Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #124

Iron Man #124

Iron Man #124

"Pieces of Hate"

Postacie
Cytat

Ambasador Carnelii, prosząc Iron Mana o autograf: "For my little niece, of course, you understand. Ha Ha!"

Iron Man: "Certainly, Mr. Ambassador. And what's the young lady's name?"

Ambasador: "Unhhhh...Sergei."

Streszczenie

Atlantic City. Hotel. Melter, Blizzard i Whiplash jednocześnie atakują Iron Mana. Whiplash cieszy się na myśl, że pokona Avengera, jednak Blizzard przypomina mu, że Hammer zabronił im krzywdzić Iron Mana. Bandzior jednak jest tak podekscytowany, że nie zamiaru podporządkować się rozkazowi. Zamierza się batem na Starka, ale zanim go trafia, Beth strzela i kula trafia bat, przełamując go. Blizzard jest wdzięczny kobiecie za powstrzymanie towarzysza, lecz jednocześnie nie może pozwolić jej na dalsze przeszkadzanie. Zamraża jej dłoń wraz z trzymaną w niej bronią.

Stark korzystając z nieuwagi Blizzarda uwalnia się z jego lodowego promienia i atakuje Meltera. Powala go potężnym ciosem, który wbija go piętro niżej. Blizzard tworzy wokół siebie lodową zbroję, jednak nie na wiele się to zdaje, po chwili Tony unieszkodliwia i jego.

Nieopodal Melter próbuje uciec, powstrzymuje go Beth, uderzając go w głowę kawałkiem metalu. Kobieta następnie udziela reprymendy Iron Manowi, któremu wypomina, że to on jest ochroniarzem Starka i powinien sam radzić sobie z problemami. Tony nie może jej powiedzieć, kim jest i odlatuje.

Po chwili do Beth podchodzi, trzymając teczkę, Stark. Tony tłumaczy, że ugrzązł pod gruzami.

Następny dzień. Stark International. Jadąc windą Tony przeprasza Beth za to, że w nocy nie był sobą, zasłania się wypitym szampanem. Kobieta nie narzeka, liczy jednak, że Stark pokaże, na co go stać. Wchodzą do biura, sekretarka Starka, pani Arbogast, mówi mu, że dzwonił Rhodes. Z jego ręką jest lepiej i już w poniedziałek stawi się w pracy. Słysząc dobrą nowinę Anthony zaprasza Bethany na kolację. Ta jednak odmawia, będzie bowiem strzegła ambasadora Carnelii na bankiecie Narodów Zjednoczonych. Arbogast zwraca uwagę swojego szefa na obecność w biurze przedstawiciela senatora Kotznina, Pithinsa, który chce, by Iron Man był także obecny na bankiecie NZ. Stark podpisuje potrzebne dokumenty i robi sobie drinka, mimo, iż zegar wskazuje 9.30 rano. Gdy przedstawiciel senatora opuszcza biuro, Tony wraca myślami do sprawy S.H.I.E.L.D., która chce przejąć jego firmę. Szybko przegląda spis akcjonariuszy i z ulgą widzi, do kogo należy ich część. Jest pewny, że dopóki ta osoba ma je w swoim ręku, dopóty nie musi się niczym martwić. Tony zabiera się do pracy, jednak po dłuższym czasie ciska w kąt nieudane projekty, ubiera zbroję i sfrustrowany wylatuje z biura. Zatrzymuje się przy kobiecie, Pam Sayer, i pomaga naprawić jej auto pełne dzieci.

Biuro Hammera. Okazuje się, że ostatnia dysfunkcja buta zbroi Iron Man to jego sprawka. Mężczyzna jest w stanie kontrolować zbroję Iron Mana. Wiedząc to, Hammer planuje zniszczyć Stark International i przy okazji rozprawić się z Carnelią.

U.N. Plaza. Iron Man przylatuje i frontowymi drzwiami wchodzi do budynku. Odmawia komentarza nagabującym go dziennikarzom. Na miejscu Pithins wprowadza go w temat. Carnelia to państwo odcięte od Wschodu, lecz ostatnio pozwolili firmie Starka zbudować elektrownię. Kraj jest ważny, nie dość, że leży w strategicznym miejscu, to ma wiele cennych surowców.

Sala bankietowa. Iron Man przedstawiony zostaje swojemu fanowi, ambasadorowi Carnelii. Polityk prosi go nawet o autograf. Ambasador następnie przedstawia Iron Manowi Bethany, oboje udają, że się nie znają. Następnie cała trójka podchodzi do mównicy. Ambasador podchodzi do mikrofonu, a Iron Man, przyjacielskim gestem, kładzie mu rękę na plecach. W tym momencie Hammer, oglądający wszystko na ekranie telewizora, każe działać swojemu asystentowi. Zszokowani goście i oficjele są świadkami, jak z ręki Iron Mana wystrzeliwuje laser i zabija ambasadora Carnelii.

Autor: redevil

Galeria numeru

Iron Man #124

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.