Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #558

Amazing Spider-Man #558

Amazing Spider-Man #558

"Freak the Third"

Postacie
Zapowiedź

Freak powraca silniejszy niż kiedykolwiek (tak jakby tego "kiedykolwiek" było niewiadomo ile). Mało, mówicie? To macie jeszcze na dokładkę Menace'a, Curta Connorsa, ciocię May i całą masę niewinnych gapiów. A wszystko napisane przez Boba Gale'a i narysowane przez Barry'ego "The Order" Kitsona.

Cytat

May (w myślach - słysząc, że Pete się wyprowadza): "Yessss!"

Streszczenie

Peter Parker budzi się z krzykiem z koszmaru, w którym Freak ściągnął mu maskę Spider-Mana i ujawnił jego tożsamość. Do pokoju wchodzi ciocia May i uspokaja go. Dokonując porannej toalety, Pete postanawia porozmawiać o Freaku z doktorem Connorsem. Potem, przy śniadaniu oznajmia ciotce, że prawdopodobnie niedługo wyprowadzi się od niej.

W laboratorium Connorsa. Spidey pyta doktora o Freaka. Curt stwierdza, że kokon stwora prawdopodobnie otworzy się dzisiaj, a wciąż nie wiedzą, gdzie on się znajduje. Mówi również, że przygotował preparat, który utrzyma Freaka w kokonie, a teraz ma zamiar wyruszyć na poszukiwania stwora. Spider-Man daje Connorsowi numer swojej komórki, aby ten mógł w porę się z nim skontaktować. Doktor stwierdza, że jeśli Freak wyjdzie z kokonu, bohater będzie musiał go zabić. Spidey nie chce na to przystać i prosi przyjaciela, by pośpieszył się z poszukiwaniami.

J. Jonah Jameson wkracza do swego domu, od progu zaczynając krzyczeć na swoją żonę. Służąca informuje go, że Marla wyjechała, zostawiając mu kasetę video. Na nagraniu żona mówi, że wyjechała i zmieniła numer telefonu, by na razie nie mógł jej odnaleźć. Sprzedała "Daily Bugle" dla jego dobra, ale nie chce o tym z nim rozmawiać, dopóki on w pełni nie wyzdrowieje.

Randall Crowne ogląda w telewizji wiec swojego kontrkandydata na burmistrza, Billa Hollistera. Przemawia na nim Martin Li, który zdecydował się poprzeć kandydaturę Billa. Crowne stwierdza, że skoro Li nie może być przekupiony, jest niebezpieczny i każe swojemu asystentowi umieścić go na "liście".

Peter robi zdjęcia na wiecu. Nagle odzywa się jego komórka - dzwoni Curt Connors, twierdząc, że ustalił, na którym wysypisku może znajdować się kokon Freaka. W tym czasie nad tłumem zebranych pojawia się Menace, wykrzykując w stronę Hollistera, by wycofał się z kandydowania. Pete przebiera się po kryjomu w kostium i atakuje przestępcę. Walczą krótko, bo po chwili Menace ucieka. Spider-Man nie ma czasu na pościg, gdyż priorytetem teraz jest dla niego odnalezienie Freaka.

W momencie, w którym Spidey przybywa na wysypisko, otwiera się kokon Freaka i narkoman wychodzi na zewnątrz, potężniejszy niż przedtem. Rozpoczyna się walka, podczas której na miejsce trafia dr Connors ze swoim preparatem. Spider-Man wpada na pomysł, by powiedzieć Freakowi, że Curt przywiózł narkotyki. Słysząc tę wiadomość, narkoman rzuca się na substancję, która go obezwładnia i zamyka z powrotem w kokonie.

Później Peter wraz z Harrym Osbornem oglądają w telewizji Lily Hollister zapowiadającą, że nie podda się groźbom Menace'a. Osborn wydaje się nie być zaniepokojony zagrożeniem ze strony przestępcy, co poważnie daje do myślenia Parkerowi.

Mężczyźni w ochronnych strojach wypakowują z ciężarówki kokon Freaka. Jeden z nich odrywa w tym czasie tabliczkę z napisem NYPD, ujawniając prawdziwego właściciela pojazdu. Okazuje się, że od tej chwili kokon znajduje się w posiadaniu Oscorp Enterprises.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #558

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.