Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #563

Amazing Spider-Man #563

Postacie
Zapowiedź

Gdy Spidey zjawi się w Barze Bez Nazwy, Bookie i Enforcers zadbają o to, by się nie nudził. Całość ma się skończyć na Coney Island, a Marvelowi zapowiadacze twierdzą, że nie mają pojęcia, co Gale pił podczas pisania tego numeru, ale musiało to być coś baaardzo konkretnego.

Cytat

Ojciec Bookie'ego: "You're funny, Spider-Man. You're one of the two funniest super heroes. Bet you don't know who the other one is."
Spidey: "The Hulk."

Streszczenie

W Barze Bez Nazwy przestępcy zaczynają bójkę ze Spider-Manem. Zostaje ona przerwana przez barmana, który z shotgunem w ręku przypomina, że to miejsce jest schronieniem dla ściganych przez prawo - do nich należy teraz również Spidey. Zapytany, czego tu szuka, bohater chce informacji na temat Bookie'ego. Kiedy nikt nie chce mu ich udzielić, siłą wyciąga je od barmana. Okazuje się, że bukmacher mieszka w New Jersey. Spidey udaje się tam, podczas gdy barman pospiesznie do kogoś dzwoni.

Ciocia May przyrządza zupę w charytatywnej kuchni, podczas gdy jeden z jedzących tam przewraca się, raniąc sobie nogę. Po zjedzeniu potrawy staruszki, mężczyznę niespodziewanie przestaje boleć kończyna [a redaktor dopisuje tam, że na wyjaśnienie tego przyjdzie zaczekać - Jaro].

Spidey przybywa do domu Bookie'ego, jednak zastaje tam jedynie jego ojca. Mężczyzna krzyczy, że Enforcers porwali mu syna i zabrali go na Coney Island. Bohater chce, by zajęła się tym Jackpot, żartując przy okazji na temat tego, że jest posądzany o morderstwa [sprawa "nadajnikowego mordercy" - J.]. Słyszy wówczas, że jest w to wrabiany, co wzbudza jego podejrzenia i wyciąga ze starszego mężczyzny, że Bookie przyjmuje zakłady także na wynik rozstrzygnięcia tej sprawy. Postanawia zabrać go ze sobą na Coney Island, by wyciągnąć więcej od bukmachera.

W wesołym miasteczku na wyspie Enforcers dręczą Bookie'ego, podczas gdy barman w Barze Bez Nazwy przyjmuje zakłady. Na Coney Island przybywa Spidey z ojcem bukmachera, po czym wywiązuje się walka, w wyniku której przestępcy zostają szybko pokonani. Ostatni na placu boju jest Ox, który jednak szybko rezygnuje z walki. Wówczas podchodzi do niego ojciec Bookie'ego z pretensjami, że jeśli się podda, pomiesza mu sytuację z zakładami. Po chwili wszyscy zaczynają rozumieć, że starszy mężczyzna wraz z barmanem przyjmowali zakłady w sprawie tego, co stanie się z bukmacherem. Spidey oczywiście wymierza mu odpowiednią karę, na jakiś czas wieszając go związanego na karuzeli. Rozmawia potem z Bookie'em na temat "nadajnikowego mordercy", nie dowiaduje się jednak na ten temat niczego nowego.

Enforcers zastanawiają się, jak Ox sprawił, że Spidey ich wypuścił. Ten nie chce odpowiedzieć, zaprzecza jednak, jakoby się poddał. Później, stojąc w urzędzie pracy, Parker dzwoni do swojej ciotki, pytając, czy ktoś złożył w jadłodajni jakiś datek. May dziwi się, skąd Peter o tym wiedział. Ten odpowiada, że po prostu z kimś się założył.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #563

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.