Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #52

Ultimate Fantastic Four #52

Ultimate Fantastic Four #52

"Four Cubed" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Kto wygrał walkę Reeda z Thanosem o Kosmiczny Sześcian? Dlaczego Johnny i Sue Stormowie przeszli straszną przemianę? I czy Ben przetrwa spotkanie z trzecim, wcześniej nie pokazanym, dzieckiem Thanosa?

Cytat

Atrea (po tym, jak Ben powiedział, że niewiele się różni od Thanosa): "If I disintegrate you now, you win the arguement, don't you?"

Streszczenie

Nowy Jork. Wasp, Iron Man, Kapitan Ameryka, Quicksilver i Thor obserwują wyrwę w mieście. Stark mówi, że sytuacja jest poważna, ponieważ najnowszy model Iron Mana, który posłał przeciwko Halcyonom, został zniszczony w mgnieniu oka. Kapitan i Thor zgadzają się, że taki atak na miasto nie ma sensu. Janet pyta się Tony’ego, czy mają jeszcze jakieś asy w rękawie, na co on odpowiada, że dysponują technologią Kree i modułu Gah Lak Tusa, ale nie wie, czy uda się coś przygotować. Nagle przed bohaterami pojawia się dzierżący Kosmiczny Sześcian Thanos oraz jego dwoje nowych wojowników: Sue i Johnny Stormowie. Obcy ogłasza, że wprowadzi Ziemę w nową erę pełną szczęścia.

 

Gdzie indziej. Ben Grimm stoi przed zielonowłosą kobietą. Atrea mówi mu, że uratowała go przed armią Thanosa i sprowadziła do jej świata, więc powinien okazać jej wdzięczność. Ziemianin mówi jej, że musi odesłać go z powrotem, ponieważ jego przyjaciele potrzebują pomocy, ale kobieta odpowiada, że po tym, jak Grimm zniknął, do akcji wkroczył Thanos i reszcie Fantastycznej Czwórki nie można już pomóc, więc nie chce, aby Ben poświęcił swoje życie na próżno. Człowiek zaczyna nalegać, więc Atrea przywołuje latający fotel, aby pokazać mu, do czego zdolny jest jej ojciec, kiedy ma w posiadaniu Kosmiczny Sześcian.

 

Nowy Jork. Iron Man instruuje pozostałych na temat mocy Stormów. Thor mówi, że trzecia postać to Thanos, którym zajmie się osobiście. Sue za pomocą swoich pól siłowych szybko radzi sobie z Wasp i Quicksilverem, powalając ich na ziemię. Stark strzela repulsorami w Johnny’ego i każe mu się poddać, ale chłopak pochłania energię z broni Tony’ego i kieruje ją z powrotem w Iron Mana oraz w Kapitana Amerykę. Tymczasem Thor staje naprzeciw Thanosa i mówi mu, że pamięta ich poprzednią walkę dawno temu. Dodaje, że kosmita nie jest mile widziany na Ziemi. Thanos odpowiada, że kiedy bóg gromu był młodszy, być może był w stanie go powstrzymać, ale teraz jest jedynie reliktem i nie wzbudza w nim strachu. Thor atakuje go, ale zostaje z łatwością strącony na ziemię. Thanos mówi, że pozwoli mu żyć, a nawet czasami jego pokonany przeciwnik będzie mógł przyciągnąć jakiś piorun, po czym zamienia go w drzewo. Chwilę później używa Sześcianu, aby unieszkodliwić pozostałych Ultimates. Mówi, że potem przyjrzy się tym istotom, które go zaciekawiły, ale najpierw musi przebudować ten świat na swoje podobieństwo.

 

Kosmos. Ben wciąż nie może uwierzyć, że Atrea jest córką Thanosa. Pyta się, czy to on sprawił, że ciało na jej lewej ręce obumarło. Kobieta mówi, że ojciec chciał, aby jego dzieci były wojownikami. Galowglass to uwielbiał, Ronan został przekonany do tego siłą, a ona zadawała za dużo pytań, nawet gdy Thanos kazał jej przestać. Grimm mówi, że przypomina mu to ojca pewnej innej osoby. Pojazd, którym podróżuje para, zatrzymuje się na lodowej kuli. Atrea wyjaśnia, że kiedyś była to planeta Sidris, ale jej mieszkańcy nie chcieli być posłuszni Thanosowi, więc ten ukarał ich: pragnąc wypróbować moc znalezionego niedługo wcześniej Kosmicznego Sześcianu, obniżył temperaturę na Sidris do siedmiu stopni powyżej zera absolutnego. Mówi, że to, na czym stoją, to nie jest planeta, lecz jej zamarznięta atmosfera. Atrea stwierdza, że misja Thanosa bierze się z jego fascynacji śmiercią: chce uczynić życie podobne do niej – uporządkowane, przewidywalne i doskonałe. A mając Kosmiczny Sześcian, jest w stanie to zrobić. Kobieta mówi, że Ben jednak uniknie tego losu, ponieważ uratowała mu życie, więc należy on do niej.

 

Ziemia. Thanos tworzy w środku Nowego Jorku wieżę, która będzie jego kwaterą, a następnie zmienia kształt kontynentów. Sue mówi mu, że również w ziemskich oceanach żyją inteligentne istoty – Namor i reszta Atlantydów. Thanos nie akceptuje chaotycznej i bezkształtnej wody jako środowiska dla życia, więc zmienia ją w skałę. Johnny mówi, że czyny władcy są wielkie, ale ten odpowiada, że w tej chwili Sześcian przyzwyczaja się do jego woli – kiedy to nastąpi, wtedy dopiero nastąpią prawdziwe cuda.

 

Sidris. Ben mówi Atrei, że nie może ona władać jego życiem. Ona w odpowiedzi chwyta go za gardło i każe powiedzieć, że ją kocha, albo zmieni go w lodowy posąg, jak Thanos zrobił z Sidrianami. Grimm stwierdza, że córka nie różni się wiele od ojca. Atrea przewraca go i mówi, że zabije go za tą zniewagę. Dodaje, że nie jest podobna do Thanosa, ale Ben stwierdza, że on jest mordercą, a Atrea ma zamiar zrobić to samo. Kobieta powstrzymuje się i mówi, że skoro z jej związku z Benem i tak nic nie wyjdzie, to przynajmniej może go podrzucić tam, gdzie on chce.

 

W swojej wieży Thanos pokazuje kontrolowanych przez siebie nowojorskich super-bohaterów Ronanowi i mówi mu, że z pewnością będzie wiedział, jak wykorzystać swoich nowych wojowników.

 

Atrea i Ben materializują się nad Acheronem. Patrząc na pole walki, kobieta stwierdza, że Fantastyczna Czwórka nieźle sobie radziła, ale ich porażka była nieunikniona. Grimm zauważa leżącego na ziemi Reeda i prosi Atreę o sprawdzenie, czy jego przyjaciel żyje. Kobiet podchodzi do ciała i odłamuje jego palec, po czym stwierdza, że to nie jest Reed Richards.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #52 Ultimate Fantastic Four #52

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.