Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #562

Amazing Spider-Man #562

Amazing Spider-Man #562

"The Other Spider-Man"

Postacie
Zapowiedź

Spidey kontra... Spidey? (!!!!!) Bob Gale i nowy rysownik w TASM Mike McKone odpowiedzą na następujące pytanie - kim jest drugi Spider-Man? Eee, to chyba nie jest początek kolejnej Sagi Klonów, nie? Jeśli jednak jest, wszelke skargi Marvel każe wysyłać do roku 1994. Cokolwiek to ma oznaczać.

Cytat

Matka Bookiego: "If you'd been a girl, Johnny, I wouldn't have to put up with this crap every morning."
Bookie: "You lost that bet 39 years ago, Ma!! Get over it! Anyway, I had nothin' to do with it, so rag on dad. He was the donor."
Ojciec: "I ain't so sure. Loser like you, maybe you're the mailman's son."

Streszczenie

Na rozmowie kwalifikacyjnej w redakcji magazynu "New York Now" Peter dowiaduje się, że pomimo niezłych zdjęć nie zostanie zatrudniony. Szkodzi mu opinia, jaką w środowisku wyrobił mu Dexter Bennett, a poza tym wydawcy gazet i czasopism nie chcą zadzierać z właścicielem "The DB", zatrudniając kogoś z jego "czarnej listy". Jedyną szansą Parkera na wymazanie się z niej jest przyjaźń z kimś, kto jest nie tylko bogaty, ale i wpływowy.

Trochę później Pete rozmawia z Betty Brant o swojej sytuacji. Po chwili zmieniają temat na opisywaną przez dziennikarkę sprawę mordercy, który używa nadajników Spider-Mana. Okazuje się, że niedawno jego ofiarą padł Roy Dreimeyer, jeden ze znanych krytyków działalności zamaskowanych bohaterów. Jak twierdzi jego córka, Dreimeyer miał dołączyć do sztabu wyborczego kandydata na burmistrza Randalla Crowne'a, a także napisał artykuł potępiający Spider-Mana. Betty naprawdę zaczyna się zastanawiać, czy konflikt między bohaterami [Civil War - Jaro] nie odcisnął na Pajęczaku trwalszego śladu, niż się wydaje.

W Barze Bez Nazwy superprzestępcy oglądają w telewizji wyzwanie, jakie Basher rzuca Spider-Manowi. Chwilę potem Bookie zaczyna przyjmować zakłady od bywalców knajpy.

Peter w nowym mieszkaniu czyta w Internecie o wyzwaniu rzuconym przez Bashera, zastanawiając się, kiedy walczył z tym osobnikiem. Pyta swego współlokatora Vina Gonzalesa, czy policja zajmie się Basherem, skoro wiedzą, gdzie będzie on czekał na Spider-Mana. Policjant odpiera, że nie mają na niego nic, więc nie mogą mu też nic zrobić. Zagaduje Pete'a o jego zdjęcia w "The DB", gdyż od jakiegoś czasu nie widział tam żadnych. Parker odpowiada wymijająco, nie chcąc przyznać się, że stracił pracę.

W domu w New Jersey Bookie je śniadanie ze swoimi rodzicami. Posiłek szybko kończy się kłótnią o pieniądze, które bukmacherowi pożyczył ojciec. Gdy Bookie zapewnia go, że niedługo mu je odda, starszy mężczyzna domyśla się, że syn musiał ustawić całą sytuację z wyzwaniem Bashera.

Na dachu jednego z nowojorskich budynków Basher, filmowany przez kamerzystę, czeka na Spider-Mana. Przestępcy w Barze Bez Nazwy obstawiają w większości, że bohater w ogóle się nie pojawi. Tymczasem niedaleko budynku, na którym czeka Basher, Peter Parker dzięki pajęczemu zmysłowi orientuje się, że coś jest nie tak. Patrzy w górę i - oczywiście ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu - widzi Spider-Mana nokautującego wyzywającego go śmiałka. Natychmiast przebiera się w kostium i rusza za podszywającą się pod niego postacią, co oczywiście jest transmitowane przez telewizję.

Dwóch Spider-Manów widzą też na ekranie przestępcy w Barze Bez Nazwy. Natychmiast wyczuwają podstęp Bookiego i chcą go zaatakować. Bukmacher próbuje wmówić im, że równie dobrze fałszywy Spidey mógł zostać wynajęty przez kogoś, kto obstawił pojawienie się bohatera. Ku jego zmartwieniu okazuje się, że nikt nie typował takiego przebiegu zdarzeń.

Spider-Man po krótkim pościgu chwyta podszywającą się pod niego osobę i ściąga jej maskę. Jest pod nią twarz fioletowowłosej kobiety, którą okazuje się niedawna przeciwniczka bohatera - Screwball [TASM #559 - J.]. Dziewczyna tłumaczy Spideyowi, że została wynajęta przez Bookiego, po czym podaje namiary na Bar Bez Nazwy. Po kilku chwilach bohater odnajduje knajpę, zaskakując w niej niczego nie spodziewających się przestępców.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #562 Amazing Spider-Man #562

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.