Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #11

Iron Man vol. 4 #11

Iron Man vol. 4 #11

"Execute Program" - Part 5

Postacie
Streszczenie

Iron Man kontynuuje swój pojedynek z Sentrym. Cios pięścią, ani próba powstrzymania go silnikami wbudowanymi w stopę, nie przynosi rezultatu. Sentry wspomina, że jak dobry by nie był Tony, to on zawsze będzie dwie sekundy przed nim i właśnie tak powinien nastawić swój zegar. Ostatnie słowo podpowiada Tony’emu, co powinien zrobić. Ułamek sekundy później Sentry jest bombardowany informacjami, które napływają do jego głowy. Nie mogąc tego znieść, upada na kolana. Stark rozkazuje kontynuować wysyłanie informacji przez następne pięć godzin i odlatuje, dzwoniąc do Mayi. Potrzebuje tomografu.

Helicarrier S.H.I.E.L.D. unoszący się nad stadionem. Dugan informuje Nicka o przerwanej łączności z Sentrym. Fury komentuje, że mają przerąbane. W tym momencie swoją przemowę rozpoczyna Karim Najeeb. Ochraniający go Avengers i Fantastic Four nie zwracają uwagi na chłopaka w kapturze, który wyciąga swój laptop i aktywuje polecenie egzekucji przy nazwisku Najeeba. Na wezwanie odpowiada zbroja, której charakterystyczny dźwięk przyspieszenia rozchodzi się po stadionie. Bohaterowie wsiadają do swoich pojazdów i rozpoczynają pościg za Iron Manem, który pojawia się na niebie.

Po chwili pościgu Tony nawiązuje połączenie z Reedem, prosząc go o wysłuchanie. Wyjaśnia, że ktoś umieścił w jego głowie odbiornik. W tym momencie Stark użył sygnał M.R.I. [rezonans magnetyczny, czyli prześwietlenie ciała\tomografia przy wykorzystaniu spektroskopii - oddziaływaniu na pole elektromagnetyczne - Snak3] do zmiany polaryzacji. W tym momencie nadajnik wysyła co pół minuty głuchy sygnał, a on go namierza. W tym momencie Reed odbiera transmisję nadawaną przez jego korę mózgową. Na ekranie widnieje chłopak, do którego zbliża się para dłoni. W tym momencie Reed orientuje się, o co chodzi. Wszyscy oni widzą to, co Tony, który jest teraz na stadionie, a oni gonią pustą zbroję. Na stadionie wściekły Stark łapie swój "nadajnik", którym jest chłopak w kapturze. Podczas gdy pozostali na miejscu bohaterowie ruszają w stronę Tony’ego, on sam zostaje powalony kolejnym sygnałem z medalionu chłopaka. Jak się okazuje, wszystko odbywało się po wypowiedzeniu słowa "Gao Yao", a wszystko dzięki jego ojcu - Ho Yinsenowi, który w swoim czasie wynalazł chip mogący pomóc ludzkości. Chip ten został wprowadzony do głowy Starka, kiedy był młodym wynalazcą, a dokonał tego Andrei Gorlovich; pierwsza ofiara Iron Mana sprzed kilku dni. Jak się okazuje, jedną z misji Andreia było odnalezienie nadajnika, dzięki któremu mogliby kontrolować Starka. Nadajnik posiadał chłopak... a na drodze mordercy stanęła matka dziecka. Teraz on sam stoi przed człowiekiem, który odwalił za niego całą robotę, zabijając morderców jego matki i ojca. Chłopak chce odejść wyjaśniając, że w momencie jego śmierci uruchomią się wszystkie zbroje, które stworzył ostatnio Stark z jednym celem - niszczyć. Tony puszcza uchwyt, ale w tym momencie głowa chłopaka eksploduje od kuli snajpera z S.H.I.E.L.D.. Martwy chłopak upada na ziemię. W tej sekundzie budzą się zbroje Starka z załadowanym programem "egzekucja".

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.