrany, ponieważ został wybrany na kolejną osobę, która dostarczy rozrywce rodzince.

Spider-Man, Black Cat, Firestar i Morbius leżą nieprzytomni w parku. Spidey odzyskuje przytomność jako pierwszy i chce się podnieść. W tym momencie słyszy pytanie, czy nie przydałaby mu się pomoc. Na miejscy przybył Captain America. Wyciąga dłoń w kierunku pająka...

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #202

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.