Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #555

Fantastic Four #555

Fantastic Four #555

"World's Greatest" - part II

Postacie
Zapowiedź

Kup ten numer, aby po raz pierwszy ujrzeć nowy dom ludzkości. Także, Torch robiera się do naga, wraz ze super złoczyńcą.

Cytat

Mr. Fantastic: "Besides, a little space is good for a mariage."
Thing: "Yeah, well there's space an' there's the other end o' the universe."

Streszczenie

Uniwersytet Wiedeński, dwadzieścia lat temu. Alyssa oznajmia Reedowi, iż nie powinni być razem, gdyż to ogranicza rozprzestrzenienie geniuszy w puli genetycznej. W każdym razie na dzień dzisiejszy - jutro może być zupełnie inaczej.

Nu-World, dzisiaj. Richards jest zafascynowany olbrzymią kopią Ziemi, na którą przyprowadzili go Castle'owie. Małżonkowie tłumaczą mu, że Earth-Trust zostało założone przez najzamożniejszych ludzi na świecie, gdy zorientowali się, iż w ciągu dziesięciu lat Ziemia nie będzie się nadawała do zamieszkania. Nu-World jest dokładną kopią Ziemi, jednak z kilkoma wyjątkami - nie zduplikowano na niej pustynniejących terenów i zniszczeń dokonanych w lasach tropikalnych. Także wszelka broń została zakazana, a o porządek ma dbać Cap - niezniszczalny robot wyposażony w cały arsenał środków. Przedstawiają również Reedowi inne urządzenia, mające zrewolucjonizować ludzkie życie. Potrzebują jednak jego pomocy, aby zakończyć budowę. Reed nie chce zostawiać swojej rodziny i stwierdza, że już wcześniej stawali w obliczu końca świata, jednak Alyssa odpiera, iż tym razem jest inaczej - nie można tego oszukać ani zwalczyć. Mówi, że potrzebują teraz naukowca, a nie bohatera.

Baxter Building. Thing opowiada Reedowi o nauczycielce, z którą był na randce, jednak Richards spieszy się, by złapać tunel na drugi koniec wszechświata. Ben jest zdziwiony tym, że Reed nawet nie zobaczył się z Sue i dziećmi, i podejrzewa, iż to Alyssa znów miesza Richardsowi w głowie, lecz ten bagatelizuje jego ostrzeżenia i znika w portalu.

W swoim nowym mieszkaniu Johnny Storm zostaje obudzony przez telefon od swojego menadżera - Miguela, który od dwóch godzin czeka na niego wraz z zespołem. Torch szybko ubiera się i wylatuje, jednak po drodze widzi konwój przewożący ładunek diamentów zaatakowany przez nieznaną superłotrzycę. Wywiązuje się między nimi walka, podczas której oboje lądują w pustym budynku, a dziewczyna niespodziewanie podchodzi do Johnny'ego i go całuje.

Baza Earth-Trust. W stołówce Ted Castle zastanawia się, czy Alyssa wciąż jeszcze darzy uczuciami Reeda. Mimo że żona stanowczo temu zaprzecza, doktor sądzi, iż jest zła, bo kto inny bawi się jej zabawką. W tej chwili w bazie włącza się alarm. Okazuje się, iż Cap uciekł. Gdy usłyszał, jak Castle'owie rozmawiają z Richardsem o żołnierzach, musiał się zdecydować ich odnaleźć. Teraz zmierza na zachód.

Alaska. Kilku uzbrojonych mężczyzn popada w osłupienie, gdy na swojej drodze spotykają stojącego w śnieżycy gigantycznego robota.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Fantastic Four #555 Fantastic Four #555

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.