Avalon » Serie komiksowe » King-Size Hulk » King-Size Hulk

King-Size Hulk

King-Size Hulk

"Where monsters dwell"

Postacie
Zapowiedź

Hulk kontra She-Hulk! Hulk kontra Wendigo! Hulk kontra... Ach, za dużo tego jak na komiks regularnych rozmiarów! Miażdżenie i walenie! Zgniatanie i łamanie! Niszczenie i mielenie! Trzy historie w jednym, dające podwaliny pod kolejną historię z Hulkiem.
Plus przedruki takich perełek, jak Incredible Hulk vol. 2 #181 czy Avengers #83.

Streszczenie

[poniższe wydarzenia mają miejsce po tych przedstawionych w Hulk #1 - przyp. nietendon]

Czerwony Hulk ląduje gdzieś w lesie na Alasce. Zabija jagnię, po czym piecze je w ognisku. Zapach przyciąga Wendigo. Istota wyskakuje z krzaków i atakuje olbrzyma. Zadaje mu lekkie obrażenia, jednak już po chwili sama zostaje poważnie okaleczona i dekapitowana przy pomocy noża. Oprawca oddala się, wykonując potężny skok. Na miejsce jatki przybywają tymczasem inni członkowie stada zabitej kreatury i zaczynają ją pożerać.

Generał Ross czyta w swoim gabinecie wnioski spisane na szybko przez Bannera. Trafnie identyfikuje on istotę uchwyconą na zdjęciu satelitarnym jako jednego z Wendigo. Analizując odczyty dotyczące promieniowania gamma pozostawionego na miejscu walki, naukowiec zauważa ciekawą zależność - Hulk produkuje tym większe ilości radioaktywnej energii, im bardziej jest wściekły.


"Wait until dark"

Postacie:
* Iron Man, Maria Hill, She-Hulk, Red Hulk

[wydarzenia z tego rozdziału mają miejsce podczas Hulk #2 - przyp. nietendon]

Helicarrier. She-Hulk przysłuchuje się coraz bardziej zbaczającej z tematu rozmowie Starka i Hill. Nagle ściana zostaje rozerwana i Jennifer zostaje pochwycona przez ogromne czerwone ręce i wyciągnięta na zewnątrz. Hulk zabiera Shulkie w odosobnione miejsce. Kobieta bierze swego porywacza za Bruce'a, jednak ten oznajmia, że nie jest Bannerem. Rozpoczyna się nierówna walka, w wyniku której bohaterka zostaje bez problemu pokonana. Olbrzym zapewnia She-Hulk, że gdyby chciał, mógłby ją bez problemu zabić. Potem pozbawia Jen przytomności.

Gdy Shulkie odzyskuje świadomość, od razu kieruje swe kroki na górny pokład Helicarriera. Trwa tam walka pomiędzy Hulkiem, a Iron Manem.


"The death and life of the Abomination"

Postacie:
* generał Ross (narrator)
* w retrospekcji: Hulk, Leonard Samson, Maria Hill, Iron Man, She-Hulk, Abomination, Nadia Blonsky

[ten rozdział jest naturalną kontynuacją rozdziału pierwszego - przyp. nietendon]

Przeczytawszy notatki sporządzone przez Bannera, Ross pisze raport, który wkrótce wyląduje na biurku Tony'ego Starka. W pisanym przez siebie tekście, generał przypomina czytającym o tym, że Blonsky poddał się przemianie w Abomination z własnej woli. Był radzieckim szpiegiem, któremu powierzono zadanie wykradnięcia danych, dotyczących projektu Gamma. Jako napromieniowany potwór Emil wyrządził ludziom mnóstwo krzywdy i wielokrotnie starał się zdobyć kontrolę nad Hulkiem. Teraz, gdy został zamordowany przez Czerwonego, raczej nie ma nikogo, kto by po nim płakał. W przeciwieństwie do Betty, która straciła życie z winy Abomination.


Uwagi:
* komiks zawiera również przedruki Incredible Hulk vol. 2 #181 i Avengers #83 oraz szkice Arthura Adamsa
* każdy rozdział rysowany jest przez innego artystę

Autor: nietendon (formerly known as Don God)

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.