Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #24

Ms. Marvel vol. 2 #24

Ms. Marvel vol. 2 #24

"Monster And Marvel" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Tym numerem Reed i Lopresti pobijają rekord w ilości numerów regularnej serii o Ms. Marvel i robią to w dobrym stylu. Na Wyspie Potworów, otoczona przez tysiące Brood, Carol Danvers odzyskuje swoje dawno utracone moce Binary, ale ceną, jaką za to zapłaci, może być jej własne życie!

Cytat

Carol: "Something's wrong. I can feel it in my gut. Like the whole universe is suddenly telling me to shut up and sit down."

Streszczenie

Brood przekonują się, co znaczy moc Binary, gdy ta jedną salwą energii strąca połowę roju z nieba. Carol również na nowo poznaje to uczucie, które towarzyszy zespoleniu z czystą energią Wszechświata i w myślach dziękuje Cru za przywrócenie tego daru. Pod jej przywództwem, Wonder Man, Sleepwalker i Machine Manwoman bez większych problemów rozpędzają chmarę robali, która otoczyła Minicarrier. Roznosi ją moc i pasja.

Wewnątrz, kilku żołnierzy Brood przedziera się w stronę mostka, zabijając nielicznych agentów S.H.I.E.L.D., którzy pozostali na pokładzie. Agent Sum uzbraja głowicę jądrową i prosi, by Arańa potwierdziła komunikat z komputera, lecz jej uwagę odwraca coś innego. To królowa Brood wbija się w kadłub statku po kolejnym wyładowaniu Binary i wdziera na mostek. Ponieważ jedyną potencjalną drogę ucieczki blokują inne robale, Anya i Sum podejmują walkę. Królowa zauważa głowicę i zamierza ją zniszczyć, więc Sum decyduje się zdetonować ją wystrzałem z miotacza, ale dokładnie w tym momencie, jego broń przestaje działać. Królowa szydzi z prymitywnego sposobu, w jaki chcieli ją zabić, ale w tym momencie, w rozbitym oknie pojawia się Binary, która oświadcza, że ta przyjemność należy się wyłącznie jej. Nagle, czuje jednak coś dziwnego - zupełnie, jakby energia Wszechświata kazała jej się zamknąć i wycofać. Nie słucha. Chwyta królową i wynosi ze statku, ciskając o ścianę pobliskiego wulkanu. Zadaje kilka ciosów, ignorując wewnętrzne ostrzeżenia o wyczerpaniu energii i w pewnym momencie, moc Binary znika równie nagle, jak się pojawiła. Królowa natychmiast chwyta ją odnóżami i ściska, odgrażając się, że to już koniec. Chociaż ledwie utrzymuje przytomność, Carol próbuje walczyć i zostaje odrzucona na skraj wulkanu. Królowa staje nad nią, przymierzając się do ostatecznego ciosu, ale w tej samej chwili salwa energii przebija jej czaszkę. To Cru, która po rozłące z Carol zdołała się zregenerować i wrócić do swojej prawdziwej postaci. Kiedy jednak próbuje o tym opowiedzieć, równie niespodziewanie, jej głowę przebija ogon królowej, która wyrzuca ciało przeciwniczki do wulkanu pozwalając, by pochłonęła je lawa. To samo zamierza zrobić z Miss Marvel, ale ona jest w tej chwili dość wściekła i zdesperowana, by walczyć ze wszystkich sił. Kilka ciosów i salw energii nie przynosi jednak skutku, a królowa odrzuca ją na zbocze. Podnosząc się, Carol znajduje głowicę jądrową, którą zabrała ze statku razem z przeciwniczką i postanawia ją wykorzystać. Bierze głęboki oddech i tak szybko, jak tylko może, startuje w kierunku orbity. Królowa rusza za nią sądząc, że to próba ucieczki, ale we właściwym momencie Carol odwraca się, wciska jej bombę do paszczy i wysadza wyładowaniem energii.

Eksplozja odrzuca je w przeciwnych kierunkach. Królowa, popychana jakby odrzutem, odlatuje gdzieś w kosmiczną pustkę, a Miss Marvel czeka długi lot w dół, zakończony upadkiem do oceanu w pobliżu wyspy. Po dłuższej chwili bezwładnego dryfowania odnajduje ją Wonder Man. Nic poważnego jej się nie stało, ale bardzo chce wrócić do domu.

Dwanaście godzin później, do domu wraca Anya Corazon. Ojciec czeka na nią na dachu, ale zamiast bury, jakiej się spodziewała, oferuje jej ciepły uścisk. Carol nie ma tyle szczęścia, bo z jej kwatery zostały zgliszcza. W tym samym czasie, Rick Sheridan stara się opanować urządzenie uwalniające Sleepwalkera, a Aaron Stack odkrywa, co jest sexy w jego zupełnie nowym ciele. Wonder Man opuszcza Minicarrier, nie wiedząc nawet, że Carol myśli o nim.

W końcu również Carol wraca do swojego apartamentu na Manhattanie, by wziąć długą kąpiel i zastanowić się nad ostatnimi wydarzeniami. W głowie ma kompletny mętlik i sama nie wie już kim jest, ani dlaczego robi to, co robi. Woli o tym nie myśleć. Najlepiej w ogóle nie myśleć.

Trzy dni później, agent Sum stawia się w biurze Starka. Iron Man przeprasza, że zignorowano jego wezwanie o pomoc, ale Sum twierdzi, że Wonder Man dosyć wyjaśnił i rozumie, co się stało. Tony uważa inaczej, bo to, co zamierza mu powiedzieć, jest bardziej niż tajne i Simon nie mógł wiedzieć. Wezwał agenta Suma, by wyjawić mu, że środowisko bohaterów jest od lat skrycie infiltrowane przez rasę Skrullów, a jeden z nich przeniknął do Operation: Lightning Storm. Stark uważa, że Skrull podszywa się pod Miss Marvel.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #24 Ms. Marvel vol. 2 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.