Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates » The Ultimates #7

The Ultimates #7

The Ultimates #7

[brak tytułu]

Postacie
Cytat

Banner do Brankina: "Is it true I murdered over three hundred people?"

Streszczenie

Nowy Jork. Przed katedrą św. Patryka zebrali się ludzie, aby uczcić pamięć ofiar ataku Hulka. Jedni się modlą, inni płaczą. Wewnątrz kościoła odprawiana jest msza żałobna w intencji poszkodowanych i ich rodzin. W pierwszym rzędzie siedzą Fury, Stark i Ross. Steve z ambony wygłasza mowę ku pokrzepieniu serc.

W tym samym czasie sanitariusze wnoszą do karetki nieprzytomną Jan. Jej całe ciało pokrywają rany. Podłączona jest do aparatu tlenowego i kroplówki.

Triskelion. Bruce Banner przebywa w specjalnym pomieszczeniu, które uniemożliwia mu wydostanie się na zewnątrz siedziby S.H.I.E.L.D. Podawane mu są leki, które mają utrzymać go w stanie spokoju i otępienia. Odwiedza go gość. Eamonn Brankin. Chce on przejrzeć wyniki badań krwi, a także pomóc Bannerowi w dostosowaniu pomieszczenia do bardziej komfortowego życia. Bruce mówi mu, iż jedna z pielęgniarek, która w czasie incydentu z Hulkiem straciła siostrzenicę, poinformowała go o dzisiejszej ceremonii, jaka miała miejsce w katedrze. Pyta się Brankina, czy to prawda, że zamordował ponad trzystu ludzi. Ten odpowiada, że na chwilę obecną wciąż liczą ciała. Dodaje, że pozytywnym aspektem jest to, że media skupiają się na ludziach ocalonych, nie na ofiarach. Banner mówi, że jego ból jest niewyobrażalny. Dodaje, że gazety muszą wołać, żeby skrócić go o głowę. Zostaje wyprowadzony z błędu. Eamonn uświadamia go, iż w tej kwestii S.H.I.E.L.D. skłamało. Opinia publiczna nie zdaję sobie sprawy, iż Bruce Banner i Hulk to jedna i ta sama osoba. Banner ożywia się. Pyta, czy to oznacza, iż kiedy stąd wyjdzie nie będzie nawet żadnego procesu. Niestety Eamonn ma dla niego złe wiadomości. Okazuje się, że serum Hulka, prawdopodobnie poprzez zmieszanie z serum super żołnierza, połączyło się z DNA Bannera. Na stałe. Bruce jest wściekły. Wykrzykuje, iż nie ma zamiaru spędzić w klatce całego życia. Każe powtórzyć badania. Najlepiej, gdyby zrobił to Pym. Okazuje się jednak, że Hank zniknął.

Ultimates opuszczają katedrę. Betty mówi Fury'emu, że wystąpienie Captaina było dobrym pomysłem. Wszyscy, bez względu na wiek, kochają go. Do Steve'a podchodzą Bucky i Gail. Gratulują mu ocalenia ludzi. Barnesowi, który oglądał zarejestrowaną walkę, najbardziej podobała się scena z zrzuceniem czołgu na głowę Hulka. Poczuł się wtedy, jakby znów miał dziewiętnaście lat i był w Normandii. Steve jest zadowolony z widoku przyjaciół i ich pochwał. Bucky zaprasza Rogersa, aby przyszedł na urodziny jednego z ich byłych wspólnych znajomych, który kończy siedemdziesiąt pięć lat. Gail z kolei jest ciekawa, jak Steve odnajduje się w nowej rzeczywistości. Ten odpowiada, iż dla niego rok 1945 wydaje się odległy zaledwie o kilka miesięcy. Dodaje, że jednak się przyzwyczaja. Lubi to miejsce i zaczyna się w nim czuć jak w domu. Rozmowę przerywa Fury. Mówi, że mają kryzys i potrzebuje Captaina.

Centrum medyczne. W sali leży podłączona do aparatu tlenowego Jan. Przez szybę obserwują ją przybyli Ultimates. Lekarz tłumaczy Ross, iż kobieta doznała wstrząsu anafilaktycznego, a rany na jej ciele to ugryzienia mrówek. Stark domyśla się, iż stało się to, gdy Janet zmniejszyła swoje ciało. Lekarz potwierdza. Dodaje, że zachowała tyle siły, aby powrócić do normalnego stanu w momencie, gdy przybyli sanitariusze. Odpowiadając na pytanie Fury'ego pani doktor mówi, że jest pewna, iż za tym wszystkim stoi Hank Pym. A cała sytuacja jest przykładem przemocy domowej. Potwierdzają to relacje sąsiadów. Jedna z sąsiadek zauważyła, jak rankiem Hank wybiegł z domu z torbą na ramieniu. Fury jest wściekły. Mówi, że Pym miał być bohaterem, a nie sprawcą takich incydentów. Każe przenieść Jan do bazy, aby odseparować ją od czyhających na szpitalnym holu dziennikarzy.

Restauracja. Steve, Tony i Betty rozmawiają o całym wydarzeniu. Stark nie może się temu nadziwić. Mówi, że Hank nawet podczas rozmów z innymi kobietami ciągle opisywał Jan, jako wspaniałą kobietę, z którą się ożenił. Ross dodaje, że w collegu było tak samo. Jednego dnia pisał jej miłosne listy, innym razem Wasp pojawiała się na stołówce z powyrywanymi włosami. Tony jest zdziwiony tym, że Pym bił żonę wcześniej. Ross zaczyna opisywać kilka przypadków, o których słyszała. Jak chociażby ten, kiedy Pym wściekł się na żonę, iż zatańczyła z pierwszorocznym studentem. Uderzył ją wtedy tak mocno w twarz, że jej podniebienie rozczepiło się na dwie części. Steve siedzi milcząc z marsową miną i słucha uważnie. Stark pyta się, jak Jan mogła godzić się na coś takiego. Betty odpowiada, że ta powiedziała jej kiedyś, że dobre chwile przesłaniają te złe momenty. Dodaje, że ma wrażenie, iż Janet nie za bardzo lubi samą siebie. Rozmowę przerywa kobieta prosząca Iron-Mana o autograf. Ten zaprzątnięty tematem odmawia. Tony pyta się Betty, dlaczego nie powiedziała nic wcześniej. Kobieta odpowiada, iż starała się to wyrzucić z pamięci i jako przyjaciółka miała nadzieję, że wszystko ułoży się samo. Z restauracyjnego telewizora dobiega komunikat, iż na Hanka Pyma nałożony został nakaz aresztowania.

Triskelion. Fury rozmawia z Widow. Prosi ją o coś, co odciągnęłoby jego myśli od sprawy Pymów. Kobieta informuje go, iż, wraz z Hawkeye i resztą oddziału, niedługo wyruszają na misję. Celem jest pięciuset dwudziestu ośmiu uśpionych agentów zlokalizowanych pod dwoma różnymi adresami. Natasha odpowiada odmownie na sugestię Nicka, aby wspomogli ich inni członkowie zespołu super ludzi. Sekretarka informuje Fury'ego, iż Starka nie będzie na spotkaniu. Do biura dyrektora S.H.I.E.L.D. przychodzi Thor. Przeprasza za spóźnienie, ale walczył z asgardzkim wężem i swoim bratem Lokim. Nick nie wygląda na przekonanego do prawdziwości tej historii. Każe sekretarce jeszcze raz zadzwonić po Captaina. Ale ten najwyraźniej wyłączył swój telefon.

Pokój obserwacji satelitarnej. Captain uruchamia komputer i włącza namierzanie. Celem jest Henry Pym. Cel zostaje odnaleziony w pubie "The Red Lion". Steve każe przygotować helikopter do startu.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.