Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #564

Amazing Spider-Man #564

Postacie
Zapowiedź

W tym numerze Spidey, Vin Gonzales i znany ze Swing Shift Overdrive będą uczestnikami pościgu wokół Nowego Jorku. OK, ale czy do pokazania czegoś takiego potrzeba koniecznie aż trzech scenarzystów? Okazuje się, że tak - gdyż każdy z nich opisze tę samą historię widzianą oczami innego bohatera.

Cytat

Dzieciak z autobusu, wskakując do sieci Spideya: "Cowabunga!"
Jego kolega: "Dude, nobody says 'cowabunga' anymore."

Streszczenie

Spidey ściga pędzącego samochodem Overdrive'a. Udaje mu się zatrzymać pojazd, ale przestępca w porę z niego ucieka. W dalszym pościgu przeszkadza funkcjonariusz Gonzales, który zaczyna mierzyć do Spider-Mana z pistoletu. Bohater nie przejmuje się tym i znów rusza za Overdrive'em.

Ten tymczasem porywa szkolny autobus, po czym używa na nim swoich zdolności, tym samym najwyraźniej go tuningując [... - Jaro]. Po chwili do pojazdu wpada Spidey, lecz po krótkiej walce zostaje z niego wyrzucony. Overdrive grozi bronią kierowcy autobusu, przez co Spider-Man musi zmienić taktykę. Udaje mu się bezpiecznie wydostać z pojazdu uczniów, jednak gdy się odwraca, nie widzi już swojego przeciwnika.

Godzinę wcześniej - Vin Gonzales ma nieprzyjemną rozmowę ze swym współlokatorem Peterem Parkerem na temat jego braku pracy. Potem udaje się na mecz baseballowy wraz z ojcem, lecz w dotarciu na stadion przeszkadza mu pojawienie się Spider-Mana i Overdrive'a. Zaczyna mierzyć do bohatera z pistoletu, jednak gdy ten go ignoruje, łapie szybko taksówkę i jedzie za nim. Dopada do Spideya, gdy ten wysiada ze stuningowanego autobusu, lecz ponownie zostaje przez niego zignorowany. Trochę później starszy policjant uświadamia Vinowi, że nie może przedkładać pracy nad życie prywatne.

Godzinę później - Overdrive dostaje wycisk od zbirów Mr. Negative'a. Chce on wiedzieć, co stało się z urządzeniem, które miało mu zostać dostarczone. Brawurowy kierowca opowiada o tym, jak był ścigany przez Spider-Mana, lecz ostatecznie udało mu się uciec. Ku niezadowoleniu Negative'a okazuje się jednak, że urządzenie, które miał zdobyć Overdrive, zostało przechwycone podczas pościgu przez policję.

Carlie Cooper pokazuje Vinowi broń, którą odzyskali od Overdrive'a. Chwali Gonzalesa za to, że pomógł w pościgu, a ten proponuje jej wspólne wyjście na mecz z nim i jego ojcem.

Zbiry Mr. Negative'a wrzucają Overdrive'a do bagażnika. Boss każe im się go pozbyć, przy okazji wydając też rozkaz odbicia jego urządzenia z komisariatu policji. W tym ma się przydać detektyw Willomby, który jest przez niego przekupiony. Po chwili, ku zaskoczeniu wszystkich, samochód Negative'a zostaje stuningowany i Overdrive ucieka nim w siną dal.

Peter przychodzi na rozmowę o pracę, jednak okazuje się, że właśnie to właśnie to laboratorium, z którego Overdrive wykradł broń dla Mr. Negative'a. Dwaj naukowcy tłumaczą zawiedzionemu Parkerowi, że przez dokonane zniszczenia nie mają już funduszy na kolejny etat.

Tymczasem w redakcji "The DB" Dexter Bennett, który przypadkowo był świadkiem wcześniejszego pościgu, z dumą spogląda na pierwszą stronę gazety. Widnieje na niej nagłówek sugerujący, że całe zajście było zamachem na jego osobę.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #564

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.