Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #9

Iron Man vol. 4 #9

Iron Man vol. 4 #9

"Execute Program" - Part 3

Postacie
Cytat

Tony Stark (o swojej zbroi): "Seriously, though, if any GENIUSES at the Defence Department get a mind to take it out for a joyride, they should use a test pilot who's expendable. Very expendable."

Streszczenie

Hangar ze zbrojami Iron Mana. Znajdujący się w środku Tony próbuje zrozumieć, gdzie podziały się minuty, których brakuje w rozrachunku czasu sprzed pojedynku z Gravitonem [poprzedni numer - Snak3]. Przeraża go fakt, iż widocznie zawinił on sam, ponieważ system zawiadamiania, z którego korzystają Avengers, był doskonały w momencie stworzenia i nadal jest perfekcyjny. Konkluzją jest fakt, iż zawiniła zbroja, w której cały czas był on... coś stało się pomiędzy zawiadomieniem, jakie otrzymał, i przybyciem na miejsce starcia. "Coś” trwało w sumie dwadzieścia dwie minuty, a w jego pamięci znajduje się obraz, w którym rusza na pomoc przyjaciołom zaraz po otrzymaniu komunikatu i uwija się w czasie poniżej ośmiu minut. Nie pamięta... pamięta za to doskonale wspomnienia sprzed piętnastu lat, kiedy stał się Iron Manem. Eksplozja, która podzieliła jego życie na dwa etapy: przed i po wybuchu. Pamięta też Doktora Ho Yinsena, swojego przyjaciela. Mężczyzna uratował mu życie, w zamian mieli razem uciec z piekła, jakim był obóz wroga. Los chciał inaczej i Ho został śmiertelnie postrzelony. Jak się potem okazało, przeżył i został zamordowany. Stark nie chce tego pamiętać. Wrzeszczy, chcąc odizolować się od jednego z najgorszych wspomnień życia. Nawet w tej chwili słyszy konferencję, na której pojawiają się trzy nazwiska: Dennis Kellard, Ara Tanzerian i on sam - Anthony Stark Jr. Dwie pierwsze osoby są martwe, trzecia miała dobry powód do ich morderstwa. Stark pogrąża się. Dwadzieścia dwie minuty...

Konferencja w Langley. Virginia. Nick Fury przedstawia sytuację. Wydarzenia ostatnich dni prowadzą do jednej konkluzji - jego zdaniem Tony Stark zwariował. Zdjęcie znajdujące się za jego plecami przedstawia wrak samolotu, który został przecięty na pół. Celem był Dennis Kellard - terrorysta i handlarz bronią. Zabity podczas lotu publicznym samolotem. Jego śmierć pociągnęła za sobą śmierć dziesiątek innych osób. Badania wykazały obecność sygnatury molekularnej, którą charakteryzują się urządzenia z zakładów Starka. Dowód numer dwa to zarejestrowane pojawienie się Iron Mana w willi Ara Tanzeriana, będącego pod obserwacją S.H.I.E.L.D.. Został zarżnięty jak świnia i paradoksalnie - zważając na narodowość afgańską - znaleziony w pozie przedstawiającej ukrzyżowanie Chrystusa. Agenci obecni na miejscu potwierdzili kontakt wzrokowy z Iron Manem. Obaj zabici są odpowiedzialni za śmierć Ho Yinsena, człowieka, któremu Stark zawdzięcza życie. Są jeszcze trzy osoby odpowiedzialne za zabicie Ho, a jeden z nich będzie za kilka dni przemawiał na Szczycie Pokojowym. Przerywa mu Sekretarz Obrony Koonig przypominając, że zbroja była w przeszłości wiele razy prowadzona przez osoby trzecie i każdy może być podejrzany. Fury oznajmia, że nie ma takiej możliwości, ponieważ Stark dzięki Extremis [Iron Man vol. 4 01-06 - Snake] jest połączony ze zbroją na poziomie genetycznym i tylko on może nią kierować. To właśnie Extremis jest kolejnym z punktów przemowy, ponieważ testy przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że istnieją przypadki, kiedy istota po podaniu serum staje się paranoidalnie niebezpieczna i przejawia tendencję do izolacji. Wszystko to zostało zaobserwowane w zachowaniu Starka. Nie mogąc wytrzymać, Kooning pyta wprost, czy Fury sugeruje, iż człowiek będący największym wynalazcą sprzętu wojskowego w historii, posiadający zbroję, która czyni go praktycznie niepokonanym, grający raz w miesiącu z prezydentem Stanów Zjednoczonych w golfa, stał się przestępcą? Nick odpowiada, że nie sugeruje, ale informuje... Kooning chce natychmiastowo odwołać Szczyt, ale przerywa mu Tony, który właśnie pojawił się na ekranie w sali. Twierdzi, że nie ma takiej potrzeby, ponieważ jest niewinny. Niestety ma zbyt mało czasu, żeby oczyścić swoje nazwisko, więc decyduje się na pewien krok.

Stark zostaje osadzony w więzieniu, w którym nie znajduje się ani trochę elektroniki. Wyjaśnia odprowadzającemu go Nickowi, że nie ma możliwości ucieczki, ponieważ Extremis daję mu dostęp do wszystkich znajdujących się wokół systemów, ale nie przesunie głazów i nie otworzy zamka na klucz. To gwarantuje mu, że wyjdzie na wolność w momencie śmierci kolejnej ofiary. Nick informuje, że będzie ciężko, ponieważ Najeeb jest pod jego ochroną, a dwaj pozostali znajdują się w obozach treningowych otoczeni tysiącami swoich ludzi. Stark podkreśla, że mają uważać, gdyby przyszło im na myśl testować jego zbroję pod nieobecność właściciela. Ta - jak się okazuje - znajduje się w walizce w bezpiecznym miejscu i nie będzie ruszana. Nick wychodzi. Stark rzuca na odchodne, że jest niewinny.

Londyn. Dzieciak ze złotym talizmanem siedzi przy komputerze, na ekranie którego znajdują się nazwiska jego kolejnych ofiar - Karzai i Lemar. Obok nich znajduje się komenda "egzekucja" i potwierdzająca jej wykowanie litera. Chłopak uśmiecha się.

Fort w Kentucky. Zbroja Iron Mana wydostaje się z walizki i odlatuje, niszcząc dach.

Irak. Siły amerykańskie wychwytują zbliżający się szybko pocisk. Jego prędkość oscyluje w granicach dziewięciu machów. Jak się okazuje, jest to Iron Man, który wpada w sam środek prywatnej armii, niszcząc ich helikoptery i czołgi. W momencie, kiedy jedynym śladem po setkach żołnierzy jest unoszący się dym, w powietrze wzbija się helikopter, na którego pokładzie są Karzai i Leman. Iron Man przebija się przez podłogę maszyny i unosi obie ofiary do atmosfery. Kiedy ich gałki oczne wychodzą na wierzch i brakuje im tchu... puszcza ciała. na jego wizjerze wyświetla się komenda potwierdzająca likwidację celów. Nie mają szans przeżyć. Iron Man ląduje i ściąga hełm. Przerażony Tony zastanawia się, co właśnie zrobił.

Fury zostaje poinformowany o ucieczce Starka z więzienia. W jego celi znajduje się wielka dziura. Nick, niedowierzając, łapie się za głowę.

Avengers Tower. Sentry zostaje poinformowany o tym, że Iron Man stał się przestępcą i musi zostać powstrzymany.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.