Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Conquest » Annihilation: Conquest #4

Annihilation: Conquest #4

Postacie
Zapowiedź

Złoczyńcy są bliscy zwycięstwa, kiedy Ultron dostaje Star-Lorda w swoje ręce. Tymczasem Ronan wyznaje pewną tajemnicę, a Adam Warlock zostaje bardzo zaskoczony.

Cytat

Rocket Raccoon: "So, Groot, old buddy, old tree, think we can rustle up a plan 'B'?"

Groot: "Well... I am Groot."

Streszczenie

Ultron jest niepocieszony, bo chociaż kazał swoim podwładnym wyciągnąć informacje o planach ruchu oporu wprost z mózgu Petera Quilla, musi teraz wysłuchiwać jego krzyków i jęków na torturach. Naukowcy Phalanx tłumaczą się, że jeniec ma zainstalowane zabezpieczenie, które w kontakcie z transmodowym wirusem spowoduje wyczyszczenie pamięci - tak przynajmniej im powiedział. Ich przywódca stwierdza, że to kłamstwo, a gdy Quill wyzywa go, by spróbował, zamierza zrobić to osobiście. Uważa bowiem, że fizyczne tortury są nieskuteczne ze względu na zadziwiającą wytrzymałość ciała, jednak każde życie organiczne ma słaby punkt w postaci mózgu, on zaś posiada broń przeciwko niemu - promienie encefaliczne. Pod ich wpływem, Peter zaczyna krzyczeć, a Ultron szybko wydobywa najbardziej oczywiste fakty z jego umysłu. Wśród bólu, Quill słyszy jednak głos, który próbuje go uspokoić i zapewnia, że jest dobrze chroniony. Głos ten należy do Mantis, która razem z Bugiem ukrywa się osiem poziomów niżej i jednocześnie starając się telepatycznie chronić umysł Petera, wydobywa z niego zdobyte nformacje, które przekazuje partnerowi. Bug zgaduje, że cały ich plan zostanie wkrótce odkryty i dywersja na nic się nie zda.

Ma rację, bo kilka poziomów niżej oddziały Phalanx rozpoczęły już przeszukiwanie wieży. Dwa z nich, prowadzone przez Blastaara i Daystara spotykają się na korytarzu. Ten drugi informuje o znalezieniu materiałów wybuchowych, misternie ukrytych w podstawach budowli, pierwszy zaś stwierdza, że Quill nie mówił mu o tej części planu. Chwilę rozmawiają o jego udziale w rebelii i wspominają wspólną walkę przeciwko Annihilusowi, po czym dochodzą do wniosku, że selekcja jest najlepszym, co ich spotkało i rozchodzą się w przeciwnych kierunkach.

Mantis nagle kontaktuje się z Rocket Raccoonem, prawie przyprawiając go o zawał, i przedstawia mu niepomyślne wieści. Wspólnie uzgadniają, że konieczna jest zmiana planów, a ponieważ Rocket jest głównym strategiem drużyny, opracowanie ich należy do niego. Szop zwraca się po sugestie do swojego partnera, ale ten swoim zwyczajem oświadcza tylko, że jest Grootem.

W kosmosie, gdzieś na obrzeżach systemu Terma, Quasar, Warlock i High Evolutionary przemierzają drogę od wysadzonej gwiazdy do planety Hala, za pojazd mając energetyczną bańkę, którą stworzył Adam. Phyla uważa zniszczenie gwiazdy za grubą przesadę, ale Evolutionary upiera się, że to jedyny pewny sposób na pozbycie się Ultrona, chociaż Warlock wcale nie jest pewien, że już go nie zobaczą. Tak czy inaczej, Wyndham planuje uruchomić na Hala swoje drugie laboratorium i wykorzystać genetycznie modyfikowanych Nu-Kree do wyzwolenia planety. Warlock próbuje więc uskutecznić skok podprzestrzenny, a tymczasem zwraca się do Quasar, która wciąż rozpacza o śmierci Moondragon, nakłaniając ją, by wzięła się w garść. Phyla twierdzi jednak, że w walce do niczego się nie przyda, bo w ataku szału wyczerpała resztki energii Quantum Bands. Adam dotyka klejnotów i analizuje ich działanie, dochodząc do wniosku, że w istocie podobne są do Klejnotu Duszy, który kiedyś nosił [jeden z Infinity Gems - Gil] i w podobny sposób czerpią energię. Phyla zmienia temat pytając, czy już opanował swoje nowe moce, ale on twierdzi, że nadal kontroluje je instynktownie, ale kiedy próbuje robić to świadomie, wymykają się spod kontroli. Próbuje coś zrobić i właśnie w tym momencie dostaje kolejnego ataku. Quasar stara się mu jakoś pomóc, ale Evolutionary stoi tylko z boku i chłodno oświadcza, że Warlock musi się skupić jeszcze przez chwilę, bo Hala jest tuż przed nimi. Zgaduje też, że atak wywołany jest kontaktem z wieloma udręczonymi duszami na planecie, jednak jest pewien, że Adam to wytrzyma. Po chwili wie już, że się mylił, bo Warlock traci przytomność, sfera rozprasza się i wszyscy zaczynają spadać.

Wokół pałacu cesarskiego na Kree-Lar toczy się bitwa między Phalanx, a Annihilation Wale. W środku, Super-Skrull i Ra-Venn powstrzymują grupę robali od wtargnięcia do podziemi, gdzie Ronan wkroczył po swoją tajną broń. Prowadzony jako jeniec Ravenous kpi z jego nadziei, ale szybko przekonuje się, że na jej poparcie Ronan ma mocny argument w postaci całej armii robotów Sentry. Jednak po chwili refleksji, znowu wybucha śmiechem, bo przypomina sobie, że inwazja Phalanx zaczęła się właśnie od Sentrych i jak tylko zostaną uruchomione, wróg przejmie nad nimi kontrolę. Ronan doskonale zdaje sobie sprawę z ryzyka, ale jest przygotowany. Zgromadzone tutaj roboty są nowe i nigdy nie były częścią War-Netu, a dzięki pomocy Praxagory, która weszła w kontakt z transmodowym wirusem, może stworzyć w ich wewnętrzne sieci zabezpieczenia przed kontrolą Phalanx, wzmocnione dodatkowo przez pokrycie warstwą Exolonów, wytworzoną przez Wraitha. Po wysłuchaniu tego wywodu, Ravenous przyznaje, że istnieje szansa na wyzwolenie stolicy imperium. Ronan jednak stwierdza, że na to jest za późno, a jedynym wyjściem jest anihilacja planety.

Bug próbuje wyprowadzić Mantis z wieży, podczas gdy ta wciąż skupia swoją uwagę na Peterze. Ultron, sondujący jego umysł, dostrzega w końcu telepatyczną ochronę i przez chwilę nawiązuje kontakt z Mantis, który pozwala jej ujrzeć jego plany, ale też odsłania pozycje rebeliantów, by Ultron mógł przywołać swoich selektów. Mantis wie już, że Ultron zamierza zniszczyć całe organiczne życie we wszechświecie, a jego następnym celem będzie Ziemia, więc tym bardziej trzeba go powstrzymać. W tym samym momencie wpadają jednak na Daystara i jego oddział. Ultron zaś dochodzi do wniosku, że Quill zasłużył na kolejną porcję tortur.

Tuż przed upadkiem, Phyla zostaje pochwycona przez Warlocka, który przeprasza za swoją chwilową niedyspozycję. Mógł złapać tylko jedną osobę, więc Evolutionary musi poradzić sobie sam, ale to nie powinno być problemem. Po chwili udaje mu się go zlokalizować, więc ruszają w drogę, rozmawiając o tym, że nowe zdolności Adama przypominają magię. Nagle, pojawia się chmara szpiegujących dronów Phalanx, więc atakują natychmiast, by nie zdążyły przekazać informacji o nich. Niestety, podczas tego ataku miecz Quasar złamał się, przez co znowu zaczyna użalać się nad sobą. Warlock zwraca jej uwagę, że w tej walce nie liczy się to, co ona czuje, bo stawką są miliardy istnień. Jeszcze niedawno sam skupiał się tylko na sobie, ale kontakt z duszami mieszkańców uświadomił mu, co jest ważniejsze i zdecydował się walczyć z Phalanx do skutku albo do śmierci, a sobą zajmie się później. Phyla przyznaje mu rację i zapewnia, że zrobi, co będzie mogła, on zaś stwierdza, że ojciec byłby z niej dumny. Po chwili docierają do miejsca, gdzie ukryte jest laboratorium. Okazuje się ono ogromne i pełne zamrożonych klonów. Z ciemności wyłania się High Evolutionary oświadczając, że wszystko działa idealnie. Nie jest jednak sam, bo okazuje się, że Phalanx byli tu wcześniej i złożyli mu pewną ofertę, więc powala Warlocka nagłym wyładowaniem energii.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Annihilation: Conquest #4 Annihilation: Conquest #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.