Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #7

Iron Man vol. 4 #7

Iron Man vol. 4 #7

"Execute Program" - Part 1

Postacie
Cytat

Crimson Dynamo: "Stand down, Iron Man, or I will crush this man's skull to jelly."
Iron Man: "Outstanding!"
Crimson Dynamo: "What?!"
Iron Man: "I just won an extraordinary piece of 4th century B.C. armor."

Streszczenie

Londyn. Potrącony w metrze mężczyzna dopiero po chwili uświadamia sobie, że został dźgnięty. Sprawca wchodzi do kafejki internetowej i podłącza do komputera złoty talizman. Po chwili na ekranie pojawiają się nazwiska kilku mężczyzn. Komenda "Egzekucja" zostaje zatwierdzona przy pierwszym nazwisku – Gorlovich.

Bułgaria, Sofia. Transakcja narkotykowa jest obserwowana przez kogoś używającego wizjera wyposażonego w funkcję podczerwieni. Po dotarciu do domu mężczyzna oddaję działkę swojej dziewczynie i siada przed telewizorem. Kiedy po chwili gaśnie światło, nie ma nawet czasu dokończyć zdania, ponieważ zostaje zdezintegrowany. Wszystkiemu przygląda się przerażona dziewczyna.

Sofia, Komisariat. Dziewczyna, która godzinę temu była świadkiem morderstwa, jest przesłuchiwana na komisariacie. Przyparta do muru odpowiada, że mordercą był amerykański człowiek ze stali.

Nowy York. Iron Man rozprawia się z Crimson Dynamem rabującym bank. Korzystając z monitoringu budynku nie daje się zaskoczyć swemu przeciwnikowi i rzuca nim o podłogę. Tony z dziecinną łatwością bije przeciwnika, jednocześnie doglądając swych interesów i licytując starożytną zbroję w muzeum. Walka przenosi się na teren budowy, gdzie Dynamo chwyta jednego z pracowników i grozi zgnieceniem jego głowy. Niewzruszony Stark strzela do niego z repulsora. EKG serca wykazuje brak pulsu, więc milioner ładuje w przeciwnika sporą dawkę woltów i przywraca pracę organu. Na miejscu pojawia się Quinjet.

Captain America jest wstrząśnięty nowymi metodami walki swojego przyjaciela. Zatrzymanie akcji serca nie jest rozwiązaniem, sam byłby w stanie wymyślić co najmniej cztery inne sposoby na zakończenie tej walki. Tony nie daje za wygraną i odpowiada, że sam wymyśliłby ich dwa razy tyle, ale ten wydał mu się najodpowiedniejszy. Wściekły Steve pyta, czy aby sposób ten nie był najciekawszy. Iron Man odlatuje. Przysłuchujący się całej rozmowie Cage pyta z ironią, od kiedy stali się pomocnikami Starka, sprzątającymi bałagan po wielkim bohaterze. Nie wie, że Tony słyszy każde jego słowo.

Kwatera główna S.H.I.E.L.D.. Tematem rozmowy Dugana i Nicka Fury’ego jest jeden z najbogatszych ludzi świata. Stał się ostatnio nieprzewidywalny i… spóźniony. Dopiero co przybyły Iron Man ucina rozmowę na swój temat. Okazuje się, że Fury wie o Extremis i tajnym projekcie Argonaut, na który Stark wydał grubo ponad miliard dolarów. Widząc, że nie wydobędzie z Tony’ego żadnych informacji, ucina rozmowę kawałem, jakoby miał wszystkich pod kontrolą.

Po powrocie do swego laboratorium Tony zastanawia się, dlaczego skłamał jedynej osobie, której tak naprawdę ufa. Zapewne dlatego, że on nie ufa jemu. Zmienił się i nie jest w stanie zdać sobie sprawy z tego, że przepuszczając zmasowany atak, można wygrać nie bitwę, ale całą wojnę, jaką jest walka o pokój na świecie. Do tego będą potrzebne Starkowi nowe zbroje, których budowa trwa w laboratorium.

Londyn. Chłopak w kapturze wchodzi do kina. Jego celem nie jest jednak wyświetlany film [Oldboy – Snak3] ale toaleta, w której spokojnie rozkłada laptopa. Korzystając z Hotspotu [punkt dostępu umożliwiający dostęp do sieci Wifi umieszczony w niektórych częściach miast – Snak3] łączy się z Internetem i zatwierdza komendę "Egzekucja" przy kolejnym nazwisku na swojej liście.

Lotnisko w Paryżu. Wsiadający na podkład samolotu Dennis Kellard jest obserwowany z daleka przez osobę używającą wizjera. Cel został namierzony…

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.