Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #2

Hulk vol. 2 #2

Hulk vol. 2 #2

"The smoking gun"

Postacie
Zapowiedź

Na Helicarrierze S.H.I.E.L.D. znajduje się dowód, który może pomóc znaleźć mordercę. Hulk oczywiście chce go zdobyć, a na jego drodze stoi Iron Man. Ponadto, ostatnia osoba, której się spodziewaliście, powraca.

Cytat

Tony: "Give 'em hell, She-Hulk!"

Streszczenie

Helicarrier. Maria Hill pokazuje właśnie Starkowi pistolet tego samego typu jak ten, którym zabito Abomination. Wzięła go ze zbrojowni S.H.I.E.L.D. i jest przekonana, że narzędzie zbrodni również zostało stamtąd wyniesione. Stojąca obok She-Hulk zastanawia się, jak kradzież była możliwa w tak pilnie strzeżonym miejscu. Interesuje ją również, po co jest produkowana broń takich dużych rozmiarów. Nagle ściana zostaje rozerwana i Jennifer zostaje pochwycona przez ogromne czerwone ręce i wyciągnięta na zewnątrz. Bohaterowie orientują się, że mają do czynienia z Hulkiem. Iron Man na głos analizuje nietypowe ubarwienie przeciwnika. Nie tracąc więcej czasu, Tony ogłasza stan powszechnej mobilizacji. Słysząc za ścianą odgłos trwającej bijatyki, Stark krzykiem zagrzewa She-Hulk do walki. Nie jest to jednak wystarczająca pomoc. Już po chwili, ranna bohaterka zostaje wrzucona z powrotem do pomieszczenia. Jest nieprzytomna.

Tony nakazuje Marii zanieść Shulkie do izby chorych. Sam natomiast poleca swoim ludziom odnaleźć generała Rossa i Leonarda Samsona, którzy również są gdzieś na terenie Helicarriera. Ich życia mogą być w niebezpieczeństwie. Odzywa się agent Quatermain. Prosi, aby Iron Man zszedł na piąty poziom. Jest tu coś, co dyrektor S.H.I.E.L.D. powinien zobaczyć. Hulk tymczasem niszczy główny generator mocy i w całym obiekcie zapadają ciemności. Po kilku chwilach, Stark jest już na miejscu. Zastaje Claya w towarzystwie lekko rannego Rossa. Samo miejsce natomiast, nosi ślady wystawienia na działanie słabego promieniowania gamma. Mężczyźni kierują generała do izby chorych. Ten jednak nie zamierza wycofać się z walki. Mówi, że ma z nich największe doświadczenie. Tony pyta o Leonarda. Dowiaduje się, że Samson zniknął na chwilę przed pojawieniem się Hulka. Iron Man nakazuje mężczyźnie odnaleźć go. Chwilę później zostaje zaatakowany przez czerwone monstrum. Przeciwnicy przebijają się przez ścianę na niższy poziom. Stark zauważa, że jego adwersarz nie odezwał się dotychczas ani słowem. Zamiast tego, warczy jak dzikie zwierzę. Sęk w tym, że zwierzę nigdy nie użyłoby do swych celów pistoletu. Już po chwili Tony leży przygnieciony przez jakiś złom. Intruz natomiast wydostaje się na górny pokład Helicarriera. Stark uwalnia się z potrzasku i rusza za nim. Lecąc, wydaje kolejne polecenia swoim ludziom. Zwołuje wszystkich na lądowisko. Rozkazuje im brać wszelki sprzęt latający i oddalić się. Inicjuje też protokół "Iron Men". W tym momencie Hulk zachodzi go od tyłu i rozbija mu na głowie odrzutowiec. Potem ucieka. Przez radio odzywa się Hill. Oznajmia, że padły główne stabilizatory. Jak na zawołanie, w tej samej chwili Helicarrier zaczyna się przechylać i opadać. Ze środka zaczynają wylatywać ubrani w zbroje agenci S.H.I.E.L.D.. Skupiają się na ratowaniu samolotów. Nikt nie zwraca uwagi na spadającego bezwładnie, pozbawionego chwilowo dopływu mocy do pancerza, Iron Mana. Zostaje on złapany dopiero przez She-Hulk. Kobieta ma złe wieści. W chwili, gdy Tony zajęty był walką, wszelkie dane dotyczące Hulka zostały przez kogoś usunięte. Teraz jednak należy się skupić na poważniejszym problemie. Helicarrier za chwilę rozbije się w Nowym Jorku i zabije mnóstwo ludzi. W chwili, gdy zbroja Starka odzyskuje pełną sprawność, zmartwiona Jen dodaje, że Czerwony przemówił do niej. Powiedział, że gdyby chciał, mógłby ją bez problemu zabić. Iron Man nie tracąc czasu, rusza złapać spadający pojazd. Dzięki pomocy innych, Tony'emu udaje się skierować obiekt w stronę opuszczonej łąki w New Jersey. Tam dochodzi do kolizji.

Rick wysiada z ciężarówki gdzieś w pobliżu Bazy Gamma. Już po chwili zostaje zaczepiony przez Hulka, który uderza go w twarz. Czerwony mówi, że myślał, że Jones jest martwy. Po chwili dodaje, że nie lubi się mylić i chłopak będzie musiał pozostać trupem. Ten jednak nie będzie łatwą ofiarą. Leżąc na ziemi zaczyna rosnąć i zmieniać kolor. Podnosi się już jako opancerzony, niebieski A-Bomb. Oznajmia, że skoro jego przeciwnik zabił starego Abomination, sam zaraz zginie.

Autor: Don God

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #2 Hulk vol. 2 #2 Hulk vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.