Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #4

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #4

Postacie
Zapowiedź

Po sabotażu w ich własnej kwaterze, Strażnicy Galaktyki muszą zastanowić się, czy nie ma pośród nich Skrulla, a jeżeli jest, to kogo udaje?

Cytat

Cosmo: "Please to be explainink, comrade Raccoon, why are you always so hostile to Cosmo?"

Rocket: "I dunno. Maybe it's because I can't shake the feeling you're about to chase me up a tree."

Streszczenie

Peter, Mantis i reszta oglądają zapis walki Majora Victory ze Starhawkiem. Próbują dowiedzieć się czegoś o napastniku, ale Vance nie pamięta niczego, a gdy próbuje sobie przypomnieć, dostaje bólu głowy. Rocket Raccoon uważa, że jego amnezja jest podejrzana, tym bardziej, że coś wiąże go z wyrwami w czasoprzestrzeni. Quill rozdziela ich, zanim się pobiją i proponuje, by spróbowali wytropić ślad teleportacji Starhawka dzięki systemom Knowhere.

Kiedy Star-Lord i Cosmo zbliżają się do Continuum Cortex, dyskutując o szczegółach technicznych, nagle pojawia się Mantis, każąc im się zatrzymać. W następnej sekundzie, potężny wybuch wstrząsa całym Knowhere, a kula ognia zatrzymuje się tylko o centymetry od całej trójki.

Adam Warlock pojawia się w ambulatorium - teraz zmienionym w kostnicę - chociaż Phyla i Peter przekonują go, że powinien się oszczędzać z powodu odniesionych ran. Quill mówi, że mają 38 zabitych i 15 rannych, a cały sektor został doszczętnie zniszczony, więc nikt nie przybędzie, ani nie opuści Knowhere do odwołania. Dołącza do nich Cosmo, który koniecznie chce im coś pokazać. Tym czymś są trzej martwi Skrullowie, a wśród nich jeden genetycznie usprawniony.

Wkrótce, na zebraniu grupy, Star-Lord przedstawia sytuację. Drax od razu zauważa, że Skrullowie coś knuli, skoro nie chcieli zostać rozpoznani nawet w tak zróżnicowanym kulturowo miejscu, jak Knowhere. Rocket uważa niemal za pewnik, że w bazie jest więcej Skrullów i nie wyklucza, że nawet ktoś z nich może być jednym. Peter uważa, że to przesada, ale Mantis, Warlock i Drax zgodnie twierdzą, że nie są w stanie wykryć zamaskowanych Skrullów. Cosmo dodaje, że jego telepatia też nie pomoże, ale Rocket od razu wykorzystuje okazję i oskarża go o bycie szpiegiem. Gamora przerywa dyskusję twierdząc, że to strata czasu, bo właściwie się nie znają i na każdego dałoby się coś znaleźć, na co nie waha się podać przykładów. Quasar stwierdza, że i ona może być podejrzana, ale wtedy Gamora odsłania poparzoną twarz i przypomina, jak bardzo poświęciła się dla drużyny. Adam próbuje uspokoić wszystkich mówiąc, że paranoja jest tylko na rękę ewentualnym spiskowcom, a Star-Lord popiera go i proponuje, by wspólnie spróbowali opanować sytuację. Nagle jakiś głos za jego plecami sugeruje, że to oni mogą być częścią spisku. To Gorani - prezes rady administracyjnej Knowhere i jego prawa ręka - Cynosure z Xarthiańskich Luminals. Twierdzą, że Guardians nie mają tu żadnej władzy, bo ta należy do rady i samowolnie założyli tu swoją bazę wypadową, nie powinni więc rościć sobie praw do roli policji. Phyla przypomina, że to Luminals sprowadzili zagrożenie do Knowhere [Nova vol. 4 #8-9], ale Cynosure twierdzi, że nie miała z tym nic wspólnego, bo jest następczynią poprzedniego przywódcy, a Gorani dodaje, że interesuje ich tylko bezpieczeństwo mieszkańców. Cosmo ręczy za całą grupę, ale zostaje oskarżony o stronniczość. Nie chcąc pogarszać sytuacji, Star-Lord zgadza się na ich warunki i proponuje pomoc swojej grupy, ale Warlock protestuje, przypominając o zagrożeniu, jakie stanowią wyrwy w rzeczywistości, gdy zaś Peter mówi, że to musi zaczekać, wychodzi wściekły. W tym momencie, członkowie rady odbierają sygnał alarmowy i wszyscy ruszają na wezwanie.

W innej części Knowhere, Major Victory został otoczony przez wojowników, którzy uważają go za Skrulla i żądają krwi za to, co się stało. Vance nie zamierza jednak dać się zabić i podejmuje walkę, szybko zyskując przewagę. Po chwili pojawia się Cynosure, rzucając się w tłum i rozdzielając walczących, jednak gdy próbuje zaatakować Majora, Star-Lord zatrzymuje ją. Znów zaczynają się kłócić, więc Cosmo rozdziela ich pokazując, kto tu jest szefem ochrony. Sugeruje, żeby Peter zabrał stąd Vance'a, a ten zgadza się, chociaż Rocket Raccoon protestuje, że nie powinien słuchać rozkazów psa. Major Victory zapewnia, że to, co się stało nie jest jego winą, a tymczasem z ukrycia obserwuje go Starhawk.

Warlock wciąż ma za złe Peterowi, że pozwolił uziemić grupę w areszcie domowym, podczas gdy powinni likwidować kolejne wyrwy. Quill przypomina, że teleportacja i tak nie działa, ale Adam jest pewien, że dałoby się to jakoś obejść. Gdy Star-Lord przekonuje, że powinni zająć się problemem Skrullów, Warlock oświadcza, że nie tak się umawiali i wychodzi. W drzwiach mija Mantis, która przynosi złe wieści - z uszkodzonego terminalu wydostaje się promieniowanie, które w krótkim czasie może zatruć całe Knowhere. Ostrzega też, że jeśli poddadzą się dochodzeniu, może wyjść na jaw ich drobne oszustwo - to, że chcąc zebrać grupę jak najszybciej, wykorzystali zdolności Mantis, by wpłynąć na opinie jej członków. On uważa, że przedstawia to gorzej, niż w rzeczywistości było, ale ona twierdzi, że mogli popełnić błąd i rzeczywiście, ktoś może być Skrullem. Nie wiedzą, że ich rozmowę podsłuchuje Drax.

Później, na zebraniu rady Knowhere, Cynosure wyciąga niechlubną przeszłość niektórych członków Guardians, próbując zrzucić na nich podejrzenia. Zwłaszcza chodzi im o Draxa, bo dowody wskazują, że w ostatnich dniach często bywał w Continuum Cortex. Phyla i Cosmo z przykrością potwierdzają, że spotkali go w tej okolicy, ale są pewni, że Drax może wszystko wyjaśnić i kontaktują się z Gamorą prosząc, by go sprowadziła. Okazuje się jednak, że jego kwatera jest pusta. W tym czasie, Drax urzęduje w zbrojowni, wybierając sobie odpowiednią broń.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #4 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.