Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man: Extra! » Amazing Spider-Man: Extra! #1

Amazing Spider-Man: Extra! #1

Amazing Spider-Man: Extra! #1

"Death of a Wise Guy"

Postacie
Zapowiedź

TASM trzy razy w miesiącu to dla Was za mało? No to macie one-shota z trzema historiami, które będą miały dość znaczący wpływ na kolejne przygody Spider-Mana. A, i Hammerhead powraca, co ma być znakiem tego, co ma wkrótce nadejść.

Cytat

Hammerhead: "No anesthetic. I... I want to feel it... Get fixed."

Streszczenie

Trwa reanimacja Hammerheada, trafionego w głowę adamantowym pociskiem.

40 lat temu we Włoszech, pewien rosyjski chłopiec za wszelką cenę chciał się upodobnić do mieszkańców tego kraju. Nie spotykało się to z aprobatą jego ojca, który na dźwięk włoskiego tłukł chłopaka po głowie. Dzieciak dostawał też lanie w szkole, gdyż pomimo rosyjskiego akcentu, uparcie próbował udawać Włocha. Tam też dostał ksywę "Hammerhead".

Z Hammerheadem jest coraz gorzej, lecz w porę przybywa po niego helikopter. Nie ma go jednak zabrać do szpitala.

Młody Hammerhead zabił swojego szkolnego prześladowcę, zostając zauważonym przez pewnego przestępcę. Dzięki temu stał się zbirem na usługach mafii.

W krytycznym stanie przestępca zostaje dostarczony do laboratorium. Ktoś z personelu każe powiadomić o tym szefa.

Ojciec Hammerheada nie chciał płacić mafii haraczu, musiał więc zostać ukarany. Traf chciał, że wśród katujących go silnorękich był również jego syn. Hammerhead nie oszczędził jednak swojego ojca. Wręcz przeciwnie - sam go zabił. Wkrótce potem wyjechał do Stanów. Pewnego dnia został mocno skatowany, jednak uratował go doktor Harrow, który zastąpił jego pokruszoną czaszkę twardym metalem.

Doktor Tramma operuje Hammerheada, a osobą, która zleciła całą akcję, okazuje się Mr. Negative. Ranny przestępca po pewnym czasie odzyskuje przytomność i dowiaduje się, że Negative chce uratować jego życie w zamian za jego późniejszą pracę dla niego. Hammerhead początkowo nie chce przystać na tę ofertę, ostatecznie jednak zgadza się na dalszą operację. Ku uciesze doktor Trammy, nie chce znieczulenia przy wszczepianiu nowego szkieletu.


Scenariusz: Zeb Wells
Rysunki: Patrick Olliffe

"Birthday Boy"

Postacie:
* Peter Parker
* Harry Osborn, Lily Hollister
* Trapster
* Jay Hunter i inni znajomi Harry'ego

Harry Osborn próbuje się dodzwonić do Petera, który ciągle jednak odrzuca rozmowę. Wściekły wychodzi wraz z Lily z mieszkania, by zdążyć na swe przyjęcie urodzinowe. Pete w tym czasie walczy z Trapsterem, który jako broni używa kleistej substancji. Spidey szybko rozprawia się z przestępcą, kiedy jednak udaje się na miejsce imprezy przyjaciela i chce przebrać się na dachu budynku, okazuje się, że maska przylepiła mu się do włosów. Zakłada ją więc jak chustkę na głowę i tak idzie na przyjęcie. Kilka osób wyśmiewa go za to, a wśród nich jest Jay Hunter, znajomy Harry'ego, który może zainwestować w Coffee Bean. Po pewnym czasie, gdy Harry'ego nie ma w pobliżu, Jay zaczyna niewybrednie żartować z rodziny Osbornów. Pete reaguje na to i wywiązuje się bójka. Harry wyprowadza Parkera na zewnątrz i ma do niego pretensje, ten jednak opowiada mu, o co poszło i po chwili obaj przyjaciele zgodnie opuszczają przyjęcie i idą na pizzę.


Scenariusz: Marc Guggenheim
Rysunki: Marcos Martin

"Character Assassination" - Interlude: "The Spartacus Gambit"

Postacie:
* Spider-Man, Matt Murdock
* prokurator Chris Dingess, mecenas Matthew Dowd
* przebrani w kostium Spider-Mana: Ronin, Patriot, Arana, Black Cat, Iron Fist, Nightcrawler, Shang-Chi

[Uwaga: Historia ma miejsce kilka tygodni po ostatnich wydarzeniach z TASM.]

Matt Murdock broni przed sądem Spider-Mana. Bohater, z ręką na temblaku stojąc na miejscu oskarżonego, nie przyznaje się do winy. Murdock próbuje wywalczyć kaucję, jednak sędzina się na to nie zgadza. Po chwili na sali pojawia się adwokat mężczyzny, który pozwał Spider-Mana z cywilnego powództwa za zniszczenie swojego samochodu [poprzednie numery - J.]. Postuluje, by bohater został zdemaskowany.

Po przerwie w obradach Murdock próbuje uniknąć zdemaskowania Spider-Mana, jednak okazuje się, że sprawa o powództwo tego wymaga. Matt prosi o dzień przerwy w obradach.

Następnego dnia Matt przed wejściem na salę daje Spider-Manowi kodeks karny. Już po rozpoczęciu dalszej części procesu na sali pojawia się kilka osób przebranych za Spider-Mana. Murdock udowadnia w ten sposób, że auto powoda, mogło być zniszczone przez kogoś w kostiumie Spideya, niekoniecznie przez niego samego. Sędzina zgadza się z adwokatem.

Później, na osobności Matt tłumaczy Spider-Manowi, że kilku przyjaciół pomogło mu zaaranżować przedstawienie w sądzie. Każe bohaterowi zajrzeć do książki. Gdy ten ją otwiera, widzi schowaną w niej wyrzutnię sieci.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man: Extra! #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.