Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #3

Hulk vol. 2 #3

Hulk vol. 2 #3

"Creatures on the loose"

Postacie
Zapowiedź

To nie są żadne alternatywne zdarzenia, tylko bitwa, o której myśleliście, że już jej nigdy nie zobaczycie. Hulk kontra Abomination! Tego jeszcze nie było. Zaraz, zaraz. Było i to nawet wiele razy. Ale jeszcze nigdy w ten sposób.

Cytat

Bruce: "Do you think <koff> after all these years you think <koff><koff> I don't know how to hold my breath?"

Streszczenie

Świt. Opuszczona łąka w New Jersey. Przed chwilą rozbił się tu helicarrier. Chociaż nikt nie ucierpiał w tym wypadku, sam pojazd uległ całkowitemu zniszczeniu. Iron Man analizuje sytuację. Dowiaduje się, że jedynymi osobami z załogi, których los pozostaje nieznany, są agent Quartermain, doktor Samson i generał Ross. Tony rozkazuje Marii natychmiast odnaleźć zaginioną trójkę. Zanim jednak Hill zastosuje się do polecenia, informuje szefa o pewnym filmie, który ten powinien obejrzeć. Jest to zapis z kamery monitorującej celę Bruce'a Bannera. Stark włącza odtwarzanie.

Film jest zapisem rozmowy Bruce'a z Leonardem i Thadeusem [ich spotkanie miało miejsce w "Hulk" vol.2 #1 - przyp. DG]. Mężczyźni zastanawiają się kim jest nowy Hulk. Banner sugeruje, że czerwony może, choć nie musi, być kolejną fizyczną manifestacją jego umysłu. Ross zasypuje więźnia kolejnymi pytaniami. Kto i dlaczego zabił Abomination? Dlaczego czerwony pozostawia po sobie radioaktywne ślady? Dlaczego używa broni palnej? Doktor jest w stanie odpowiedzieć mu tylko na jedno. Jeśli monstrum emituje promieniowanie, oznacza to, że musi być osobą, która wcześniej była naświetlona promieniami gamma. Zanim jeszcze ostatni kontakt z energią przemienił delikwenta w Hulka. Na zakończenie rozmowy, Bruce prosi generała o słowo na osobności. Gdy Samson oddala się, Banner szepcze coś do Thadeusa. Robi to jednak tak cicho, że zapis z kamery nie pozwala rozróżnić wypowiedzianych słów. Doprowadza to Starka do furii.

Baza Gamma w Nevadzie. Teraz. Nowy Hulk walczy z nowym Abomination. Po jednym z ciosów wroga, czerwony ląduje w pobliżu budki mechanicznego dozorcy. Zdezorientowany pozwala robotowi na przeskanowanie siatkówki swojego oka. Zostaje zidentyfikowany, jednak niszczy sprzęt zanim jego dane personalne zostają głośno przeczytane. W dalszym zamieszaniu, potwory dostają się na ściśle chroniony obszar. Ich obecność uaktywnia systemy zabezpieczeń. Z ukrytych w piasku zapadni wysuwają się ogromne karabiny maszynowe i rozpoczynają ostrzał intruzów. Hulk chwyta broń i używa jej do dalszej walki. Kule nie przebijają jednak pancerza A-Bomb. Czerwony zaczyna więc własnymi pięściami wbijać go w ziemię.

Potężna fala uderzeniowa dociera aż do umieszczonej prawie dziesięć kilometrów niżej celi Bannera. Cały podziemny kompleks zaczyna zapadać się. Bruce próbuje uciec ze szklanej klatki i uratować swoje życie. Próba ta uruchamia jednak dmuchawy, które wypełniają wnętrze pomieszczenia usypiającym gazem. Doktor wstrzymuje oddech i pozwala sobie na transformację w Hulka [zielonego - przyp. DG].

Na powierzchni walka trwa w najlepsze. Zostaje uruchomiony kolejny program - ze stojącego opodal hangaru zostają wypuszczone harpie - olbrzymie, przypominające ptaki roboty, z których każdy posiada twarz Betty Ross. Ich pierwotnym przeznaczeniem było powstrzymanie przed ewentualną ucieczką starego Hulka. Teraz jednak zmuszone są walczyć zarówno z nowym, jak i jego przeciwnikiem. Po krótkiej batalii mechaniczni strażnicy zostają zniszczeni. Czerwony zamierza kontynuować swój pojedynek z A-Bomb. Niespodziewanie jednak na drodze staje mu jego zielony odpowiednik.

Autor: Don God

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #3 Hulk vol. 2 #3 Hulk vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.