Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Conquest » Annihilation: Conquest #5

Annihilation: Conquest #5

Postacie
Zapowiedź

Wygląda na to, że nie został już żaden bohater, który może powstrzymać Ultrona, więc mamy czas, aby dowiedzieć się, jak zły android przejął kontrolę nad Phalanx i jakie ma plany.

Cytat

Quill: "You're going to set fire to Groot and let him burn?"

Rocket Raccoon: "Oh, he's down with it. It was his idea. The way he put it, if I recall it right, was 'I am Groot'."

Streszczenie

Wiele lat temu, po którymś z niezliczonych ataków, z Ultrona została tylko głowa. Kiedy Pym i Stark majstrowali przy niej, by poznać motywy robota, ten oświadczył, że przeanalizował informacje i uznał życie organiczne za słabe, nie warte przetrwania w procesie naturalnej selekcji. Potem zagroził, że zniszczy je całe i zaatakował swojego konstruktora wszystkim, co miał, czyli kilkoma zwisającymi przewodami.

Teraz. Projekcja powyższego wspomnienia pojawia się na akranie w laboratorium, więc High Evolutionary wyjaśnia technikom Phalanx, że losowe projekcje wspomnień są skutkiem ubocznym procesu transferu. Następne wspomnienia dotyczą niedawnego starcia z Avengers, po którym świadomość Ultrona została wysłana w kosmos [Mighty Avengers #1-6 - Gil]. Jeden z techników wyjaśnia, że któraś z wież Babel przechwyciła jego świadomość wkrótce potem. Dalszą opowieść przerywają krzyki Quasar, która wykorzystuje każdą okazję, by wyzwać Wyndhama od zdrajców. Evolutionary każe ją uciszyć i pyta o szczegóły. Phalanx uważają, że nie powinno go to interesować, ale on twierdzi, że jest to istotne, jeśli ma dla nich pracować, ponieważ musi zrozumieć, w jaki sposób doszło do symbiozy między Ultronem, a Phalanx, w której ich kolektywna świadomość widocznie ugięła się przed nim.

Stało się to niewiele ponad miesiąc wcześniej. Jedna z wież zaprojektowanych do komunikacji z Technarch przechwyciła i wprowadziła do systemów świadomość Ultrona. Phalanx zamierzali go zasymilować, lecz niespodziewanie stawił im opór. Gdy próbowali to zbadać, Ultron oświadczył, że to oni staną się częścią jego, bo może dać im coś, czego im brakuje - jeden jasny cel. Następnie użył swoich hipnotycznych fal i przejął kontrolę nad garstką najbliższych Phalanx, a przez nic nad całą resztą.

High Evolutionary jest pod wrażeniem siły woli Ultrona i pojmuje, dlaczego ziemscy bohaterowie uważali go za tak niebezpiecznego. Rozkazuje zwiększyć szybkość transferu, ale w wydaniu kolejnego rozkazu znowu przeszkadzają mu krzyki Phyli. Tym razem, Evolutionary wykazuje więcej cierpliwości. Podchodzi do niej i wyjaśnia, że nie jest zdrajcą, bo od początku interesowało go tylko własne dobro i gdy postawiono go przed wyborem między asymilacją a współpracą, wybrał korzystniejszą opcję. Quasar zarzuca mu, że zabił Warlocka, który był dla niego jak syn, ale Wyndham twierdzi, że nic takiego nie zrobił, a jedynie poddał go procesowi. Zapytany, co to za proces, wskazuje dwa połączone sarkofagi - w jednym znajduje się Ultron, w drugim uwięziony jest Warlock.

Tymczasem, w innej części wieży, Mantis i Bug zostają zaskoczeni przez Daystara. Bug staje do walki z nim, każąc Mantis uciekać. Atakuje go i przebija włócznią, lecz nie robi to większego wrażenia na Galadorianinie, który chwyta go za gardło i zaczyna dusić. Z odsieczą przychodzi mu Rocket Raccoon, który znalazł po drodze trochę broni, wystarczającej, by powalić Spaceknighta. Mówi, że wpadli w końcu z Grootem na pewien plan i jego drzewiasty kolega właśnie wprowadza go w życie, więc powinni się pospieszyć z odbijaniem Quilla. Mantis wie, gdzie on jest, więc rusza przodem, a Rocket dodaje, że również będzie potrzebna, by ich plan zadziałał.

Praxagora informuje, że roboty Sentry są gotowe do działania, więc Ronan uruchamia je bez wahania, choć z ciężkim sercem. Ravenous twierdzi, że podziwia jego zdecydowanie, a gdy Ronan oświadcza, że gotów jest na wszystko, by zakończyć cierpienia swojego ludu pyta, co ma zrobić ze swoim. Ronan mówi, że byłby głupcem, ratując śmiertelnego wroga, ale po chwili zastanowienia zmienia zdanie i wydaje rozkaz robotom, by zaatakowały Phalanx okrążających cytadelę. Rozkaz zostaje wykonany natychmiast, a Praxagora szacuje czas operacyjny na dwie minuty. Ravenous jest pod wrażeniem, więc Ronan dodaje, że taka ilość Sentrych zniszczy planetę Hala w ciągu dziesięciu minut. Oczyszczenie tego miejsca jest natomiast przysługą, w zamian za którą Ravenous ma mu ofiarować najszybszy statek w swojej armadzie, by mógł być obecny przy zagładzie swojego świata. Tamten zgadza się na ten warunek, a Praxagora oświadcza, że Sentry wykonały zadanie i obrały kurs na Hala.

Trzy tygodnie temu, oddział Kree pod dowództwem Koratha wylądował na jednej z planet na obrzeżach imperium, która została ostatnio zaatakowana przez nieznane siły. Wstępne badania wykazały, że to nie była robota Skrullów, ale zanim wykonali dalsze skany, zaatakował ich własny sprzęt. Potem pojawił się Ultron na czele oddziału Phalanx i oświadczył, że Korath będzie jego pierwszym selektem. Później, gdy puszczali planetę na statku Koratha, Ultron wyjaśnił mu istotę istnienia selektów. Mają być elitą i przywódcami, których od reszty Phalanx odróżniać będzie wolna wola i unikalne umiejętności. Mają być tym, co wzmocni jego oddziały i uczyni je niezwyciężonymi. Kiedy już wszystko zostało wyjaśnione, zapytał Koratha o jego misję i usłyszał, że zanim odebrali wezwanie o pomoc, jego oddział poszukiwał High Evolutionary’ego, by sprawdzić, czy wywiązuje się ze zobowiązań wobec Supremora. Szczegóły tych zobowiązań zainteresowały Ultrona ze względu na możliwości planowania ewolucji życia organicznego i rozkazał czym prędzej odnaleźć Wyndhama. Akurat w tym momencie, w okolicy pojawił się statek Galadorian, którzy zaoferowali swoją pomoc w poszukiwaniach ocalałych na planecie.

Widząc projekcje tych wspomnień, Evolutionary jest zaskoczony faktem, że od początku był celem Ultrona i ktoś mógł tak nim manipulować.

Mantis, Bug i Rocket wpadają z zaskoczenia do laboratorium, gdzie torturowany jest Quill i błyskawicznie roznoszą w pył jego oprawców. Mantis blokuje jego odczucia bólu, gdy jest uwalniany, ale Peter wyrzuca im, że zmarnowali czas, przychodząc po niego. Rocket uspokaja go, że mają plan i po drodze wyjaśnia, jak używając biopatii Mantis i zdolności wzrostu Groota doprowadzą do poruszenia podstaw wieży. W tej chwili Groot wypełnił już dziesiątą część fundamentów, a jego drewno zostało zmienione tak, by stało się łatwopalne, a Mantis mogła podpalić je z pomocą pirokinezy. Quill twierdzi, że to szalony pomysł, ale Rocket mówi, że Groot sam na to wpadł, a poza tym odciął jego szczep, więc w razie czego, zawsze może odrosnąć. Po chwili docierają do wyjścia, ale nie tego, którego się spodziewali, bo na taras w ścianie wieży. Ponieważ nie wygląda na to, by dało się zejść, Peter rozkazuje wykonać plan. Mantis przeprasza Groota i żegna się z nim, po czym inicjuje zapłon. W ciągu sekund, Groot staje w płomieniach, a z nim fundamenty wieży, które wkrótce rozsadza ciśnienie. Wieża chwieje się, a nie mając innego wyjścia, Quill każe swoim ludziom skakać.

Eksplozja zostaje zauważona w laboratorium na chwilę po tym, jak technicy Phalanx ogłaszają zakończenie procesu. Evolutionary otwiera jeden z sarkofagów i przygląda się pustej skorupie Ultrona. Drugi zostaje rozsadzony od wewnątrz, a wychodzi z niego Warlock, opanowany przez świadomość Ultrona. Widząc to, Phyla wyrywa się strażnikom i podbiega do niego, ale ten posyła ją na ścianę wyładowaniem energii. Evolutionary pyta, dlaczego Ultron zdecydował się na transfer świadomości, skoro gardzi życiem organicznym. Ten oświadcza jednak, że uważał przypadkowość ewolucji za obrzydliwą, natomiast sztucznie stworzone ciało jest jak doskonały mechanizm. Dostrzegł jego zalety, kiedy połączył się z ciałem Starka i poszukiwał sposobu na doskonałe połączenie obu form, które znalazł w Warlocku. Evolutionary pyta, czy teraz może odejść wolno, ale Ultron/Warlock mówi, że ma dla niego jeszcze jedno zadanie. Skoro Supremor sprowadził go, by wyhodował zupełnie nowy szczep Kree, on chce, aby teraz wyhodował dla niego armię Warlocków, która zastąpi kolektyw Phalanx.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Annihilation: Conquest #5 Annihilation: Conquest #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.