Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #8

Iron Man vol. 4 #8

Iron Man vol. 4 #8

"Execute Program" - Part 2

Postacie
Streszczenie

Londyn. Chłopak w kapturze cały czas wpatruje się w ekran swojego laptopa.

Obecny na pokładzie samolotu Dennis Kellard delektuje się darmowym szampanem. Uśmiech znika z jego ust, kiedy dostrzega postać z jarzącymi się oczami za oknem. Po chwili samolotem zaczynają targać turbulencje. Przerażona stewardessa zaczyna biec w kierunku kokpitu. Po otwarciu kolejnych drzwi zostaje wyssana na zewnątrz. Przecięty w pół samolot pełen ludzi spada na ziemię. Kellard został wyeliminowany.

Kolumbia. Ukryty w krzakach okalających posiadłość w Cali członek oddziału S.H.I.E.L.D. zdaje raport o zabezpieczeniach terenu. Jego rozmówcą okazuje się być Dum Dum Dugan, który po chwili przekazuje informacje Nickowi Fury’emu. Akcja ma odbyć się jak najszybciej, ponieważ S.H.I.E.L.D. z rozkazu prezydenta ma zająć się sprawą katastrofy samolotu nad Północnym Atlantykiem. Jednym z pasażerów był Kellard, handlarz bronią zamieszany w sprawy Starka i "Seniora Sancheza". Jest pewien, że był w drodze do obserwowanej posiadłości. Kiedy tylko nadarzy się taka możliwość, Dugan zamierza zadać kilka pytań Sanchezowi… Fury przeglądając akta natrafia na nazwisko Karima Mahwasha Najeeba.

Fury kontaktuje się ze Starkiem, chcąc zapytać, czy ten przypadkiem nie ma interesu w dokończeniu interesu sprzed lat. Wspomina o Najeebie, który za kilka dni ma przemawiać na szczycie pokojowym. Tony przypomina, że to jego firma finansuje tę uroczystość i nie ma powodów do obaw. Sam zajęty jest konstruowaniem kolejnej zbroi...

Więzienie Raft. Wyswobodzony Graviton rzuca członkami Avengers po ścianach. Próbuje powstrzymać go Captain America, ale po chwili jego ciało zostaje poddane mocy Gravitona i wbija się w ziemię, powodowane anomalią grawitacyjną. Próbuje ratować go Spider-Man, ale spotyka go ten sam los i zmuszony jest walczyć z ciężarem własnego ciała, przy pomocy którego Graviton chce zgnieść Capa. Po chwili walki jego żebra zaczynają trzaskać, łamane nadmiernym wysiłkiem... Graviton przestaje, nie mogąc znieść odgłosów dochodzących zza ścian. Jak się okazuje, był to odgłos przyspieszenia zbroi Iron Mana, który zjawia się na miejscu i powala Halla jednym ciosem. Po chwili dostrzega rannego Petera i wrzeszcząc zaczyna spalać pokonanego przeciwnika promieniem z Unibeama. Przerywa, czując na ramieniu dłoń Capa. Złość jest na tyle duża, że zaczyna podduszać przyjaciela, który próbował go powstrzymać. Po chwili puszcza i odchodzi ze spuszczoną głową.

Avengers Tower. Logan obwinia Starka o spóźnienie, pytając, czym był zajęty. Za przykład podaje kupno nowego Ferrari... Stark odpowiada, że to pieprzenie. Ucisza ich Jessica czuwająca przy Peterze, dodając z ironią, że mogą wyjść na zewnątrz. To wystarczy Loganowi, który jak zawsze skory jest do bitki. Ku zaskoczeniu wszystkich Tony przyjmuje wyzwanie i w momencie pokrywa ciało złotym materiałem z kości wykrzykując, że zaraz pokaże swój najlepszy cios. W tym momencie do akcji wkracza Drew prężąc swoje ciało. Proponuje Loganowi, żeby poczekał na nią na zewnątrz. Kiedy ten zmierza do drzwi, podchodzi do Tony’ego, który chce ją pocałować, ale zostaje spoliczkowany. Dziewczyna krzyczy, że ledwo zdołała ich powstrzymać, wytwarzając olbrzymią dawkę feromonów. Ona również zarzuca Starkowi, że się spóźnił. Ten wyjaśnia, że nietrudno pomylić się w ferworze walki i sprawdzi dokładnie wszystkie logi w systemie. Z uśmiechem przypomina też o jej randce z Loganem w świetle księżyca.

Cali, Kolumbia. Prywatna willa Ary Tarzenian. Coś z miotaczami w rękawicach eliminuje po kolei wszystkich ochroniarzy. Ara znajduje się w basenie z półnagimi dziewczynami. Prosi swojego służącego o kolejny kieliszek tequili, ale ten nie odpowiada. Po chwili gasną światła i przerażony mężczyzna wychodzi na korytarz. Zastaje tam swojego podwładnego ze złamanym karkiem. Zaczyna strzelać z AK47 trzymanego w dłoni. Zwabieni hałasem członkowie S.H.I.E.L.D. wpadają do willi i przekazują obraz do Dugana znajdującego się w helikopterze. Ara został zabity i ukrzyżowany. Po chwili obok śmigłowca przelatuje Iron Man...

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.