Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #34

X-Factor vol. 3 #34

X-Factor vol. 3 #34

"He Loves You" - part 3: "The Darwin Awards"

Postacie
Zapowiedź

Numer pełen pościgów. X-Factor ruszają tropem Darwina, który jest poszukiwany przez swojego ojca, a She-Hulk i Jazinda ścigają Longshota, który może być kluczem do powstrzymania Inwazji.

Cytat

Madrox: "You okay, Guido?"

Guido: "Yeah, as okay as a guy who just got kicked in the 'nads by She-Hulk can be."

Madrox: "Good. Let's go after her."

Guido: "Lucky me, I'm a masochist."

Streszczenie

[Przypominamy, że druga część historii znajduje się w She-Hulk vol.2 #31]

Kryjówka X-Factor. Siryn i Victor próbują wytłumaczyć panu Munozowi, dlaczego jego syn przyjął imię Darwin. Ten stwierdza, że jest najgorszym ojcem na świecie, ale Ric oświadcza, że nie wytrzymałby w konkurencji z jego ojcem, i rzuca przykładami.

 

Centrum Detroit. She-Hulk ugina się pod naporem duplikatów Madroxa, podczas gdy oryginał próbuje przekonać ją, że wie, co czuje, i że powinni zacząć współpracować. Ona jednak nie jest zainteresowana i otrząsa się z jego kopii jak z natrętnych insektów, po czym dopada Jamiego. Ma ochotę sprawdzić, czy rozerwanie go na pół będzie miało taki sam efekt jak uderzenie, ale na szczęście dla niego jest to tylko skuteczna próba zastraszenia. Jen zostawia go i kontaktuje się z Jazindą, która właśnie dochodzi do siebie po tym, jak oberwała rykoszetem z własnego blastera. Uzgadniają, że razem ruszą za Nogorem, a gdy strzępy rozmowy docierają do Madroxa, który pyta, co się dzieje, Shulkie uświadamia go, że Longshot to podszywający się Skrull. Jamie postanawia ruszyć za nią, a dołącza do niego Guido, wciąż lekko wstrząśnięty po kopniaku poniżej pasa, jaki zafundowała mu Jen.

 

Darwin jest zszokowany prawdą, ale Nogor próbuje przekonać go, że naprawdę jest jego przyjacielem, i prosi o zaufanie. Twierdzi, że udawał Longshota, by łatwiej do niego dotrzeć, i przyznaje, że skłamał w sprawie Xaviera, ale zrobił to tylko dlatego, że chciał go lepiej poznać. Mówi, że z ewolucyjnego punktu widzenia ludzie i Skrullowie są do siebie podobni, ponieważ mają ogromne zdolności adaptacyjne, natomiast Darwin jest czymś w rodzaju brakującego ogniwa między tymi gatunkami. Uważa też, że wkrótce ludzie rozwiną podobne zdolności jak Skrullowie i tak samo jak oni staną się obiektem lęków i nienawiści innych ras, a wtedy będą potrzebować sojuszników, dlatego powinni już teraz zawrzeć przymierze. W tym momencie pojawia się Jazinda, która celując do Talismana, oświadcza, że myli sojusz z okupacją. Ten twierdzi, że to rodzaj ochronnej okupacji, ale ona pyta, kto ochroni ludzi przed ich rzekomymi obrońcami. Nogor próbuje ją zmusić, by opuściła broń, ostrzegając, że jest jedynym, który może naprawdę ją zabić. Jazinda pada na kolana przed nim, ale gdy Talizman zaczyna chełpić się zwycięstwem, oświadcza, że nie poddaje się, a jedynie schodzi z drogi. W tej chwili, zza jej pleców wyskakuje Monet, która atakuje go i twierdzi, że przez cały czas była przytomna, tylko czekała na rozwój wydarzeń. W tym momencie na miejsce docierają Shulkie, Madrox i Guido. Nogor ujawnia swoje prawdziwe oblicze, grożąc im natychmiastowym unicestwieniem, ale Jen zasłania Monet przed salwą jego energii. Pozostali próbują atakować, ale Talizman uderza w nich, jednocześnie wygłaszając tyradę o tym, że potrzebują przewodnictwa Skrullów, by rozwinąć swój potencjał. Wszyscy mocno obrywają, a Jazinda wyjaśnia, że przeciwnik czerpie moc z wiary w słuszność swojej sprawy. Nogor znów próbuje przekonać Darwina, by przyłączył się do niego, przybierając postać Longshota i Monet, by go skusić. Armando jednak przestał mu ufać i sięga po miotacz Jazindy, ale zanim strzeli, tamten uderza w niego swoją mocą, oświadczając, że jeśli nie może mieć go żywego, zadowoli się martwym. Madrox zauważa, że ewolucyjne zdolności Darwina nie uruchomiły się, ponieważ brak mu wiary w przetrwanie, więc Monet zapewnia, że wierzy w niego. Wtedy Armando ponawia atak i absorbuje energię Nogora, ale zanim zdoła jej użyć, wtrąca się She-Hulk, która z zaskoczenia nokautuje Skrulla. Jazinda natychmiast zakłada mu neutralizator, a tymczasem Monet pociesza nieco rozczarowanego Darwina. Guido pyta, co zamierzają zrobić z Talismanem, a gdy Jen niechętnie stwierdza, że wypadałoby go zabrać do Starka, wszyscy zgodnie próbują jej to wyperswadować, sugerując, że w obliczu ostatnich wydarzeń to właśnie on jest głównym podejrzanym o skrullowatość. Shulkie nie może się nie zgodzić, więc postanawia wymyślić coś po drodze. Jamie prosi, żeby przy następnym spotkaniu po prostu powiedziała, o co chodzi, ale ona odpowiada, żeby przy takiej okazji trzymali się z daleka. Potem pakuje Skrulla do furgonu i odjeżdża razem z Jazindą.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #34 X-Factor vol. 3 #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.