Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 3 » The Ultimates 3 #5

The Ultimates 3 #5

The Ultimates 3 #5

"Sex, Lies & DVD" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Wreszcie dowiadujemy się, kto i dlaczego zabił Scarlet Witch. Ale odpowiedziom towarzyszą kolejne zdrady, tajemnice, kolejne morderstwo, a wszystko to prowadzi do Ultimatum.

Cytat

Magneto: "For what they done. For what this world has done. For killing my children. They will all pay the ultimate price!"

Streszczenie

Hank i Jan podsłuchują Ultrona. Dowiadują się dzięki temu, iż był on tym robotem, który flirtował z Wandą [The Ultimates 2 #6 - red], i dzięki jej mocy stało się coś niewyobrażalnego - maszyna pokochała człowieka. Obsesja zdobycia młodej mutantki pchnęła Ultrona do działań - stworzenia i wysłania sztucznego Venoma w celu porwania obiektu pożądania, ujawnienia taśm z Tonym i Natashą oraz otrucia Pyma. Okazało się także, iż to Ultron, który przyjął postać Pyma i nazwał się Yellowjacket, zastrzelił Wandę, a także uwięził i podmienił Starka na robota. Chciał, zabijąc Scarlet Witch, sprowokować Magneto do wojny z ludzkością, z której zwycięsko wyszłyby maszyny.

W Savage Land do walki włączają się sztuczni Ultimates. Razem z nimi dostali się tu też Hank i Jan oraz uwolniony przez nich Stark.

Wolverine ratuje Black Panthera przed śmiercią z ręki Juggernauta. Captain, bo to on ukrywa się pod czarnym kostiumem, kończy walkę z mutantem za pomocą tarczy, którą przyniósł mu Iron Man. Ultimates zbierają się.

Valkyrie uwalnia się z iluzji Masterminda. Zabija go i okalecza Pyro.

Ultimates walczą z robotami i Magneto. Dołącza do nich Thor. Pym pokonuje Yellowjacketa. Po tym reszta robotów przestaje funkcjonować. Hawkeye strzela do Magneto, kulę przyjmuje na siebie Pietro.

Magneto odchodzi z pola walki z ciałem syna. Poprzysięga ludzkości zemstę.

Okazuje się, że za wszystkimi poczynaniami Ultronów stoi ich prawdziwy pan - Doctor Doom.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 3 #5 The Ultimates 3 #5 The Ultimates 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.