Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #29

Ms. Marvel vol. 2 #29

Ms. Marvel vol. 2 #29

"Secret Invasion: The Battle Of Manhattan" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Baczność! Armia Skrullów pustoszy Nowy Jork i tylko Ms. Marvel może powstrzymać hordy najeźdźców.

Cytat

Carol: "(...) in the distance I can hear explosions, and gunfire, and screams. But I never hear sirens. I never hear the sound of the city reacting. All I hear is Manhattan being attacked. Beaten. And with every dead Skrull, I become more determined than ever to kill all of these animals. To stack their bodies in Times Square… And to have one hell of a bonefire."

Streszczenie

Gdy ogromny Skrull atakuje, budynki na jego drodze walą się jak konstrukcje z klocków. Miss Marvel stara się ze wszystkich sił uratować ich mieszkańców, ale w trakcie dociera do niej, że nie jest dość szybka. Próbuje pocieszać się, że ludzie uciekli, gdy tylko zaczął się atak, ale sama nie bardzo to wierzy, a jej frustracja narasta. Mimo zmęczenia, zrywa się do ataku i z bliska strzela promieniem energii w oko Skrulla, przebijając czaszkę. Niestety, problem ze zmiennokształtnymi polega na tym, że nie wszyscy mają najważniejsze organy we właściwym miejscu. Ponieważ jej atak tylko rozdrażnił olbrzyma, Carol zmuszona jest improwizować. Porywa maszt antenowy z pobliskiego budynku i przebija nim Skrulla, a potem poprawia najsilniejszym wyładowaniem energii, na jakie ją stać w tej chwili. Na koniec upewnia się, że gigant nie spadnie na zamieszkałe budynki, rzucając go na ulicę. Gdy upewnia się, że tym razem przeciwnik jest martwy, słyszy znajomy głos, wzywający ją. To agent Sum, który dołączył do grupy cywilów, których próbowała chronić, a teraz ostrożnie pyta, dlaczego twierdzą, że strzelała do nich. Carol odpowiada tylko, że wymagała tego sytuacja, a gdy on spogląda podejrzliwie przypomina, że już kiedyś błędnie ją ocenił, a potem przepraszał. Sum pyta, gdzie są Avengers, więc opowiada mu, co się wydarzyło w Savage Land [Secret Invasion mini, gdyby ktoś jeszcze nie czytał - Gil], po czym uzgadniają, że najlepiej będzie ukryć cywilów w Stark Tower. Rozmowę przerywa pojawienie się kolejnych Skrullów. W czasie walki, Carol zdaje sobie sprawę, że w mieście nie słychać żadnych syren ani innych odgłosów reakcji, a jedynie krzyki i wybuchy - zupełnie jakby Nowy Jork był bity i nie mógł nic zrobić.

Po zakończeniu bitwy, Miss Marvel postanawia sprawdzić, czy wszystko w porządku z wieżą, a gdy dociera na miejsce odkrywa, że została całkowicie zablokowana przez system bezpieczeństwa. Próbuje go obejść i otworzyć drzwi, ale nie pozwala jej na to obcy wirus. Wraca więc do pozostałych i oświadcza, że potrzebują nowego planu. Muszą znaleźć bezpieczne miejsce dla cywilów i jednocześnie takie, skąd mogliby nawiązać kontakt z S.H.I.E.L.D.. Zauważa w pobliżu porzucony autobus, więc każe wszystkim wsiąść do niego. Jeden z cywilów pyta, czy jak tego nie zrobią, znowu zacznie do nich strzelać, ale Carol odpowiada tylko, że zostawi go tutaj, a ten pierwszy wskakuje do pojazdu. Sum chce wiedzieć, jaki jest nowy plan, więc Carol wyjaśnia, że chce przenieść wszystkich do więzienia The Raft, bo to twierdza, łatwa do obrony, a na dodatek jest tam analogowe połączenie z bazą S.H.I.E.L.D.. Nagle dobiegają ich odgłosy zbliżającego się kolejnego oddziału Skrullów, więc Miss Marvel każe Sumowi wsiąść do autobusu i ruszać w przeciwnym kierunku obiecując, że dołączy do nich, jak skończy z tym. Gdy tylko on rusza, ona naciera na zbliżającą się falę najeźdźców, zabija jednego i pozwala innym ścigać się, by dać czas na ucieczkę Sumowi i cywilom. Tamci jednak wcale nie mają łatwiej, bo na ich drodze również stają Skrullowie, których Sum taranuje.

Carol ponownie zostaje otoczona i powalona przez najeźdźców. Przebijając sobie drogę na wolność zauważa, że ciągle atakują ją podobni Skrullowie, mający ten sam zestaw zdolności. To poddaje jej pomysł. Znajduje w tłumie Skrulla podobnego do tego, który zniszczył jej Minicarrier i zakładając, że ma zdolności Nitro, atakuje go i zaczyna okładać pięściami. Zgodnie z przewidywaniami, doprowadzony do furii Skrull detonuje się, zabijając większość swoich kompanów.

Sum zmuszony jest zatrzymać autobus, gdy na drodze stają im porzucone samochody. Stwierdza jednak, że osiągnął swój cel, bo zabrał ich daleko od pola bitwy i teraz muszą tylko zaczekać na Miss Marvel. Nie trwa to długo, bo po chwili czują wstrząs i autobus unosi się w powietrze. Carol jest już wykończona, ale ma nadzieję, że będzie mogła odpocząć, gdy już znajdą się w bezpiecznym miejscu. Nie zapowiada się jednak na to, bo gdy stawia autobus na głównym dziedzińcu The Raft, nie ma żadnej reakcji. Wiedząc, że to miejsce ma specjalnie chronione systemy obronne uznaje, że dzieje się coś podejrzanego i postanawia to sprawdzić.

Kiedy wchodzi do głównego budynku, zastaje tam ciemność i nieprzyjemny zapach śmierci. Rozświetla korytarz energią i zauważa dziesiątki ociekających krwią ciał, zwisających z sufitu. Po chwili słyszy słaby głos z głębi korytarza, a podążając za nim znajduje jeszcze żywego strażnika. Uwalnia go i pyta, czy zrobił to jeden z więźniów, zauważając, że masakra wygląda jak jakiś rytualny mord. Tamten mówi jednak, że zrobił to Skrull. I to nie byle jaki Skrull, ale taki, którego inni Skrullowie się bali.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #29 Ms. Marvel vol. 2 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.