Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #2

Fantastic Four #2

Fantastic Four #2

"The Fantastic Four meet the Skrulls from outer space!"

Postacie
Streszczenie

Drugie spotkanie z bohaterami rozpoczyna się tajemniczym zachowaniem Bena Grimma, który w milczeniu płynie do umieszczonej wiele mil od brzegu wieży teksańskiej. Po chwili Thing nurkuje i niszczy wsparcie podwodne struktury, sprawiając, że ta tonie, a wszyscy jej pracownicy muszą ratować się ucieczką. Odpływając, przestraszeni ludzie spostrzegają jednak oddalającego się członka Fantastycznej Czwórki i natychmiast wiążą go ze zniszczeniem wieży.

Tymczasem w najdroższym sklepie z biżuterią w Ameryce znajduje się Niewidzialna Dziewczyna, Susan Storm. Życzy sobie pokazania klejnotu wartego niemal 10 milionów dolarów. Sklep, który nie prezentuje go klientom ze względów bezpieczeństwa, robi wyjątek dla Susan, jako że jest ona członkinią Fantastycznej Czwórki. Okazuje się, że nie był to dobry pomysł, gdyż Sue robi się niewidzialna i kradnie klejnot.

W tym samym czasie na środkowym zachodzie Ameryki ma miejsce uroczystość odsłonięcia gigantycznego, nowego pomnika, którego tworzenie zajęło 5 lat. Jego zniszczenie zaś zajmuje Ludzkiej Pochodni jedynie kilka sekund. Po roztopieniu monumentu odlatuje z miejsca głośno się śmiejąc.

Akcja następnie przenosi się do pewnej elektrowni, w której dochodzi do wyłączenia mocy, przez co całe miasto tonie w ciemnościach nocy. Zaskoczony pracownik szybko identyfikuje sprawcę zamieszania, jako Mr Fantastica.

Po skończeniu czynienia zła, nasi bohaterowie spotykają się zadowoleni ze swojej pracy oraz z faktu, iż cały naród ściga Fantastyczną Czwórkę. Okazuje się tym samym, że tajemniczy złoczyńcy udawali tylko Fantastyczną Czwórkę. "Ben" do zniszczenia wieży użył ukrytego elektronicznego detonatora, "Sue" nie zrobiła się niewidzialna, lecz w mgnieniu oka zmniejszyła się, "Johnny" użył plecaka z modułem antygrawitacyjnym i bomby termalnej, a "Reed" nie korzystał z żadnych pomocy, gdyż może on dowolnie modyfikować swoje ciało. Ciała też może modyfikować reszta przestępców, gdyż wychodzi na jaw, że właśnie obserwujemy Skrulli, grupę zmiennokształtnych kosmitów, którzy mają za zadanie zniszczyć ziemskich bohaterów, aby nasza planeta była bezbronna, gdy dojdzie do przygotowywanej inwazji. Szybko też się okazuje, że nad atmosferą krąży statek kosmiczny Skrulli, czekający na sygnał do ataku.

Tymczasem wszystkie media w USA informują o poszukiwaniach Fantastycznej Czwórki. Sami zainteresowani w napięciu przysłuchują się doniesieniom w odosobnionym domku w lesie.  Reed domyśla się, że ktoś podszywa się pod nich, jednak nie jest pewny motywu sprawców, Sue dochodzi do wniosku, że nie mogą to być ludzie, gdyż nie mają oni możliwości podrobienia mocy F4, Johnny się nie przejmuje, a Ben demoluje ze złości wystrój domu, dopóki nie powstrzymuje go Mr Fantastic. Następnie wszyscy, oprócz Thinga, szeptem zaczynają się zastanawiać kiedy Ben w końcu całkowicie wymknie się spod kontroli i stanie się niszczycielską bestią, której nie będą mogli powstrzymać. Richards wini siebie za ten stan rzeczy i wszyscy wspominają moment kiedy otrzymali swoje moce w wyniku napromieniowania promieniami kosmicznymi.

Nocą jednak okazuje się, że F4 ma bardziej naglące sprawy, oto bowiem wojsko otacza ich dom i każe się poddać. Bohaterowie oddają się w ręce armii bez oporu, co spotyka się z niezadowoleniem Grimma. Zostają przetransportowani  do bazy wojskowej, gdzie przygotowano dla nich specjalne cele. Po zamknięciu F4 od razu jednak zaczynają proces ucieczki.  Susan robi się niewidzialna.  Johnny zamknięty w azbestowym pokoju domyśla się, że pomieszczenie musi mieć wentylację, szybko odnajduje ją na podłodze. Całe szczęście, że armia nie domyśliła się, że umieszczenie jej poza zasięgiem rąk Storma mogłoby zapobiec jego ucieczce.  Ben po prostu rozwala swoją celę, a Reed szuka jakiejkolwiek luki lub szpary w swojej, szczelnej, komorze, w jakiej go zamknięto.

Gdy nadchodzi pora obiadu, żołnierze otwierają celę Sue. Najwyraźniej jednak zapomnieli, że potrafi ona robić się niewidzialna i nie są w stanie jej złapać. W bazie podnosi się alarm. W tym samym czasie uwalnia się reszta F4. Uciekają z bazy, Pochodnia tworzy zasłonę z ognia, pozwalając reszcie odlecieć stojącym obok bazy helikopterem.

Wszyscy ukrywają się w tajnym apartamencie, gdzie zastanawiają się, jak odnaleźć sprawców ich nieszczęścia. Johnny twierdzi, że on się do tego najlepiej nadaje, co spotyka się ze sprzeciwem Thinga, przez co z kolei wywiązuje się między nimi kłótnia. Ta zostaje zażegnana przez Richardsa i Sue. Storm wpada jednak podczas niej na pomysł aby samemu spróbować jakiegoś aktu zniszczenia mienia publicznego, co sprawi, że ich wrogowie pomyślą, że jest jednym z nich i ujawnią się. Tak rodzi się plan i bez tracenia czasu grupa szykuje się do jego wykonania.

Ludzka Pochodnia atakuje bazę wojskową, w której ma właśnie miejsce odpalanie rakiety. Niszczy on jedną z platform aby zwrócić na siebie uwagę. Kiedy ląduje nieopodal czeka tam już na niego samochód ze Skrullami, wszyscy mają postać członków F4, poza Johnnym. Gdy już znajdują się w ziemskiej bazie kosmitów, okazuje się, że Skrull udający Storma również tam jest.  Jednak najeźdźcy z kosmosu działają zbyt wolno i Johnny wystrzeliwuje przez okno flarę – sygnał do ataku dla reszty F4. Zanim jednak jego przyjaciele atakują dochodzi do walki Pochodni ze Skrullami, którzy osłabiają Johnny’ego na tyle, że staje się niezdolny do dalszego stawiania oporu. Kiedy mają już zadać ostateczny cios, do pomieszczenia wdziera się Thing, przez okno wślizguje się Mr Fantastic, a Niewidzialna Dziewczyna łapie Skrulla, który próbuje powiadomić statek kosmiczny o zagrożeniu.

F4 zmuszają  Skrulli, aby wyjawili swój plan. Następnie herosi udając ziemski oddział kosmitów wykorzystują połączenie ze statkiem kosmicznym. W nim spotykają przywódcę inwazji. Jako, że F4 i Skrulle posługują się tym samym językiem, bohaterowie szybko przekonują obcych, że inwazja na Ziemię nie ma prawa się powieść. F4 dostają od niedoszłych agresorów medale za odwagę i zostają na Ziemi dalej ją "infiltrować". Wracając na planetę, znów natrafiają na promieniowanie kosmiczne, które przemienia Thinga na powrót w człowieka.

Gdy lądują zostają natychmiast otoczeni przez policję. Ben jednak nie przejmuje się tym, ciesząc się odzyskanym człowieczeństwem. Jego radość nie trwa długo, gdyż już po chwili przekształca się na powrót w Thinga. F4 przekonują władze, aby udali się z nimi do apartamentu bohaterów. Na miejscu Skrulle pochwyceni wcześniej, przemieniają się w potwory i wielkie zwierzęta, przeprowadzając desperacki atak na powracających.  F4 szybko jednak łapią trzech Skrulli, i każą zamienić im się w krowy, po czym Reed hipnotyzuje kosmitów, tak by zapomnieli oni o swoich prawdziwych tożsamościach.  Nikt jednak w ferworze walki nie zauważył, że Skrulli było przecież czterech...

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.